Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség, csillagokat látok!...

Segítség, csillagokat látok! Valakinek ötlet? (Szoptatás)

Figyelt kérdés

4 hetes a babám.

A sebek már elmultak, a bal oldalon nincs is gond, de ha a jobb cici van soron,ár előre gyomoridegem van, ugy fáj, amikor megszívja, és gyakorlatilag végig, mig rajta van. A külső oldalán a mellnek van egy pontja, ami fáj, masszirozom, de még mintha a jobb karom is fájna tőle...

A cumisüvegtől félek, nehogy aztán a bal se kelljen neki, ha lefejem és fagyasztom, félek elapad es hogy csak a bal mell nem lesz elég neki.

Volt így valaki?



2021. aug. 6. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg elzáródott egy tejcsatorna. Nekem is volt ilyen, rettentően fájt. Fejtem, masszíroztam forró zuhany alatt, de nem sokat ért, egyedül a baba segített. Nagyon sokszor direkt arra a mellemre raktam szoptatásnál, pár nap alatt rendben is lett. Kitartás!
2021. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Lehet érgörcs és lehet kezdődő gyulladás.


Más pozitúrában?



Meggymagpárnával melegítettem úgy szoptattam olyankor és úgy, hogy a fájdalmas pont irányába legyen az álla.


Nekem ez tornászmutatvány volt, mert a vállam irányába, fenn volt a pont..

2021. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ez ergorcs. Sajnos muszaj folytatnod par nap alatt elmulik. En azon a ponton osszeszoritottam a mellem es ugy tartottam a szajaba igy kevesbe fajt. Tenyleg rossz erzes.


A tejelzarodasnal belazasodtam az durva volt 2 napig tartott de tullendultem azon is. Szerencsere mindketto 1x fordult csak elo.


Ugy eltem tul hogy fekve szoptattam es filmeket neztem ez elvonta a figyelmem kicsit amikor meg aludt. Allitolag a meleg jo ra de en lusta voltam melegitgetni nekem a szoritas valt be vagy ha erosen nyomtam pl ugy fekudtem hogy a karommal elnyomjam azt a pontot.

2021. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mell külső oldala fáj, akkor esetleg érdemes lenne a hónalj-tartást megpróbálni. Elméletileg azokból a tejcsatornákból szívja intenzívebben a tejet a baba, amerre az álla van. Gyakorlatban pedig nekem kivétel nélkül segített. Nagyon szurkolok, hogy mihamarabb fájdalommentes legyen a szoptatás!
2021. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, úgy szoptasd, akár fölé hajolva, hogy arra nézzen a baba álla, ahol fáj - akkor tudja pont azt kiüríteni.
2021. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom.

Ma reggel sikerült is, mert a hónaljtartás nagyon nem áll kézre, de ha fölé hajolok, úgy működik a póz.

Igaz a nyakam meg a vállam úgy beáll, hogy egy darabig nem nezek majd körül :D

Meglátjuk helyre áll-e :) majd jelzek, hátha másnak is segítség lesz :)

2021. aug. 7. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonló gondjaim voltak nemrég nekem is,végigüvöltöttem jónéhány napot,mire egy aranykezű védőnő segített a megoldásban: Rubophen vagy barmilyen paracetamol tartalmú készítményt lehet szedni. Hónaljtartás és gyerek fölé hajolós póz nagyon szuper,nekem mindkettő segített. Ha a bimbó környéke is fáj,akkor Avent bimbóvédő,akkor is,ha első pár alkalommal sír a baba, és nem akarja elfogadni. Kézzel zuhany alatt/ után meg lehet próbálni kifejni, én napokig 20-50ml-t még ki tudtam belőle szedni szopi után. És igen,az álla legyen a csomó irányába.

Nagyon szurkolok,hogy megoldódjon a dolog!

2021. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi,hogy a lefejt tejet nem muszáj cumisüvegből adni, svéd kispohárból szuperül meg tudja inni a baba és nem kavar be.
2021. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, már sokkal-sokkal jobb... az a pont udőnként újra megfájdul, de a fölé hajolós pozitúrával orvosolható.

Nem mondom, hogy minden érzés elmúlt, ha a jobb mell van soron, de már nem sírok közben :)

2021. aug. 28. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!