Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy vkinek...

Miért van az, hogy vkinek alig van teje, vkinek meg rengeteg van?

Figyelt kérdés
Például vannak olyanok, akik mindent megtesznek, hogy legyen elegendő tejük, mégis inkább elapad. Másoknak meg annyi van, hogy nem tudják hova tenni. Sokkal jobb lenne, ha mindenkinek arányos lenne...

2021. márc. 14. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mirigyállomány és a hormonok játszanak közre a dologban.
2021. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alkati kérdés. Esetleg öröklődő dolog. (Gondolok itt arra, hogy anyukám, a nővérem és én is fürdeni tudtunk volna a tejben.)
2021. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Génlottó... Mint egy csomó más tulajdonság...
2021. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
igazságtalan az élet
2021. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nagyon érdekes dolog egyébként. Se a nagymamám, se anyukám, se a nővérem nem tudott szoptatni, mert kevés tejük volt. Sajnos én is ettől féltem, próbáltam nem rá görcsölni és inkább pozitívan gondolkodni, de tudtam, hogy nagy esélyem van rá, hogy nekem sem lesz. Végül mindkét terhességemnél elég szép mennyiség volt, nem volt olyan hűde sok de bőven jól laktak belőle a gyerkőceim :)
2021. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Van aki nagyon okos, a másik meg nagyon buta. Egyik allergiás egy csomó dologra. a másik semmire. Van aki könnyen teherbeesik, a másik évekig vár, esetleg hiába.

Lehetnek lelki okai is, hogy valaki nem tud szoptatni, de lehetnek biológiaiak is.

2021. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Mi a kerdesed celja? Miert van h egyesek szepek, masok meg csunyak? Egyeseknek egeszseges a babaja, masoknak meg beteg pedig mindent megtett h ne legyen az? Nezhetne ki mindenki ugyanugy, lehetne mindenkinek egeszseges babaja es legyen mindannyiunk foglalkozasa uaz!
2021. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Genetika.
2021. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem nem csak testi kérdés hanem elhatározás, kitartás és lelki kérdés is.

Magam példáján:

A család női tagjai nem tudtak szoptatni csak a keresztanyum. Se mamám, se a testvére, se anyum, senki.

Első gyereknél nálam elindult a dolog, volt tejbelövellés meg minden, de végül nem lett elég és el is apadt. Második gyereknél gyönyörűen jön a tej, mérhető mennyiségű, azaz mérni sem kell mert mindig van, mindig tele a pocak 1 mellből is. Hogy mi a különbség a 2 gyerek között? Hogy másodjára kitartottam a kezdeti nehézségek és fájdalmak ellenére, motiváltabb voltam és sikerült. Pedig ugyanaz a test, ugyanaz a mell.

2021. márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sztem pszihés dolog áll mögötte leginkább. Barátnőm első baba, alig volt teje, tápszer kellett pedig ő a kitartó fajta, majdnem belebetegedett h nincs teje. Jött a második baba, nem várták, meglepi volt, annyira dőlt belőle a tej h még az első babájának is tudott belőle neki adni tápszer helyett. Harmadik baba megérkezett, szintén elég hamar, már ott tart h tejleadó, heti 10 liter... az elsőnél nagyon rágörcsölt, a másodikhoz úgy indult h lesz,rja íratja a tápszert, de hát nem kellett.
2021. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!