Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a nyilvános...

Mi a véleményetek a nyilvános szoptatásról?

Figyelt kérdés

Nincs bajom vele..de, tegnap voltam tanácsadáson, a baba éhes volt, az anyukája nyilván meg etette. De könyörgöm, valami textil pelussal el letente takarni, a cicit, amíg eszik a gyerek. nem mellesleg sok apuka is volt ott, és senki nem kíváncsi az anyuka lógó mellére..

Ezt undorítónak Tarom, hogy csak ki rakják egyesek, és nem takarják el semmivel.. Szerintetek? 🤣


2021. máj. 21. 14:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is undorító, nem vagyok ilyenekre kíváncsi nyilvános helyeken akkor sem ha ez egyesek szerint cukimuki meghitt szeretetgombóckodás. Nem az.
2021. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%
Fordulj el ha téged zavar
2021. máj. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Hol lehet most menni úgy tanácsadásra, hogy ennyien lehettek a váróban?

Nálunk csakis 1 szülő kísérheti a gyereket, így annak az esélye hogy az apukák tömegesen legyenek 0,

meg eleve időpontra lehet csak menni és addig a következő család kint vár.

Kicsit hergelésnek tűnik.

A védőnői váró pont az, ahol helye lehet a szoptatásnak. Inkább mint a bámuló apukáknak.

2021. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
66%
Kulturált viselkedésnek szerintem ez nem része és nem azért mert szexualizálnám a melleket hanem mert ez is olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra.
2021. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Kidobást én sem értem min próbáljon úgy helyezkedni, hogy ne mindenki arcába tolja. Amúgy ő melle, én mindig kerestem valami zugot vagy baba szobát.
2021. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%

Undorító.

Egy olaszországi vidámparkban álltam sorban az egyik hullámvasúthoz, bazi nagy sor volt, a hullámvasút bejáratától kicsit arrébb, a fal mellett meg ült a sorral szembefordulva egy hölgy, kitett mellekkel, kb 2 éves ficánkoló, hisztis gyereket akart szoptatni, aki nem nyugodtan cicizett, hanem le-lejött róla, így az egész sor gyönyörködhetett az undorító lógós csöcsén. Hát kösz nem. Forduljak el? Tényleg majd' 100 ember forduljon el inkább helyette? 😂

2021. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem teljesen rendben van.
2021. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
De nem értem, nálunk ha valaki szoptatni akar, bemehet egy köztes szobàba. Ha pedig nincs ilyen valahol, akkor az anyuka igenis forduljon a sarok felé, most ennyit hogy nem lehet megcsinálni? Aki ennyit nem tud megtenni, az direkt az arcodba akarja nyomni, hogy ő szoptat. Nekem covid előtt született a lányom. Akkor úgy volt hogy az újszülötteket egy szobában vetkőztettük le, kb hatan voltunk. A lányom pont megéhezett, én betoltam egy széket a sarokba, és befelé fordulva megszoptattam... Senki nem kíváncsi a mellemre, és én sem akarom, hogy mások lássanak...
2021. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

A nyilvános szoptatás NEM ez. A védőnőnél vagy az orvosnál megetetni a gyereket teljesen oda való.

A 4-6-oson kicsapni, na oda nem való.

Egyébként ha a gyerek szájában a mell, akkor nem látszik az egészből több, mint bikiniben.

Ha pedig még szopis felsőt is vesz valaki, akkor kevesebb látszik, mint egy dekoltált pólóban látszana. Viszont a gyerek fejére abszurd teríteni bármit is.

Egyrészt úgy sokkal feltűnőbb, mint egy szopis felsőben, másrészt a gyerekek többségét zavarja, mert nem látja az anyját.

Egy ilyenben pl: egy négyzetcenti se látszik a mellből, hogy fújjogni kelljen.

[link]

2021. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
Hacsak tehetem, igyekszem kerülni a nyilvános szoptatást, most már a 10 hónapos mellett van is rá lehetőségem, de nem mindig megoldható. Ugyanakkor tény, hogy aki direkt kicsapja mindenki elé (mint pl a vidámparkos példában fentebb), az tuti vagy hergelni akarja a népet, vagy nem tudom. Szerintem a szoptatás egy intim dolog, és bár már sokszor szoptattam társaságban, nyilvánosság előtt, étteremben (amikor még lehetett), mindig odafigyeltem, hogy a jó ízlést ne sértsem. Védőnőnél is már szopizott a baba, be tudtam menni egy külön szobába és nem volt ebből gond. De ha nem lett volna szoba, akkor is megoldom a fal felé fordulva. Nekem is kényelmesebb, hogy nem kell zavarban éreznem magam az idegen tekintetektől. Ugyanakkor az nekem is abszurd gondolat, hogy a gyerek fejére terítsek bármit is. Te szívesen eszel textillel az arcod előtt? A picinek meg nem magyarázhatom, hogy ez az éppen aktuális társadalmi normák miatt szükséges...
2021. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!