Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítségre lenne szükségem,...

Segítségre lenne szükségem, fejő anyukák?

Figyelt kérdés

Az a nagy gondom, hogy már lassan a három óránkénti fejést sem bírja ki a mellem, annyira feszül.Ilyenkor lejön két deci körül, de kézzel még mindig tudok kifejni belőle.A múltkor már annyira fáradt voltam éjszaka, hogy még az ébresztőre sem ébredtem fel és ráhúztam egy órát a fejésre.Meg is lett az eredménye mert iszonyúan bedurrant mindkettő.Több mint egy óra kellett, hogy valamelyest megkönnyebbüljön, majdnem négy decinél hagytam abba.Akkor is azért mert felébredt a drágám és etetni kellett.Ráadásul iszonyú lassan jön le tőlem a tej...Azóta fáj mindkét mellem már a picikémet is nehéz emelni mert rögtön érzem a fájdalmat.Ma reggel már a rugija be patentolása is fájt.Nincs a mellemben csomó olyan mintha a mellizom fájna...

Már nagyon ki vagyok borulva, sehogy sem tudom normalizálni a tejtermelést.Félek, hogy megint begyullad a mellem már kétszer volt és a falat kapartam annyira fájt.A mellbimbóim is totál kész vannak, még a póló érintése is kellemetlen nekik. Tudom, hogy ez ördögi kör mert ha sűrűbben fejek, több lesz a tej.De muszáj kifejni mert nagyon feszül ha nem fejem ki.Próbálkoztam már hideg vizes borogatással, megpróbáltam megnyújtani a fejések közti időt, kevesebbet fejtem ki de semmi nem használt.Amikor kevesebbet fejtem ki meg sem éreztem mert a drágám alkalmanként 100ml körül eszik csak.Nem akarom elapasztani mert még csak 14 hetesek vagyunk,csak kevesebb tej is elég lenne.Volt valaki így, valami, vagyis bármilyen tanács jól jönne, mert én már teljesen kifogytam az ötletekből.

Sajnos szopiztatni nem tudok, a babám nem szív eléggé, szűkek a tejcsatornák nehezen jön a tej(van, hogy csak 1-2 csatornából folyik) és nagyon hamar feladja szopizást.Próbáltuk de nem gyarapodott, bealudt a mellemen, ha meg ébren volt csak sírt.Ezért mondta a doki nénik, hogy inkább fejjem le és adjam üvegből.


2010. jún. 24. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mást nem tudsz tenni, minthogy annyit fejsz csak amennyit eszik. Ki kell ebből az ördögi körből keveredni. Néhány nap alatt szerintem sikerülhet.
2010. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ügyes vagy, hogy így táplálod. Fejd amennyit kell, amennyi lejön. Az a cél, hogy ne gyulladjon be. Nekem is volt, hogy egy napig fájt, mert előtte sokáig volt benne a tejci, és túl sok eltt, az 1-2 nap alatt elmúlt. Nemsokára sokkal tobbet fog enni a babád, és jól fog jönni neki a sok tejcsi.
2010. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez volt a bajom, belekerültem ebbe az ördögi körbe. Az 5. mellgyulladás után kipróbáltam, amit egy szoptatási tanácsadó írt, hogy minden fejésnél csak 5-6 ml-rel fejek kevesebbet, mint egyébként szoktam, ezt tartom 2 napig, majd újból ennyivel csökkentem. Így teljesen megúsztam a mellgyuszit és beállt a kereslet kínálat nagyjából. Így is volt pici felesleg, se simán kihagyhattam egy fejést/szoptatást, elmehettem otthonról és nem gyulladt be a mellem, ez korábban elképzelhetetlen volt.
2010. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Dettó, mint te. 14 hetes kisfiam kezdettől fogva nem szopizik, én fejem neki, és így egyre több a tejem. De ha nem fejem ki alaposan, akkor begyullad. A 3. mellgyulladásnál borultam ki...


Én úgy oldottam meg a helyzetet, hogy vettem egy elektromos mellszívót, ezzel akár félálomban is tudok fejni, sokkal gyorsabban, mint a kézivel (2x10 perc), és teljesen kiszedi a tejet, így nincs mellgyuszi. Sokkal több a felesleg, mint eddig, de pillanatnyilag ennek még örülök is, mert a felesleget leadom, nagyon jó keresetkiegészítés. Ha már nem tudok szoptatni...

2010. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hát akkor kipróbálom, hogy kevesebbeket fejek ki.Nagyon remélem, hogy valamelyest használ.most voltan a védőben és említettem a védőnéninknek a problémám, de ő csak azt mondta, hogy tartsak ki, és hogy örül, hogy ilyen sok tejem van.hát én is örülök, de azért valami normális mennyiség jobb lett volna. Gyakorlatilag csak a sarki Spar-ig tudok elmenni mert pl. egy Aushan-os vagy Tesco-s bevásárlást elfelejthetek...azt már nem bírom ki.Akármennyire is tele van, nem kezd el folyni nem ázok át.Olyan mintha be lenne dugulva.Lehet hogy a szűk tejcsatornák miatt van?

Látom, hogy más is van így mint én, hát ez tényleg ördögi kör.Van akinek kevés és azért szenved nekünk meg sok és az keseríti meg a napokat. Sajnos nem tudom leadni mert egyszerűen nem jutok el a vizsgálatokra, bevizsgálatlanul meg a kutyának sem kell(illetve csak annak)így kiöntögetem reggel a plusz tejcsit.Fagyasztva van már bőven.

Van elektromos mellszívóm Avent, de azzal még lassabban jön le a tej.Gyakorlatilag csak egy sugárból jön ha azzal fejek.egy mell kb. 40 perc! Ezen nincs szíváserősség szabályozó.Csak a ritmusát tudom változtatni, hogy hogyan fejjen.Szépen kiürít csak egy örökkévalóság míg lefeji a tejet.

Most is mennem kell, vár állandó társam a fejő:S De most picit kevesebbet fejek le.

Nagyon köszi a válaszokat remélem nálam is beválik.

2010. jún. 24. 12:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló!Neked milyen mellszívód van?
2010. jún. 24. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha csak magamat olvasnám.Detto ugyanezek a tüneteim.

Szinte 2 óránként fejek,mert rettenetesen fáj,főleg a mellbimbóm.Egésznap csak fejek.A kicsi is ráadásul az első pillanattól kezdve cumisüvegből eszik 250 ml-ket.

A többi tejért jönnek,mivel tejleadó vagyok.Ez nem egyszerű 4 gyerek mellett.

Nem tudom mikor fog nekem is egy picit apadni?Én Medela elektromosat használok,ami nagyon szuper.

Én azt tanácsolom,hogy nem sokból áll a vizsgálat.Inkább menj el!Vérvétel s tüdőszűrő!A székletvizsgálatot ők intézik!Ja és a védőnőtől kell egy környezettanulmányos papír!Ennyi az egész!Nekem 6,5 hónapos a pici!

Minden jót!

2010. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

11:17 vagyok.


Avent elektromosom van, és fejés közben itt ülök a gép előtt, és netezek. Fél kézzel néha kommentelek is. :-) De olyankor nem szokott sikewrülni a kérdőjel és a szmájli, mert nem érem át a két billentyűt egy kézzel. :-P Épp most végeztem a fejéssel, 2x200 mili... bocs a csetért. :-)

2010. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!