Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatod vagy tápszerrel...

Szoptatod vagy tápszerrel táplálod a babád?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiságból tettem fel a kérdést.
2022. máj. 4. 14:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Közel 7 hónapig 100%anyatejes volt

Aztán elkezdtük a hozzataplalast

Most 16 honapos a mai napig szoptatom☺ ééés egyedül a reggeli van "kiváltva"😛 minden étkezés után kéri a cicit

Úgy gondoltam hogy kb 1,5-2éves korában kezdem el leredukálni csak az altatásokra a szoptatást, azokat meg elhagyja majd ha kész lesz rá

2022. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Kizárólag tápszeres volt. Nem eü okból, hanem mert így döntöttem.
2022. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

Elso babánal nem ment. Sirt allandoan, meg voltam remulve, azt hittem ehes, pedig mindent olcastam az ISZSZrol, megis eltoltam es elso korben vegyes majd 4 honaptol tapszer.

Masodiknal semmi stressz, semmi megfelelési kényszer (magamfele)

Csak azt dontottem h allandoan cicin lesz ha ez kell hozza. Se cumi se uveg se semmi nem kellett, es sikerult. Az elején fajt, volt 2 mellgyulladasom de atoendultunk mindenen, es mindent megert. Sokkal konnyebb minden h nem kell tapszer 🥰

2022. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
41%
2 évig szoptattam a lányom. Nem kapott se tápszert, se tejitalt se tejpépet.
2022. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 flora08 ***** válasza:
77%
Nekem olyan borzasztó élmény volt a szoptatás, hogy azt mondom, soha többet. A kórházban próbálgattam egyedül, a csecsemősök és a kórházi védőnő nem voltak hajlandók segíteni, ha kértem, akkor sem, csak a bimbóvédőt javasolták. Próbáltam, nem jött semmi, szerencsétlen babám csak nyelte a levegőt. Hazajöttünk, próbáltam a mellemet masszírozni, de brutálisan begyulladt. A formája sokkoló volt, szinte kúp alakúra duzzadt, kifényesedett, a mellbimbóim vérések és gennyesek voltak. Jött a védőnő, mondta, masszírozzam a zuhany alatt...császárral szültem, a sebet nem érhette víz. Folpakkal tekerte be apuka, úgy próbálkoztam, sikertelenül. A hazamenetel után 3 nappal be kellett mennünk a kórházba, mert pokolian fájt és lázas voltam. Két csecsemős egy órán keresztül gyömöszölte a kőkemény melleimet, majd a kórházi mellszívó dolgozott rajtuk. Nem túlzok, üvöltöttem a fájdalomtól, soha nem éreztem még hasonlót sem. Orvos nem látott, azóta is bánom, hogy nem szóltam, vizsgáljon meg. (Bár nem hiszem, hogy nekem kellett volna szólni az orvosnak, de mindegy.) Itthon próbáltam fejni, másfél-két óra alatt alig jött valami, a fiam továbbra is kitartóan nyelte a levegőt. Küszködtem zokogva még egy darabig, majd azt mondtam, elég volt. Kimasszíroztam a csomókat, de nem fejtem tovább. Kövezzetek meg, de hatalmas megkönnyebbülés volt. Úgy döntöttem, a kisfiamnak szüksége van egy kiegyensúlyozott, normális anyára, nem egy egész nap síró, lelki roncsra. Ha nem hozom meg ezt a döntést, visszakerültem volna a kórházba, nem bírtam enni sem. Ha megfeszültem, se tudtam pár falatnál többet enni; úgy éreztem visszajön. Sokáig bántott a dolog, rengeteget sírtam, egy darabig még biztos nem teszem túl magam rajta, de változtatni már nem tudok. Nagyon-nagyon irigylem, akinek minden nehézség nélkül ment 😔 Elnézést a kisregényért, de így kerek a történet.
2022. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!