Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minek tápszeres pótlás ha van...

Minek tápszeres pótlás ha van anyatej?

Figyelt kérdés

Buta kérdés lehet de nekem is van gyerekem, szerencsére nálunk nem merült föl ez a kérdés nem vagyok ös anya gondolkozású és tudom hogy nem mindenki tud szoptatni , viszont sokat jut eszembe egy ismerősöm ahol elindult az anya teje de úgy gondolta fejés után(akkor még nem indult be a teje) hogy a gyerek éhezik és tápszerezni kezdte, azután már nem kellet a babának csak tápszer

Meg azt sem értem hátha valaki tudja miért kéne mérni mennyit eszik a gyerek?

Én sose mértem csak adtam neki enni ha láttam hogy éhes , mai napig egézséges jó húsban lévő iszsz-es baba



2021. szept. 30. 13:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem magánügy...nincs jobb dolgod?! Ilyen idióta libák miatt van annyi önértékelési zavaros anyuka...
2021. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

Én igazából azt nem értem miért kell ezzel a témával annyit foglalkozni?

Miért kell még ezzel a kérdéssel is hergelni a "tápszeres" anyukákat?

De most komolyan? Soha nem értettem h mi ez a mizéria anyatej vs.tápszerrel táplált csecsemők,kisgyermekek végett.Nézem a topicokat, egy-egy anyuka hiába nem ért a témához, muszáj leírni válaszba h szoptat. Az most kit érdekel? Nem ez volt a kérdés.

Én is csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni a gyermekem, tápszeres kiegészítéssel, hiába volt cicin kb. 0-24h-ig nem volt elég mennyiségű és minőségű anyatej. Ez van, a tápszer csodákra képes,benne van minden esszenciális tápanyag, amire egy újszülöttnek/csecsemőnek/kisgyermeknek szüksége van.

2021. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok, folytatás:

Azért kell mérni, hogy tudd, h milyen mennyiséget fogyaszt a baba, s ha esetleg sokat sír, lehet azért van mert keveset evett.

Nem pedig azért mert hasfájós (mert h kb mindenki azt mondja, azért sír a gyerek, mert fáj a hasa.. ez nem igaz, nem elég a kaja..)

2021. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kezdetektől katasztrófa volt. A baba állandóan mocorgott a mellemen, a fejét forgatta mindenfele, ezáltal húzta, cibálta mindig a bimbót, ki is sebesedett rendesen és fájt mint a hétszentség, így a sebesre nem is raktam rá. Szerintem eleve hülye tanács, hogy "ha véres, gennyes, fáj, akkor is szoptass, mert az a legjobb!!" Ja, közben büfi helyett mindig kihányt nagyobb mennyiséget, aztán sírt, hogy még éhes, és a hasa is fájt többször. Innentől vettem egy szép doboz tápszert, elmúlt a hasfájás, átaludta az éjszakát így nekem sem kellett kipurcannom. Megváltás volt, és őszinte leszek, le lehet pontozni, de sokkal kényelmesebb dolog is, így a következő picurral sem csinálnám másképp. Nem ördögtől való a tápszer.
2021. okt. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
10-es ne mond hogy te sose vagy kiváncsi semmire, régóta kíváncsi vagyok és továbbra se kritizáltam senkit 12-es mert nem a dolgom, egy szóval nem bántottam senkit és nem is fogok mert tudom hogy nem mindenki választja, és úgyan úgy felnőtt lesz a gyerekből
2021. okt. 1. 02:55
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2021. okt. 1. 02:56
 17/17 anonim ***** válasza:
58%

Mert szerintem nincs megfelelö segitsege egy szoptatòs anyànak. Az èn testvèrem 3 gyereket szoptatott ebböl 2 ikerpàr volt. Ha elakadtam öt hivtam, ö segitett, ha nem lett volna, èn is pòtlàshoz nyùltam volna, mert sokszor tènylef olyan mintha nem lenne elegendö. Ilyenkor váltva mindkettőre teszem a kisfiam és egyszercsak kidől, mikor már összegyüjtötte az elegendő mennyiséget :)

Sok sok türelem kell hozzá! Ha valaki igazán szeretne szoptatni, akkor kivárja.

Az elapadás 40 nap. Olyan nincs hogy máról holnapra elapad. Egy csepp tejből is vissza lehet varázsolni. Mikor úgy éreztem hogy “kevés” a tejem, fejtem 2-3 alkalommal és ismét sok lett.

Nehéz dolog szerintem… de megéri!

2021. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!