Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor törődtetek bele, hogy...

Mikor törődtetek bele, hogy nem tudtok (vagy csak részben) szoptatni?

Figyelt kérdés
Mikor fogadtátok el, törődtetek bele, hogy nincs elég tejetek? Hány hétig, hónapig "gyötörtétek" magatokat, próbálkoztatok a különféle praktikákkal ("csodaszerek", levesek, italok, fejés, stb...), míg végül beláttátok/belenyugodtatok hogy nincs vagy kevés tejetek van a babátok számára?

2022. júl. 3. 19:51
A kérdező szavazást indított:
Pár hèt próbálkozás után feladtam.
1 hónapig.
2 hónapig.
2 hónapnál tovább.
30 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
6 hetes korában mondtam egy este üres mellekkel, ordító baba mellett zokogva, hogy kész, befejeztem, tápszer. Másnap reggelre úgy bedurrant a mellem, hogy hajnalban fel kellett kelnem fejni és egésznap meleg borogattam az egyiket, mert óriási csomó alakult ki benne. Megint elsírtam magam, hogy nem elég, hogy a babám éhezik még ez is... Pont a következő hétre beszéltem meg időpontot egy laktációs tanácsadóval. Úgy voltam vele, hogy oké, adok még neki egy esélyt. Kicsit rendezte a gondolataimat, miket próbáljak ki, stb. Oké, újabb másfél hónap próbálkozás következett. Utána egymás után sok este megint lepukkant mell, síró csecsemő, zokogó anyuka... és akkor már a férjem is és a laktációs tanácsadó is azt mondta, hogy mindent megtettünk, de ez akkora stressz nekem, hogy engedjem el. Sz*r érzés volt, hogy mindent megteszek, de nem tudom táplálni a babámat. 3 hónaposan kezdtünk kiegészíteni... Nekem lélekben megváltás volt. Nem görcsöltem végre az esti etetés előtt, a babám nem ordított, én nem zokogtam. Sajnálom, hogy nem engedtem el előbb. Utólag visszagondolva a növekedési ugrásokat nem tudtam igazán lekövetni, csak nagyon hosszú átmenettel, sok stresszel. Valószínű pont a 3 hónaposnál adtam fel. Megjegyzem 14 hónapos koráig szoptattam napi 1-2 adag tápszerrel kiegészítve. Ma már csak mosolygok a kezdeti görcsösségemen. :)
2022. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Egy pillanatig sem tudott szopizni egyik lányom sem, csak ordítottak a mellemmel a szájukban, úgyhogy a kórházi 1,5 nap után tápszert kaptak.

1,5 hónapig tudtam napi max. 20-30 millilitereket lefejni, majd elengedtem az egészet a csudába. A pici tejem úgy apadt el, hogy észre sem vettem. A gyerekek makk egészségesek és én sem idegesítettem magam.

2022. júl. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbálkoztam sokat, de amikor a gyerekem már ordított sokszor az éhségtől akkor megkérdeztem magamtól, hogy most akkor kinek is jó ez? Nekem egy hatalmas stressz volt az etetés már-már ott tartottam, hogy kezdtem megutálni az egészet. Szóval elengedtem és a gyerekem azóta jól van lakva és nem szenved sem ő, sem én
2022. júl. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk rögtön ahogy kiderült? 🤨

Miért kellett volna "gyötörnöm magam"? Nem mindenki lelkibeteg hogy ennyitől letargiába essen.

2022. júl. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem irigylem a férjeiteket:D
2022. júl. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!