Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszsz baba? Komfort cumizás?ki...

Iszsz baba? Komfort cumizás?kinek mi a véleménye ezekről?

Figyelt kérdés
Nekem pl egyáltalán nem szimpatikus az, hogy órákat legyen állandóan cicin, mert csak ott nyugszik meg. Szerintem ez nonszensz, nem mellesleg baromira irigylem azokat az anyukákat akik erre ráérnek napközben. Ez az én véleményem,várom a tiéteket is NORMÁLIS hangnemben :)
2022. ápr. 2. 22:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%
A hideg is kiráz tőle. Szerencsére már a kórházban is 3 óránként hozták őket enni, így mire hazaértünk, órát lehetett állítani az evésükhöz. Akinek ez megfelel, az ciciztessen napi 26 órát nyugodtan, de én nem vagyok cumi. Plusz igen, volt más dolgom is, főleg, amikor már volt egy ovis fiam az újszülött lányom mellé.
2022. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

Elsonel nem kovettem az iszsz szabalyokat.. az lett a vege nem is tudtam szoptatni csak 4 hónapig, azt is potlassal. Banom, es nem azert banom, mert barmi baja lett a tapszertol, hanem azert mert lett volna lehetosegem, ha kisse kitartobb vagyoj, es valaki duruzsol a fulemben, hogy" de igen a módszer jo csak van akinek nehezbben jon ossze"

Most duruzsoltak a fulembe, biztattak, es imadom, hogy sikeult, es tudok szoptatni. Nincs cumi, nincs uveg, csak mellrerakas. Eloszor nagyon sokat. Aztan szepen bealltunk ra, hogy nem használja nyugicicinek csak evesre. Ha latom, hogy jol lakik leteszem. Ha felkel picit ringatom, es visszaalszik. Tökéletesen működunk egyutt, es ettol boldog vagyok. Az allando cicire rakas, ha mar nyikkan, es non stop cicizest en sem preferalom, max az elso par hetben. Szepen lehet azert ezen allitgatni


Ezt csak azert irtam le, mert en nagyon szerettem volna szoptatni csak nekem nehezen indult be, es elsore sajnos nem sikerult. Ha most nem igy csinálom, akkor most sem ment volna. Van akinek csak ugy lesz tejcsi ha az elejen tenyleg nonstop cici van. Es azert megoldható mert nalunk sem úszott a ganeban a lakas, es mellette ellattam a nagyobbat is.

2022. ápr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Én normális hangnemben igyekszem válaszolni. Szóval, én iszsz szoptatom az immár 1,5 évesemet, és nem bántam meg, bár növekedési ugrásnál én is kapartam a falat a sok komfort miatt.


Nekem könnyedén indult a szoptatás, de elég sokat is tájékozódtam terhesség alatt, igyekeztem korszerű ismereteket begyűjteni. Én az elején tudatosan nem adtam neki cumit, mert féltem a cumizavartól, és nem akartam elrontani az ügyesen szopó újszülöttem technikáját. Lett persze cumink, mert nagymama nem tudta elképzelni, hogy lehet nélküle élni, de nem adtam oda neki. Aztàn persze volt, hogy agyamat eldobtam a komfortszopitól nagyobb koràban, de akkor már nem fogadott el cumit sem, köpte jó messzire.


Engem mindig az nyugtatott, és segített át a frusztrált időszakokon, hogy emlékeztettem magam, hogy a komfortszopás természetes jelenség, a funkciója pedig a babának a megnyugvás, az oxitocin felszabadulása, stb., az anya számára pedig a tejmennyiség fenntartása (ezzel is beállítja a tejet, hiszen az evésen kívüli is kap ingert a mell, így pl. növekedési ugrásra feljebb tudja tornászni a tejhozamot a baba). A komfortszopi megspórolta nekem a fejéssel való szaporítás kínkeserves munkáját. Szóval láttam, hogy ez egy jól működő rendszer, mindig elég a tej, mindig elègedett a baba, gyönyörűen gyarapszik. A cumit pedig egyszerűen olyan pótlékként fogtam fel, ami sok mindent könnyíthet, de ezeket a hasznos funkciókat elveszi a babától, és okozhat komoly zavart is a szoptatásban.

Ráadásul máshogy eddzi a szopás és a cumisüveges táplálás a baba arcizmait, az iszsz jótékony hatással van a beszédfejlődésre és az állkapocs növekedésére is.

A hozzátáplálás blw volt nálunk, itt is szuper volt, hogy nem stresszeltem étkezés kiváltásán és szopott amennyit akart. Igen, az első hetekben kb csak szoptattam, de akkor kellett is a pihenés, erre van a gyermekágy. Féléves kora után már egyre kevesebbet kérte, másfél évesen pedig nappal vagy 2x kéri, főleg alváshoz, ha itthon vagyunk és unatkozik, szokott még próbálkozni, de könnyű terelni. Az iszsznek és a komfprtszopinak is tulajdonítom, hogy annak ellenére, hogy nem volt cumija, az ujját se kezdte szopni. Ráadásul nagyon hamar elkezdett beszélni, most egy átlagnál jobban beszélő kétéves szókincsével kommunikál, és ehhez nem kell kikapkodnia a cumit a szájából. Ha elmegyünk valahova, nem tépi a pólómat, de néha megkérdezi. Ilyenkor mondom, hogy majd otthon, megérti, elfogadja.


Egyszóval nekem kényelmes és könnyű volt a szoptatás, igyekeztem természetesen szemlélni a dolgokat: ez egy baba, így lett kitalálva, hogy szopizik, hogy sok tejem legyen és hurkásra hízhasson. Ennyi. Nem lett mellgyulladásom, nem kellett fejnem, nem apadt el, jól gyarapodott a babám, és átesett a covidon kb nulla tünettel, mert bár mindketten betegek voltunk, végig szopizta és ürült az ellenanyag. Beteg se volt eddig kb. Nekem megért ennyit az a pár hónapnyi extra mennyiségű szopi. :)


És bocsi, hosszíú lett.

2022. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
57%
Én igény szerint szoptattam, de hosszan nem hagytam a cicin. Gyorsan kiszívta és egy rövid komfort szopit engedtem. Este bár azon aludt el, de aztán felkeltem mellőle. Volt hogy felébredt, igyekeztem nem adni vissza azért hogy elaludjon ismét. Így utólag arra emlékszem hogy 20 perc volt a max határ de ez lehet hogy már kicsit nagyobb korában a kezdetekre nem emlékszem, talán ott 20-20 perc.
2022. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Iszsz baba, de nem igényli órákig a mellem, pedig nem cumis. Próbáltam, de utálja.

Az első néhány hétben volt sokat mellen, aztán az első növekedési ugrás után ez megváltozott, már nem használt cuminak.

Több iszsz babás anyukát imerek, egyiknek se lóg órákat mellen a gyerek. Ez valami szoptatásellenes agyszülemémy lehet.

2022. ápr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%

Én is igény szerint szoptatok és lehetőség szerint megvárom, míg a baba enged el. Ha muszáj, akkor leveszem. Az, hogy egy órán át rajtam volt, csak az első hetekben volt jellemző, de akkor még én próbáltam noszogatni a babát, hogy egyen, amennyit csak szeretne, mert kis súllyal született. Azóta 5 perc alatt jóllakik és általában le akar szállni, vagy elalszik.


A háztartást úgy oldom meg, hogy nagyon nyugodt baba és bármit meg tudok csinálni, míg ébren van. A legelején több segítségem volt, akkor azért nem ment volna így.


De ha lenne egy nagytesó, akkor valószínűleg nem tudnám ennyire kiszolgálni a kicsi igényeit. Majd meglátjuk, ha odakerülök - azért a rutin segít. Meg a hordozókendő.

2022. ápr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
38%

Meg lehet oldani mindent. Barátnőm a harmadikat is igény szerint szoltatta 0 segítséggel. Mégse haltak éhen valahogy.

Gondolom aki azt mondja baromság, nem is próbálta vagy nem is szoptatott egyáltalán

2022. ápr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
56%
Én pont ezért is nem akartam szoptatni. Kinek hiányzik az, hogy állandóan rajtam lógjon, véresre sebesre szívja a mellem, csak ott nyugodjon meg, ott aludjon el, hogy aztán 2 évesen se lehessen leszoktatni.
2022. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
25%

Na ez azért az onzoseg netovabbja. Minek neked a gyerek? 20 eves koraig rajtad fog csungeni nem baj?....

Az anyatej a legegészségesebb amit adhatsz neki te meg megvobod tole brahibol....

2022. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
28%
18nak szantam. Utolso voltam
2022. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!