Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljátok a takarítás...

Hogyan csináljátok a takarítást, főleg a konyhát? Hogyan törődtetek bele az állandó maszatba?

Figyelt kérdés
Én már azon kapom magam, hogy állandóan sika-mikálok. Egy éves gyerek mellett akárhogy vigyázok minden csupa mocsok, szétpakolva az egész lakás. Ti hogyan csináljátok?
2013. szept. 13. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mitől van mocsok? Enni asztalnál ülve szoktunk, ő már próbál egyedül enni, tényleg minden tiszta kosz - de evés után 5 perc alatt feltörlök, neki arc-kézmosás így nem viszi szét a kaját az egész lakásban.


Szétpakolás: a játékokon kívül egyetlen szekrényből pakolhat ki, a többin gyerekzár van.

Este együtt pakolunk össze (nyilván még 99%-ban és a férjem), napközben meg nem zavar hogy kerülgetni kell a játékokat.

2013. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Igaz, már 3 éves a fiam, de nem emlékszem, hogy 1 éves korában térdig jártunk volna a piszokban. :)

Amióta aktívan használja a játékra(kb.10 hónapos kora óta), az a rendszer, hogy amivel játszottunk, azt el is pakoljuk. Persze, egy jó darabig csak én pakoltam, aztán szép lassan bevontam a kisfiamat is. Ugyanígy ha máshol játszott, pl a konyhaszekrényt pakolta ki, vagy a dvd-ket a nappaliban.

A napi házimunkához lett egy kialakult rutin, szinte évek óta ugyanúgy csinálom. Reggel felkelünk, öltözés, reggeli, aztán amíg a kisfiam játszik én összerámolok, mosogatok, aztán együtt főzünk, porszívózunk,ha kell. Amíg alszik mosogatok,felmosok, teregetek és még egy kis pihenésre is jut időm. Este mikor lefeküdt már a kisfiam, még rendet rakok, mosogatok, ha kell teregetek. Soha nem fekszem le kupiba.

És vannak ilyen apró hóbortjaim, hogy pl, pont annyi valamit a szék hátára hajítani, mint a helyére tenni. A mosatlant rögtön a mosogatógépbe teszem, nem a mosogatóba, mert az is dupla munka lenne. :) Szóval ilyesmikkel próbálok időt spórolni.

2013. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
*aktívan használja játékra a szobáját
2013. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nálunk a konyha sem volt soha maszatos. Max, az etetőszék tálcája, meg a gyerek. De a fiam már kicsinek is olyan piperkőc volt, hogy ahogy maszatos lett a keze, azonnal nyújtotta, hogy töröljem le. Ugyanígy a szájával is. Szóval nálunk dupla mennyiségű popsitörlő fogyott. :)

Volt, hogy összefirkálta a falat és az ágyát zsírkrétával, amíg 2 percre nem figyeltem oda. Talán ez volt a legnagyobb mocsok, amit csinált. (Lejött egy vizes ronggyal, szerencsére) Vagy morzsázott a keksszel, pufival de azt meg utána összeporszívóztuk mindig. Szóval nem értem az állandó mocskot...

2013. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj, azért mások is vannak így. Ha egyik nap nem alszik a gyerek, egész héten nem érem magam utol.

De ez a legnehezebb időszak, kell egy bizonyos idő, mire kialakitod a napi rutint.ne gyorsan akarj mindent megcsinálni, hanem hagyj SOK időt és vond be őt is. Vagy adj neki könyvet, hátha azzal el van10 percig. Addig mondjuk teregethetsz vagy bedobalod a mosógépet. Napi két-három ilyen par perc sokat segít.

De türelem! Majd elmúlik ez a korszak és könnyebb lesz.

2013. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint (mármint az első 2-3 válasz szerint) valamit én is nagyon rosszul csinálok...

A konyha nálam is a legkeményebb terep. Ahhoz, hogy normálisan nézzen ki, minden nap legalább egy órát rá kell szánnom! Van egy 3 évesem meg egy másfél éves. Nálunk is mindenki az asztalnál eszik, de attól még az etetőszék tud úgy kinézni, mint ha telibe hányták volna :D. Pedig nem hagyom, hogy játsszanak az étellel, és még egész ügyesek is, de akkor is ez az eredmény. Ha főzünk, amit szintén majdnem minden nap előfordul, csak le kell súrolni utána a pultokat, tűzhelyet. Mosogatógépünk nincs, tehát az is egy csomó idő, mire minden elmosogatok. Mondjuk én abban nem hiszek, hogy feltörlök és annyi, talán előtte porszívó vagy seprés...

Játékokat 1x délután alvás előtt meg 1x este összepakoljuk. Nálam még az is megesik, hogy a ruhaszárítót idő előtt "leszüreteli" a kicsi, mert nem tudom úgy elrakni, hogy ne férjen hozzá. Na meg van olyan leleményes, hogy a gyerekzárat simán kinyitja, bökhetem a szekrényajtókat is innentől, és így veszti értelmét a ruhák hajtogatása, vasalása is :). A tesója nem volt ekkora kupigyáros, hát nem egyformák... Akkor még én is azt hittem, hogy mekkora sztár vagyok, hogy mindig minden ragyog. Szóval megértelek. Vannak olyan kölkök, akikkel nem könnyű tartani a lépést!

2013. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%

Egy másfél éves nem tudja, hogy nem veheti le a ruhákat a száríróról?? és a szabályokat sem a lakásban?? Az érdeke.

Én is tisztaságmániás vagyok és szinte minden nap porszívózok, felmosok, mert van egy kutyánk is. 62 es a lakás és azért nem pici, így 4 en vagyunk kutyuval együtt, van meló. Mindig valahol tendezgetek, stb.

Játékokat nem hagyunk szét, ha egyik szobában megunta, elpakolunk és úgy megyünk máshova. Mindig rendet hagyunk magunk után.

reggel öltözés, smink, haj, ágyazás, és ha kell házimunka, vagy főzés. Ha nem akkor csinálom, akkor ebéd után főzök, mikor alszik, de mivel úgy van szoktatva, meg tudok mellette iscsinálni mindent!


kis trükkök, ha már nyűgös, beteszem a babakocsiba és mondom, h pillanat, mindjárt indulunk, így még van pár plusz percem, vagy ha biztonsági őves hintában van, felmosok, h addig ne mászkáljon, ne csússzon el, vagy addig picit kacsa tvzik.


Tudja a szabályokat, h nem pakolunk, nem veszünk le a polcokról semmit, pedig semmit nem tettünk máshova miatta, csak megtanítottuk rá. (azaz nem így született, mert sokan mondták már, h ohh az ő gyerekük ugyan nem ilyen.. Hát az enyém sem volt) megtanítottuk Neki, h a függönyt nem rángatjuk, a kutyát nem húzzuk, nem tépjük, nem kergetjük, a kajájába, helyére nem nyúlunk, a fiókokba max belenézünk, kajával nem játszunk, stb. :)


Szóval ezek által nálunk többnyire mindig rend és tisztaásg va, na meg napirend és nyugi, mert amikr alszik én is pihenek, netezek, tvzek, mert addigra mindennel kész vagyok. :D


Jah és 16 hónapos a Tündérkénk. :)

2013. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Gratulálok a Tündérkédhez... Persze azt nagyon bírom, amikor vkinek jut egy szobanövény természetű gyerek, aztán majd maga alá vizel gyönyörűségében, ha beszólhat vagy leszólhat. Képzeld a fiam is tudja, hogy mit nem szabad, de mégis megteszi. A nővére mint írtam egyszeűbb eset volt, olvasd csak vissza! Megnyugtatlak, még a Tündérkèd is megvadulhat nemsokára :))))
2013. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Vegyesek a reagálások. Mi sem járunk térdig a mocsokban, nem úgy értettem, csak megváltozott a gyerek előtti tisztaság a lakásban. Igen, nekem is az etetőszékkel és környékével van gondom, ahova nem tudunk gyerekzárat tenni oda nem tudom hogy hagyjam-e azokat a dolgokat amikben nem tud és magában sem kárt tenni, vagy pakoljak el belőle és tegyek bele játékot, úgyis napjában 15x kihúzza. Én 20x mondom, hogy nem nyitogatjuk, nem babának való...szelektív a hallása, vagy nem érti vagy túlbuzog a kiváncsiság.

A konyhában minden étkezés után (gyereknél napi 5x) van mosogatnivaló, főleg ha én csinálom az ételt (felnőtt ételnél nem is beszélve). Valahogy nekem nem elég csak feltörölni, a pürés nyomok pillanatok alatt odaszáradnak.

A szobákban már feladtam az állandó pakolást, napi 2x vagyok hajlandó elpakolni.

Igen, vannak tünemény sarokban játszó gyerekek,akik egy évesen maguk után pakolnak, az etetőszékben késsel-villával esznek, az én gyerekem nem ilyen.

Az állandó maszaton azt értem, hogy takarítás után 20 perccel úgy néz ki a konyha külső szemlélő számára, mintha 1 hete nem takarított volna senki.

2013. szept. 13. 21:28
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
én csak azt nem értem, hogy aki egész nap tesz-vesz a lakásban és mindig minden makulátlan és még pihen is, az mikor foglalkozik a gyerekkel? így lesznek a szobanövény-gyerekek.
2013. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!