Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan hogy a kistesó...

Van olyan hogy a kistesó születése után a nagyteso visszaszokik cicire ?

Figyelt kérdés
Júliusban fogok szülni, a Nagylány akkor lesz 13 hónapos. Sajna elapadt a tejem 4 hónapos kora körül, pedig imádtam szoptatni. Azóta tapszerezik meg ugye már eszik rendesen eteleket is. Azon gondolkozom H Ha másodjára sikerül tovább a szoptatás akkor artok e vele a Nagylánynak vagy össze zavarom e ha néha őt is cicire engedem ? Vagy inkább fejjek le neki külön ha lesz annyi? Semmiképp nem szeretném kihagyni őt ebből ha lesz elegendő tejem csak nem tudom melyik lenne a jobb megoldás
2022. máj. 20. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez elég beteg, ne is haragudj.
2022. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Hát tényleg beteg Vagy.
2022. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem fog működni, ő már 9 hónapja nem szopott mellből, a reflex már elmúlt, nem is emlékszik az egészre és addigra már nagyjából azt fogja enni, mint ti.

Szerintem ugyanolyan "undi" lesz számára, mintha a 6 éves gyerekedet próbálnád a melleddel etetni.

2022. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ártani nem ártana, de nem is használsz vele. Az anyatej a csecsemő igényeinek megfelelően termelődik, semmi értelme vele a már egy év feletti táplálni.
2022. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Gondolj bele, ha anyukád most szülne egy kistestvért neked (tegyük fel, hogy fiatal anyuka vagy és az anyukád is fiatalos), te vissza mennél szopizni a cicijére? Tök hasznos tápanyagokat tartalmaz, biztos fincsi is lenne.


Na szerintem az 1 évesnek is pont ugyanilyen fura a gondolat...

2022. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 LevS válasza:
45%
Ez egy kicsit beteg kérdés
2022. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már hónapok óta nem szoptattad, akkor tuti nem is kéri majd.
2022. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Valòszínűleg nem fogja kèrni, de ha mègis, akkor simàn àtàll a melled a kèt gyerek igènyeire.
2022. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem cseppet sem beteg kérdés. A 6 éves, vagy még nagyobb gyerek, és a kérdező 1 éves gyereke között azért van különbség, többek között az, hogy az 1 éves gyerekek többnyire még szopnak, ha nem apadt el addig a teje az anyának, szopás híján pedig cumisüvegből isznak, így teljesen logikus kérdés, hogy ha mégis van tej, ne kapjon-e inkabb azt. Egy egyéves még baba!

Nekem az tűnik betegnek, hogy sokan annyira undorítónak találják a szoptatást, hogy az egyéves gyerekről is azt gondolják, hogy undort érezne az anyja mellétől. Az lehet, hogy már nem érezne késztetést a cicizésre, na de undort?!

A tej összetétele valóban nem biztos, hogy az egyéves számára is optimális, és valószínűbbnek tartom, hogy nem szokik vissza, de ha jelzi, hogy szeretne ő is kapni, én simán adnék neki, semmi rosszat nem látok benne, jómagam 2 éves korig szoptattam a gyerekeimet, egy 13 hós bőven nem túl nagy még ehhez az én szememben.

2022. máj. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre szerintem most inkább neked lenne igényed, szükséged, a gyereknek ennyi idő kihagyással már biztosan nem és mivel már addigra eltelik 9 hónap, ha jól értem, már nem lesz az, hogy kihagyod valamiből.

A tandem szoptatást még megértem, ha mindenkinek megfelel úgy, anyukának, gyerekeknek és kivitelezhető, akkor miért ne, bár én nem csináltam volna azt sem, de ez más kérdés.

Addigra már olyan régóta nem szopott a nagyobb, hogy teljesen fölösleges "tukmálni" a cicit, mert valószínű nem is tudná mit kezdjen vele és igénye sem lesz rá egyáltalán. Szerintem engedd ezt el, szoptattad amíg tudtad, nem származik semmi hátránya abból, hogy az anyatej akkor már csak a tesónak lesz.

2022. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!