Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés tej? Serkentés? Tápszer?

Kevés tej? Serkentés? Tápszer?

Figyelt kérdés

Kérlek, adjatok tanácsot! 7 hetes a gyermekem, csak anyatejet kap, és ezt szeretném továbbra is így, de egyszerűen ez már borzasztó... Szinte egész nap a cicin lenne, akár órákat, mert annyira keservesen kevés tej jön ki. Betudtam eleinte a növekedési ugrásoknak, de lassan be kell látnom, hogy nem erről van szó. Korábban legalább éjszaka egy kicsit feszültek a melleim, de pár napja már az sincs, 3 perc alatt plötyire szívja az egyik cicit, másik 3 perc alatt a másikat, utána szegény dolgozik minden egyes kortyért, amit a szervezetem akkor állít elő... Így órákig is szophat, akkor sem lakik teljesen jól.

Teát ittam, de alapjáraton hasfájós a baba, attól végképp. Alkoholmentes sör, a karamellás sör, rengeteg folyadék kipróbálva... Más tipp?

Fejek egyébként, az is nagyon nehezen megy, de legalább azzal is próbálom szaporítani, illetve legalább este azt oda tudom adni, hogy az altatás csak 2-3 óra legyen, ne pedig 4. Mit tegyek, hogy csak anyatejet kapjon továbbra is?

Ha nem tudom feljavítani a helyzetet, akkor hogyan kéne a tápszerezést elkezdenünk? (A 3-4. hét környékén a gyerekorvos ránézésre azt mondta, hogy nem gyarapodik rendesen a gyerek, adjak minden szopi után 30 ml tápszert. 2 szopi után adtunk, de majdnem a kórházba vittem a bébit, annyira fájt ettől a kombótól a hasa. Természetesen egyébként a súlya megfelelő volt, a gyarapodása tökéletes.)



2021. aug. 5. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kell akkor fordulni, ha nem volt jó az a tápszer, hogy megbeszélhessétek, mit ajánl. De azért éhezni nem kéne hagyni, mert az baj, hogy sosem lakik jól és nem gyarapszik. Keress fel egy szoptatási tanácsadót, hátha tud segíteni a szaporításban.
2021. aug. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pont ezért írtam bele, hogy a gyarapodása rendben van, az utóbbi 1 hónapban 560 grammot hízott.


Annál elvileg nincs jobb szaporítás, mint hogy cicin van a gyerek, nem? Hát nálunk aztán lehet... =\

2021. aug. 5. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor nem tudom, mit vársz. Jól gyarapszik, de sosem lakik jól. Erre nem nagyon lehet mit modnani.
2021. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyarapodik,nem kevés a tejed. 8 hetes,mindenért sírhat. Hasfájós lehet tápszer nélkül is. A fiam anyatejes volt és 5 hónapig hasfájós. De lehet álmos,nyűgös,frontok vannak,rosszul áll a pelenka etc.

Az első 3 hónapnban sokszor ilyen a szoptatás. Én ki se jöttem.a szobából kb.mint egy zombi,fél óránként rajtam lógott. Ez idővel beállt szépen,de sosem 3 óránként evett hanem mikor hogy..

Kicsit várj még,adj neki időt,nehéz időszak ez. Cicin próbáltad altatni? Nekem ott 5-10 perc alatt elalszik,de max fél óra. :)

Illetve próbálgass hasfájás elleni praktikákat,hátha az lesz a baj.

2021. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt semmi gond, csak te csinàlsz magadnak. A majdnem 2 hònapos babàk ennyiszer szopnak ès ilyen hosszú ideig.
2021. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én - bármilyen közhelyes - azt tapasztaltam, hogy amikor stresszelek rajta, hogy jóllakik-e, elég intenzív-e a tejtermelés, meg a gyerek állandóan a mérlegen van, akkor Murphy törvénye érvényesül, azaz nem dől a lé. Ha meg elterelődik erről a figyelem, akkor dől a lé. De én is kipróbáltam mindent kb., egy cuccra tudom azt mondani, hogy talán segített, az egy méregdrága gyógynövényes kapszula: Motherlove More Milk [link] Mert azt 3-4 napig szedtem és onnantól konstans dől a lé, de lehet hogy csak véletlen egybeesés. Az elején neki is kellett tápszer, de nekünk egyáltalán nem volt ettől hasfájósabb, a tisztán anyatejtől is fáj neki, erre is kipróbáltuk már a fél gyógyszertárat, tucat népi gyógymódot és voodoo szertartást, végül úgy tűnik, hogy a sima köménymag forrázatnak van valami hatása. De egy barátnőm pl. végig csak tápszerezett és 8 HA tápszert próbáltak végig, míg találtak egyet, amitől a gyerek nem ment a falnak.

Mindenesetre semmiképp ne add fel, olvasgasd a LLL anyagait, keressetek fel szoptatási tanácsadót, nagyon profik! Ha időszakosan tápszereznétek, akkor soha ne cumisüvegből, de ezt biztosan tudod.

2021. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!