Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudok egész nap szoptatni?

Nem tudok egész nap szoptatni?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom, de nem megy. Másfél hónapos koráig szenvedtem a szoptatással, de most már nem bírom. A tesója mellett egyszerűen nem tudom megadni neki, hogy igény szerint szoptassam. Másként nem tudom mert 5 perc után bealszik a cicin. A nagyot meg például reggel készítenem kell, nem tudok csak a picire is figyelni, segítség nélkül. Rohadt rosszul érzem magam, mert kismama csoportokban folyamatosan jönnek azzal, hogy 2-3 gyerek mellett is megoldják, meg az anyatej a minden. De én nem vagyok képes rá, már egy roncs vagyok. Fejni sem tudok, mert nem jön annyi.

Hogy tudtátok elengedni ezt? Félek, hogy a tápszer miatt rosszabb lesz a kicsinek.


2022. ápr. 6. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Az én gyerekeim tápszeresek voltak mert egyiknél sem volt tejem. Makkegeszseges kamaszok halistennek. Nem nagyon értem ezt a szoptatás erőltetest abban az esetben, amikor nincs teje az anyának.
2022. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenkinek való a szoptatás. Húzz egy határt, neked is vannak határaid. 2 hosszan szoptatott gyerek után azt mondom, hogy ha valakinek ez sok, akkor alakulni kell!
2022. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Engedd el. Az ilyen anyukás csoportoktól pedig csak meg fogsz bolondulni. A legtöbben - tisztelet a kivételnek - az ingerszegény környezet miatt egymás torkának mennek apróságok miatt is. És persze mindig mindenki jobban tud mindent. Én és a tesóim tápszeresek voltunk, anyukámnak nem volt egy csepp teje sem. Hiába próbálta, nem ment. És felnőttünk, egészségesek vagyunk.
2022. ápr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Ne aggódj, te mindent megtettél. Én azt vallom, hogy az igény szerintben benne van az, hogy a te igényed szerint is. És itt most figyelembe kell venni (sajnos vagy nem sajnos) a család igényeit is, a nagyobb gyereked igényeit is. Nem az anyatej a minden, az anya a minden, rád van szüksége a nagynak és a kicsinek is és ezt te is tudod, csak most el vagy keseredve. Ha te úgy érzed, hogy az órák hosszig tartó fejés, szoptatással szenvedés helyett a tápszer megváltás lenne, vágj bele. Nekem is lelkifurdalásom volt, mikor abbahagytam a szoptatást, de csak szenvedés volt már. Aztán 2 nap alatt túllendültem rajta lelkileg, és már nem bánom egyáltalán, így alakult, mindent megtettem, kész. A baba boldog, én boldog vagyok, a cumisüvegeket nem szeretem egyedül mosogatni, de ez a 15 perc belefér a napba :)
2022. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Nyugi. Én egy gyetekkel se bírtam pár hónapnál tovább ezt. Decemberben született, márciusban azt mondtam elég ebből, hogy az életem nem szól másról, csak a szoptatásról. Itt a jó idő, én meg egész nap a szobában ülök és szoptatok. Fejni nem tudtam. Menni nem tudtunk sehova, minden a szoptatás körül forgott.

Befejeztem, vettem tápszert. Nem érzem magam rosszul.

2022. ápr. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
A szoptatás akkor a legjobb, ha a babának és az ANYÁNAK is a legjobb. Amúgy vicces, ha valakinek nincs teje azzal nyugtatják, hogy a tápszer ugyanaz, de ha nem akar szoptatni, rögtön méreg lesz :D Jogod van eldönteni, hogy neked melyik a legjobb és ezért ne legyen bűntudatod. Ja és én igény szerint szoptatok, mielőtt lepontoznak a cicinácik :)
2022. ápr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem a logikàt. Azt írod segítség nélkül nem tudod a két gyereket összehangolni, ezért nem akarsz szoptatni, mert nem megy a logisztika, és nincs időd fejni. Ne érts félre, nem vagyok tápszer ellenes, de amiket példákat felhozol, inkább hangzik kifogásnak, amivel magadat akarod nyugtatni, vagy másoknak megmagyarázni a helyzetet. Ugyanis ha nem szoptatsz, akkor is a tápszert el kell készítened, és odaadni a babának, ez szerintem semmivel sem egyszerűbb, mint előkapni a mellett, és cumisüveggel a szájában is be tud aludni a kicsi. A nagyot tápizás közben sem fogod jobban menedzselni. Ha meg azt mondod, hogy így az apuka is tudja etetni, ennyi erővel fordított esetben tudja készíteni a nagyot, míg te szoptatod a kicsit. Fejni meg nem muszáj. Ha beáll a kereslet-kínálat nem is kell.

Hangsúlyozom, semmi baj a tápszeres etetéssel, de te ne hazudj magadnak! Vállald fel, hogy ez neked nem megy, nem akarod csinálni, de ezek a mondvacsinált kifogások nagyon cikik.

2022. ápr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Másfél hónaposnál szerintem már nem normális, ha tényleg minden etetésnél bealszik 5 perc után. Ezt a besárgult újszülöttek szokták csinálni. Gyerekorvosnak mondtad? Nyelvféket, izomfeszességet néztek nála? Ezek okozhatják még, ha túl fárasztó számára a szopás és keveset tud csak enni egyszerre (és mégis van, akinél csak ovisként derül ki a logopédusnál, hogy ja ezért volt).

Tápszer készítgetés meg aztán a mosogatás egyébként tényleg több idő. De persze a legmacerásabb amikor pótolsz és fejsz.

2022. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja a tápszertől. Ha nem megy a szoptatás, akkor ez van. Az se jó, ha kikészülsz. Nem tudom, mennyi idős a tesó. Nekem már nagy, 8 éves. Vele már könnyű. Reggel felkelek, kirakom neki a reggelit, felébresztem, csinálok magamnak teát, majd ezután felkeltem a babát, majd leülök szoptatni. Közben a lányom eszik, majd elküldöm felöltözni. Aztán viszem a suliba. Ha a baba nem lakik jól, akkor folytatom az etetést, ha visszaértünk. Csak így tudom megoldani, mert a nagy nem késhet el az iskolából. Megtanultam szoptatás közben hajatfésülni. 😂 A kicsi az ölemben fekszik és eszik, közben a nagy elém ül és mehet a frizura.
2022. ápr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

A szoptatásnak a szoptatásnácik ártanak legtöbbet. Elhitetik veled, hogy akkor vagy jó anya, ha egész nap rajtad lóg a gyerek, hogy csak akarni kell és mindenki tud szoptatni.

Pedig akkor vagy jó anya, ha boldogan neveled a gyerekeid.

2022. ápr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!