Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minek tápszeres pótlás ha van...

Minek tápszeres pótlás ha van anyatej?

Figyelt kérdés

Buta kérdés lehet de nekem is van gyerekem, szerencsére nálunk nem merült föl ez a kérdés nem vagyok ös anya gondolkozású és tudom hogy nem mindenki tud szoptatni , viszont sokat jut eszembe egy ismerősöm ahol elindult az anya teje de úgy gondolta fejés után(akkor még nem indult be a teje) hogy a gyerek éhezik és tápszerezni kezdte, azután már nem kellet a babának csak tápszer

Meg azt sem értem hátha valaki tudja miért kéne mérni mennyit eszik a gyerek?

Én sose mértem csak adtam neki enni ha láttam hogy éhes , mai napig egézséges jó húsban lévő iszsz-es baba



2021. szept. 30. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Magánügy. Menjél főzzél vmit addig se a másik életében vájkálsz.
2021. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt sokan lusták megvárni, hogy beinduljon normálisan a tej, vagy hogy a baba beállítsa magának a megfelelő mennyiséget. Mert ehhez 2-4 hét is kellhet, addig meg lehet, hogy sokat kell szoptatni és sokat kell vele ébren lenni, könnyebb tápszert adni, akkor elhallgat és kész. Ez az igazság.


Másrészt vannak olyanok, akiknek valóban nem elegendő a tejük, bár ha már beindult, ez a ritkább, max. mint írtam, várni kell kicsit. De ismétlem, tényleg vannak olyanok, akiknél kell a pótlás, persze magát mindenki ebbe a kategóriába sorolja.

2021. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1-es nem vájkálok senki magánügyében kérdeztem normálisan szerintem

2-es köszönöm a választ

2021. szept. 30. 13:33
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Sokan bizonytalanok, mert nem látni és nem érezni ugye, hogy mennyi megy be, a gyerek folyton mellen lenne, ha meg nem, sír és megijednek, hogy nem elég. Aztán elkezdenek pótolni és így tényleg nem lesz elég. Persze van, aki ha megszakad sem tud leget termelni, de ez egy ördögi kör.
2021. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Mert nem elég, nem lakott jól a gyerek vagy más miatt képtelen elegendő mennyiséget szopni.


Én kezdtem el pótolni mert bár tejem volt, de még nem tudtam fejni, mindkét mellbimbóm iszonyatos sebes volt és a gyerek képtelen volt 10mlnél többet enni akkor is ha 23,5 órát tartottam sírva a mellemen. Így kapott pótlást hogy ne törjön rám a hányinger minden nyekkre, amikor fájt ez az egész hercehurca. Később kiderült hogy képtelen szopni így fejtem egy darabig, aztán hagytam a fenébe az egészet.


Nővéremnek pedig semmi teje nem volt, a szoptatás párti védőnő erőltette hogy jó lesz az, nem kell tápszer, aztán majdnem egy hónaposan, a legnagyobb nyári melegben a gyerek már a kórházből hazajövős súlya alatt volt, nővérem meg kétségbe esve fejte három óra alatt a 20 ml meszes vizet. A gyerek iszsz nagyon jól elvolt 11 órát is ezen a gigászi mennyiségen, végül a gyerekorvos látva a szépen lassan elfogyó gyereket és kapott pótlást. Nem lett hurkás baba soha, de érdekes módon pillanatok alatt felkapta magára azt a szükséges pár dekát.

2021. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2021. szept. 30. 13:43
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekem. Teljesen tapasztalatlan voltam, a kórházban sokat esett a súlya. Besárgult, a tejem csak 4-5. napon indult be, pedig mellen volt sokat. Úgy engedtek haza, hogy mérjem, mennyit eszik, ha kell, pótoljam tápszerrel, különben visszakerülhetünk a sárgaság miatt. Úgyhogy sokáig mértük, mennyit evett, mekkora a súlya, és kapott tápszeres kiegészítést emiatt. Aztán sikerült szerencsére elhagyni. De sokáig nem tudtam, hogy miért sír, nem így működött, hogy enni adtam, ha éhes. Örülök, hogy neked minden magától jött, de nekem sajnos nem, biztonságot adott, hogy mértem, mert féltettem a babámat.
2021. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Mert lehet neki nem annyira fontos az anyatejes táplálas mint neked.
2021. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Első gyereknél mikor hazajöttünk a kórházból, még mindig nagyon kevés tejem volt, pedig sokszor mellre tettem, ittam szoptatós teát, karamalz italt. De a védőnő továbbra is ezeket erőltette. Akkor írt fel a gyermekorvos tápszert, amikor már nagyon sokat vesztett a súlyából. Én azt nem értem, ezt miért kell megvárni? Ha még nincs elég táplálék, igenis kell pótolni, ha tetszik, ha nem. Ha beindul a tej termelés, utána vissza lehet állni anyatejre. Nálam sajnos továbbra sem lett elegendő tej, így kellett neki a tápszer is.
2021. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Elő gyermekem toxémia miatt IUGR-ként született. Ergo koraszülöttnek felelt meg.

kicsi volt nyeszlett erőtlen. Bealudt folyamatosan szoptatáskor. Lényegében az egész napom abból telt volna, hogy 0-24' mellen szunyokál szív 2 alszik tovább, jól nem lakott.

Hát így lett vegyesen táplált.

Második lányom tejfehérje problémás volt, így lett megint csak vegyes majd teljesen tápszeres.

Harmadik lányom szintén első napokban nehezen etethető volt. Felkelteni nem lehetett, pedig épp csak picit volt sárga. Egyik gyerekem sem került kék fény alá. A csecsemősök is erőszakkal tömték álmában. 4 naposan hoztuk haza, 1 hét után vittük a gyerekorvoshoz. Több volt a tejem mint amit megbírt enni, viszont nem, hogy nem hízott hanem még fogyott is az alatt az otthon töltött 1 hét alatt.

2021. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!