Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék, hogy szinte...

Mit tehetnék, hogy szinte nulláról visszahozzam a tejem?

Figyelt kérdés
Koraszülött a kislányom és ezáltal nehezebb volt a szopi neki, nagyon gyenge volt és aluszekony. Nehezen is indult be az egész de végül sikerült. Kizárólag anyatejet kapott, viszont 3 hónapos korára a védőnő kevésnek találta a hízás mennyiségét. Javasolta a tápszert. Viszont azt nagyon ritkán adtam neki, inkább sokszor tettem mellre, akar óránként ha úgy kérte. Viszont általában csak 40-60 ml evett egy alkalommal. Nagy ritkán 100, 130 Ml. Ezért azt mondta a védőnó valószínű lusta baba. Beszereztem medela mell szívót ami segített is. Aztán egyik napról a másikra mégis teljesen lecsökkent a tej mennyisége, és most már szinte semmi sincs. Persze cicire rakom mielőtt adok neki tápszert. De nagyon szeretnék vissza hozni a tejet. Felvettem a kapcsolatot szoptatási tanácsadóval is, nem sokára keresni fog. De kíváncsi vagyok más is volt e így? Vissza lehet fordítani? Annyi hogy van egy kis szajpenesze amit pár napja vettünk észre. És már kezeljük is neki, godnolom ez is zavarhatja evés közben. Amúgy 3. Baba, a nagyobb fiam szintén koraszülött és csak 1 hónapig tudtam anyatejet adni neki, a második fiamat 27 hónapig szoptattam. Nem tudom mit mit szúrtmlam el.
2021. szept. 20. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem szoptanít készüléket (módszert) fog javasolni. Ez azt jelenti, hogy szoptatás közben kapja a pótlást, így tápszerivás közben is stimulálja a melledet. Ez segíthet visszahozni.

Ha elfogadja. Nekünk sajnos egyik gyereknél se jött be. A lányom 4 hónaposan full tápszeres lett.

Fiamnál sikerült más módon. Egész nap váltott mell non-stop és csak minimális pótlás lansinoh üvegből. 2,5 évig szoptattam úgy hogy egy éves koráig kapott pótlást.

2021. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az hogy nagyon nagyon sok folyadékot ittam és non stop rajtam volt. Pár napot kértem a védőnőtől Nekünk is tápszert javasolták már. Talán 2 nap múlva ismét elkezdett fájni a szoptatás, nem durrant be de éreztem ahogy elindul. Akkor tudtam, hogy sikerült. 4 hó körül van egy visszaesés szerintem, sokszor az egy vízválasztó. Nekik növekedési ugrás, de olyankor a tej is apád valamiért. Én szedtem gorogszena kapszulát, de nem tudom mennyire játszott közre. A folyadékból mindesetre vagy 6 liter fogyott azokon a napokon
2021. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is a váltott mell (hatásosabb, mint a fejés és a baba így mindig talált valamit), akár óránként, sok folyadék (a 6 litert azért túlzásnak tartom, ne csináld ki a vesédet) és görögszéna tea hozta meg az áttörést. Nálunk is második gyereknél a doki tápszert mondott, de ennek még adtam egy esélyt 3-4 napig, és beindult. Következő hónapban leszidott, hogy túl kövér, már ne adjam a tápszert, pedig nem kapott :) Egyébként a citromfű tea is jó nyugtató, lazító, többi gyereket próbáld lepasszolni és költözz be a babával az ágyba pár napra. Aztán újra mehet a mókuskerék.
2021. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Azért meg ne őrüljetek...2021 van...
2021. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az első gyerekkel voltam ugyanebben a cipőben, koraszülött, szopizott de nagyon gyengén, volt tejem de 2 hónap után már ne hízott megfelelően és kapott tápszert is. Megszoptattam minden tápszer előtt, így teljesen nem apadt el a tejem, 15 hós koráig szopizott is, de hogy teljesen őszinte legyen a kalória nagy része a tápszerből ment. Ettől függetlenül folytattuk, lelki okok miatt, meg ugye azt mondják a kicsi anyatej is jobb, mint a semmi :)


Nem gondolom, hogy én szúrtam volna el bármit, második gyerekem egy csepp tápszert nem kapott és 22 hós koráig szoptattam. Ez most ilyen, abban igaza van az utolsónak, hogy beleőrülni azért nem érdemes. Nekem lelkileg megnyugtató volt, hogy "nem adtam fel" teljesen a szoptatást,de nyilván pótoltuk és nem éheztettük a természetesség oltárán sem :)

2021. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem nincs semmi bajom a tapszerrek, az nagyobb fiam is azt kapta az első egy hónap után. Csak még szeretnék mindent megpróbálni mielőtt végleg feladom, hátha sikerül. Legalább annyira hogy egy kevés legyen, mert 2021ben is sokkal könnyebb az éjszaka ha cicizik és csak teszem jobbra balra éjszaka mintha felkelek és tápszert készítek. Sajnos az ejszakázás a gyengém.
2021. szept. 20. 15:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Csak nem értem miért lett lepontozva teljesen az aki megosztotta a személyes tapasztalatát.
2021. szept. 20. 15:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlok egy Facebook csoportot, szakemberek válaszolnak:

Szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek

2021. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7. Azt tapasztaltam itt, hogy aki csak a kérdésre válaszol, azaz hogyan lehet megadni a nagyobb esélyét annak, hogy legyen tejed, és nem vigasztalni kezd, hogy nem baj, ha nem sikerül - azt rögtön lepontozzák, mert biztos elítéli azt, aki tápszerez vagy bűntudatot akar kelteni abban, akinek nem sikerült. Ezért illik mellé írni, hogy "a tápszer is jó dolog és akkor is jó anya vagy" :) Egyébként szerintem ez abszolút így is van, na de ez már fóbia.
2021. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na jó ez igaz egyet értek vele. Amúgy is úton útfélen megkérdezik hogy szopizik a baba
2021. szept. 20. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!