Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon gyors segítségre van...

Nagyon gyors segítségre van szükségem (? )

Figyelt kérdés

Kislányom 2 hónapos és pár napja vészesen csökkent a tejem, alig kortyol, és sír is a cicimen, így kénytelen voltam egy kis tápot adni neki, de nem akarom tápszerezni, segítenétek visszahozni a tejemet?

Rengeteget teszem mellre, 1.5óránként, de az sem segített, laktoherbet iszom naponta és görögszénamagteát.

Kinek hogy sikerült növelni,vagy visszahozni a tejmennyiséget?


2010. szept. 21. 13:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

igyál rengeteg ásványvizet és megpróbálhatod ezt a technikát:

7-7-5-5-3-3-1-1 percig kell fejni az egyik, majd a másik mellett felváltva. 7 percig az egyiket, majd 7 percig a másikat, majd ugyanígy megismételve 5-3-1 perccel. Akkor is fejni kell, ha nem jön tej, a mellet érő inger a lényeg. Naponta 1-2-szer megismételhető, amíg el nem érjük a kívánt hatást

2010. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Nem jött meg a menstruációd? Mert akkor gyakran előfordul, hogy a baba elfordul a melltől.

Én azt tanácsolom, hogy próbáld meg akkor szoptatni a babát, amikor már nagyon fáradt, vagy amikor éppen felébredt, mert félálomban könnyen elfogadja a mellet. Engedd, hogy maga keresse meg a mellet, próbálkozzatok, el fogja fogadni a mellet, mert éhes. Ha folyamatosan el kezded tápszerezni, akkor még jobban összezavarod a cumisüveggel. Ha az a célod, hogy ismét szopizzon a babád, akkor kizárólag szoptasd! z elég jó, ha 1,5 óránként mellre teszed, de szopizzon is a baba, ez nagyon fontos!

A megfelelő folyadékbevitel is elengedhetetlen, de túlzásba sem kell esni. Önmagukban a serkentő szereknek nincsen hatásuk, feltétlenül szükséges a baba mellre tétele. Ennek eredménye napokon belül jelentkezik a tej mennyiségének növelésében, de az is előfordulhat, hogy 3-4-5 napon belül észlelsz változást. Persze ehhez az is kell, hogy éjjel is szopizzon a baba!

2010. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Már régóta nem fejtem,mert annyi tej volt amennyit a babám igényelt, így visszaadtam a kölcsönkért fejőgépet, azóta ott is megszületett a baba, akkor most kell vennem egyet, eddig Pestonkával próbáltam fejni, soha nem tudtad 30-nál többet fejni vele, mert a végén már fájt tőle a cicim.

Sokat olvastam az Avent Isis-ről hogy az jó. Melyiket vegyem meg? Nektek melyik vált be?

2010. szept. 21. 13:20
 4/31 A kérdező kommentje:

Szegényem szopizik egyfolytában, de nem hallom, hogy nyelne,csak az első 2-3 percben, utána csak szívja szívja, néha felsír,szopizza tovább, de nem nyel. Ha megnyomom akkor folyik belőle, de nem úgy mint eddig, nem spriccel.

Nem jött meg a menstruációm, 2 hete szedek fogamzásgátlót,már arra is gondoltam attól lehet egyre kevesebb?

2010. szept. 21. 13:24
 5/31 anonim ***** válasza:
Én is sok mindent kipróbáltam már,de szerintem az igazi tejszaporító a PIHENÉS! ...nem vagy túl fáradt?ideges? ...kicsit segítsen valaki és pihenj egy kicsit!
2010. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
A sört gyűlölöm még a szagát is, de nagyon gondolkodtam rajta,hogy azt az alkoholmenteset ki kellene próbálni,csak a nevére már nem emlékszem valaki K betűs, az tényleg használ? És a homeós bogyó?
2010. szept. 21. 13:26
 7/31 anonim ***** válasza:

első vagyok. Egy jól megtanult kézzel fejés bármelyik gépnél többet ér. És fele annyi idő...

Kérd meg a védőnőd vagy egy ismerős kismamát hogy mutassa meg. Két perc alatt megtanulod. Nekem sose váltak be a gépi szivók én mindig kézzel fejtem és sokkal jobb volt nem fájt. Amugy igen a pihenés is sokat segit.

2010. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Segítségem sajnos nincs nagyon, párom rengeteget dolgozik, hol itthon, hol külföldön van.

Éjszaka egész jól alszik, 3 óránként kel fel, akkor én is tudok pihenni, nem érzem annyira hogy kimerült lennék, nem mondom,hogy nem esne jól akár csak egy óra kikapcsolódás,de nem vészes,még bírom,most is alszik 2 órája, de sajnos én napközben nem tudok aludni

2010. szept. 21. 13:30
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok!

A gyógyszer szedésével párhuzamosan kezdte el a babád ezt a sírást? Mert lehet, hogy tényleg nem praktikus gyógyszert szedned!

Két mellből szoptatsz? Ha nem, akkor mindenképpen ezt javasolnám először. És ne stresszeld magad, nyugodj meg, mert talán ez az egyik legfontosabb!


Egyébként a baba nem olyan buta. A könnyen jövő tejet csak nyeli, de megdolgozni a hátsó tejért már nem akar!

Én ezt az oldalt ajánlanám neked:

[link]

Itt sok hasznos információt kaphatsz, pl a kézzel fejésről. S ha nagyon nem menne, felhívhatsz egy tanácsadót!

2010. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 poci-maci ***** válasza:

[link]

ha mellszívót akarsz venni akkor ilyet vegyél én most vettem használtan de nagyon jó állapotban 1 hónapot használta az anyuka!


A barátnőmnek is ilyen problémálya volt a lánykájával hogy nem volt teje és ajánlottak neki homeós bogyót amitől annyi teje lett hogy tejleadó lett!

2010. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!