Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy egész nap...

Normális, hogy egész nap mellen lenne a csecsemő?

Figyelt kérdés
10 napos kisbabám mohón kezd neki a szopizásnak, de aztán minden alkalommal maximum 5 perc után bepunnyad, és már csak cumizik a mellen. Próbálom keltegetni, és elhúzni a dolgot, amennyire lehet, de ahogy büfiztetésre kerül a sor (igazából akkor is, ha az épp kimarad), egyből felélénkül és megint gyömöszöli az öklét a szájába, én pedig újra mellre teszem, stb. Beindul egy örökös körforgás, a gyerek szinte sosem alszik emiatt. A súlya egyébként jól gyarapszik, de jó lenne, ha ki tudnám tolni a két etetés közötti időt, hogy kipihenhesse magát.
2021. márc. 5. 10:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8-9. Nem tudhatod, mi lett volna, ha. Én őszintén gratulálok, hogy 2 évig szoptattad, és egészséges a gyermeked. A megfelelő szoptatási pozíció valóban fontos. Ha te így érezted biztonságosnak, és nektek megfelelt, hogy nem aludtatok együtt, nem szoptattad fekve, az természetesen rendben van, nem mondom, hogy mindenkinek ez a jó.


A "régen sok csecsemő meghalt emiatt..." részhez viszont érdekelnének hiteles források, ugyanis amit én írtam, azt szoptatási szakemberként tanultam és szakirodalomban olvastam. :) Leírtam, mik kellenek a biztonságos együttalváshoz - ha régen nagyobb is volt a SID együttalvásnál, annak lehetett például oka, hogy ezekkel az információkkal még nem voltak tisztában.


Mindenki csinálja úgy, ahogy számára a legjobb továbbra is. A kérdező most olvasott két eltérő álláspontot, és eldönti, számára melyik a szimpatikus, mely érvek erősebbek, meggyőzőbbek.

2021. márc. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!