Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a kistestvér szopik,...

Ha a kistestvér szopik, megvédi az anyatej a testvére bölcsis, ovis betegségeitől?

Figyelt kérdés
Konkrét tapasztalatok érdekelnének, hogy mennyire véd.

2022. jún. 15. 00:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Annyira véd meg, amennyire a saját immunrendszered téged. Te is el szoktad kapni a betegségeket néha, nem? Pedig van immunrendszered. Az anyatejjel azt "adod at" a babának. Küzdeni pedig nem kell, csak lazán, annyira jók mar a mai tapszerek, megeszi azt a kis tejedet es kap tapszert, nem lesz kb semmi hátránya, és már a kis anyatej is nagyon jót tesz.
2022. jún. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%
Az én tesóm így úszta neg a bárányhimlőt 3 kiütéssel. Védettséget szerzett, mikor én elkaptam. Ma ez ellen már oltanak, de van sok más, ami ellen nem.
2022. jún. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

Annyira védi, amennyire téged a saját immunrendszered.

De neki még nincsen sajátja, nagyon jól jön neki a védelem!

2022. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Konkrét tapasztalat, hogy nem, el fog kapni minden hülye göthöt. De legalább ő talán nem lesz otthon 2 nap oviba járás után 2 hetet kiscsoportos korában.
2022. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
A lakáson belüli higiénia is sokat számít. Gyerekorvosok általában javasolják, hogy az első 6 hétben maradjon otthon az ovis tesó is.
2022. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kicsi kb nem volt beteg bölcsis koráig, pedig volt olyan hogy szó szerint beletüsszentettek a babakocsiba az oviba a gyerekek, amikor 1-2 hónapos volt. “Csak” 10 hónapig szoptattam, de alig volt beteg. De a hozzászólások alapján ez inkább genetika mint anyatej
2022. jún. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

A szoptatás sokkal több, mint betegségmegelőzés.

A baba nyála folyamatosan kontaktál a mellbimbón keresztül, s az anya szervezete reagál a babáéra. Ezért az anyatej állandóan változik a baba szükségletei szerint.

2022. jún. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Konkrét tapasztalatom 4 gyermekem nevelgetése során, hogy Istennek hála minden betegséget megúsztunk eddig gyógyszer nélkül.


A legidősebb 10éves, a legkisebb 1,5.

2022. jún. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!