Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tápszerrel hogyan lehet...

A tápszerrel hogyan lehet felvenni a versenyt?

Figyelt kérdés

Gyermekem a kórházas napokban sokat veszített a súlyából és be is sárgult. Tápszeres kiegészítést kapott, közben a 3. napon lett tejem is. Az 5. napon mehettünk haza, akkor az utolsó 2 étkezésnél elhagytuk a tápszert és az anyatej bőven elég volt, boldog tejkómában vittem haza a kicsimet.

Aztán otthon elromlott megint minden. Alig volt tejem, 1 óra fejéssel is 10-20 milik jöttek. Féltem, hogy megint besárgul, sírt az éhségtől így elmentem tápszerért.

Azóta vegyesen kap tápszert és anyatejet. Az elején még bizakodtam, hogy folyamatos tápszer csökkentéssel szépen eltolhatom az anyatej írányába a mennyiségeket. Fejéssel folyamatosan fenntartottam a tejtermelést. De valahogy az lett a vége, hogy a picikém alig eszik mellen. Ott jobbára alszik, két-három szívás után, mindig biztatni kell, hogy igyon. És akkor is nagyon lassú az egész.

A legtöbb lefejt tej mennyisége 100ml ez a max. Tápszerből 90-100 ml simán megeszik még szoptatás után is. Valahogy azt érzem, hogy a tejem kevés neki. Soha nem érjük el az elégedett állapotot csak anyatejjel. Mindig éber marad, ha szoptatok és mondjuk van 100ml anyatejem pótlásnak mellé, mind megissza cumisüvegből és utána is menne neki még a tápszer.

Úgyhogy én menetjegyet váltottam a pokolba azt tudom, de engem már frusztrál a szoptatás. Mindig a sírás kerülget szoptatások alatt, tudom milyen fontos az anyatej a csecsemőnek, de nem tudom neki megadni, ő képes 2,5 órát szopni a mellen, akkor talán elérjük azt az állapotot amit tápszerrel. De nem akarok minden szoptatást órákig húzni, cumiból adva sem érek vele el olyan telítettséget. És mindig azt érzem, hogy nem vagyok elég a babámnak, ettől a lelkem is odavan. Szeretném feladni az egészet, mert semmi természetességet nem érzek ebben. A babám mellen szinte nem eszik, sosem lakik jól. Fejéssel kell fenntartanom azt a tejmennyiséget ami nem is elég neki. Mellretétel után még jön a lefejt tej és tápszer cumiból. 3 kört furok így is.

A gyermekem 3 hetes de beleuntam ebbe. A méricskélésbe, a küzdelembe, a büntudatba és az "én nem vagyok elég a gyerekemnek" érzésbe.


Szerintetek is szar anya vagyok, ha feladom az egészet?



2021. júl. 28. 18:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Én csakbazt tudom mondani, hogy senkinek sem tartozol magyarázattal, és jogod van eldönteni mit akarsz. Ha akarsz, adj még esélyt a szoptatásnak, kérj segítséget. Ha nem akarsz, akkor írass fel tápszert attól sem lesz semmi baja.


Engedd el a szuperanya témát, meg a rózsaszín ködöt. Amint elengeded, megkönnyebbülsz. Sok sikert a döntéshez, és ne feledd most már döntések sorozata vár rád, és magabiztosan kell csinálnod!

2021. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%
Én mire 3 hónapos lett semmit nem tudtam fejni. Mégis szoptattam másfél évig. 6 hónapig kizárólagosan
2021. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Én nem értem ezt a mániát, a mai tápszer annyi dolgot tartalmaz, hogy simán megkapja a kellő védelmet/táplálékot a baba. Ha nincs hát nincs, én simán elfogom engedni, ha úgy alakul és ettől nem leszek szar anya, sőt császárom lesz és úgy gondolom ez is szülésnek számít. Nem kell ilyen dolgokon rágódni, élvezni kell a szülő létet, ha épp nincs Igazi probléma.
2021. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
#13 én egyetértek veled. Sokaknak rendesen bűntudata van, meg depressziója, mert császárral szült vagy nem tudott szoptatni. És szerintem ez az ami káros a gyerekre, nem maga a császár vagy a tápszer, hanem hogy az anyukája rosszul érzi magát.
2021. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

"mai tápszer annyi dolgot tartalmaz, hogy simán megkapja a kellő védelmet/táplálékot"


Elegendő tápanyagot valóban tartalmaz, anyai immunanyagokat viszont nem.


Ettől függetlenül én sem ítélem el, aki nem szoptat, csak tényszerűen jegyzem meg.

2021. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem szeretnél szoptatni, akkor semmi gond a tápszerrel, ettől nem leszel rossz anya!

Viszont ha szeretnél, akkor tedd mellre a babád, amikor csak szeretné. Hacsak lehet minimális pótlást kapjon. Szoptasd sokáig. Nekem is volt olyan, hogy szinte egész nap mellen volt. Az első hetek erről szólnak. Aztán ha megerősödik, egyre ügyesebb lesz, 10 perc alatt jól lakik majd.

Miért fejsz? A lefejt tej mennyisége nem mérvadó! Mind a két gyerekemet kizárólag szoptattam, de soha, egy cseppet sem bírtam fejni! A babád tedd mellre, majd ő kiszívja, ne fejd le!

De amúgy érzi rajtad, hogy feszült vagy és szorongsz a szoptatás miatt. Ez a stressz a tejtermelésre is hatással van. Ne legyen benned rossz érzés! Szoptasd meg, aztán ha úgy érezd, akkor kapjon tápszert utána.

2021. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha mellre rakod, ahogy tanácsolják és mégsincs elég tejed, ne marcangold magad. Mindkét fiamnál 2 hónapig volt tejem, aztán bármit csináltam elapadt.
2021. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
8%

ennyi mindent tartalmaz a tápszer és megnézném azt a kismamát akiben mindez benne van, mindegy milyen egészségesen táplálkozik, a védelmet amúgy már az anyaméhben is megkapja bizonyos szinten. Nem véletlenül írták tápszeres anyukák, hogy gyerekük így is makk egészséges, a mellszopizás persze fontos védelem szempontjából és a kötődés miatt,de nem elengedhetetlen dolog, hisz nem mindenkinek sikerül egészségügyi okokból,de a fölösleges rástresszelés sem segít:


Laktóz (tejből), Növényi olajok (pálma-, kókusz-, repce-, magas olajsavtartalmú napraforgóolaj, napraforgóolaj), Sovány tejpor, Demineralizált tejsavó, Galakto-oligoszacharidok (tejből), Savófehérje koncentrátum (tejből), Tejsavó fehérje, Frukto-oligoszacharidok, Halolaj, Kalcium-foszfát, Mortierella alpina egysejtűolaj, Kálium-citrát, Kolin-klorid, Kálium-klorid, Magnézium-klorid, Nátrium-citrát, L-aszkorbinsav, Nátrium-klorid, Emulgeálószer (szójalecitin), Inozit, Taurin, Vas-szulfát, L-karnitin, Nátrium-L-aszkorbát, Cink-szulfát, Uridin 5'-monofoszfát nátriumsója, Citidin 5'-monofoszfát, DL-alfa tokoferil acetát, Antioxidáns (aszkorbil-palmitát), Adenozin 5'-monofoszfát, Kalcium-D-pantotenát, Inozin 5'-monofoszfát nátriumsója, Nikotinamin, Magnézium-hidrogén-foszfát, L-triptofán, Kalcium-karbonát, Guanozin 5'-monofoszfát nátriumsója, Réz-szulfát, DL-alfa-tokoferol, Retinil-palmitát, Tiamin-hidroklorid, Riboflavin, Piridoxin-hidroklorid, Pteroilmonoglutaminsav, Kálium-jodid, Nátrium-szelenit, Fitomenadion, Mangán-szulfát, Kolekalciferol, D-biotin, Cianokobalamin

és akkor még ott vannak szépen felsorolva a benne levő vitaminok, ha netán ebből nem tiszta(amúgy senkinek sem lenne világos a sok szakszó után XD)


[link]

2021. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

Az anyatej folyamatosan vàltozik a gyerek igènyeinek megfelelően. A tapszer egyen kèszìtmèny, a gyerek aktualis igènyeitől, napszaktòl függetlenül.

Az anyatejben van laktoferrin, ami antibakteriàlis hatàsù, ès èlő T sejtek vannak benne (ezèrt nem is szoptathat T sejtes leukèmiàs) .

Kèrdező, el kell döntened, hogy akarsz-e szoptatni. Ahogy Yoda mondta; csinàld vagy ne csinàld, de ne pròbàld.

Ha szoptatni akarod, akkor ideiglenesen el kell fogadnod, hogy a gyerek òràkig a melleden lòg, mìg be nem àll a kereslet-kínàlat. Ha nem akarsz szoptatni, akkor tàpszerezd. De ne szenvedtesd sajàt magad, az senkinek sem jò.

2021. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
74%

Az első hónapokban napi 10-12 órát a mellemen lógott a kislányom, így szaporítja a tejet, nem kell korlátozni.

Ha kell pótolni, akkor pótold nyugodtan minden lelkiismeret furdalás nélkül. Már azzal is mindent megteszel hogy minden egyes nap biztosítasz neki annyi anyatejet amennyit tudsz, ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2021. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!