Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 éves babám harap a szopinál,...

1 éves babám harap a szopinál, de nagyon! Mit tegyek, válasszam el?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért csinálja. Nem volt rá jellemző egyáltalán. Eddig is sokszor játszott a cicivel a szopi után, viszont sosem csinálta ezt a harapás dolgot. De ezt a harapást úgy értsétek, hogy tényleg harap, erősen. Már többször rászóltam, hogy nem szabad, anyának fáj, mikor ennek ellenére se hagyta abba, 3 napig nem adtam neki napközben cicit, csak este. 3 nap múlva megint adtam neki, akkor szépen szopizott egy napig kb, aztán megint csinálta. Már az orrát is befogtam egyszer, mikor nem engedte el a mellbimbómat (mert kb. a fogával tartja ilyenkor, úgy kell leimádkoznom magamról), akkor megijedt, sírt. De másnap ugyanúgy megint harapott. Mit csináljak vele? Anyu mondta, hogy csapjak a szájára ilyenkor, de én nem akarom bántani.

Válasszam el magamtól? Csak azért vagyok ebben bizonytalan, mert amúgy meg szeret szopizni, voltak cicifüggő időszakai is. Szerintem ő még azért szeretne szopizni.

Hozzátenném most 3 foga jön egyszerre. De a korábbi fogzásoknál nem csinálta ezt.



2022. aug. 11. 13:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, de az orrbefogás sokkal rosszabb, mint egy kis legyintés… válaszd el, ha nem bírsz vele, de ne bántsd szegényt.
2022. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Az orrbefogás tényleg brutális. Vedd el a cicit ha harap.

Majd összeköti.

2022. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy is rég ideje lett volna leválasztani.
2022. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem már érzelmileg megérett az elválasztásra.
2022. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
42%
Nem véletlen, hogy egy éves kor után már értelmetlen a szoptatás.
2022. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Ujj bedug, lefeszegetés, hangos rászólás. Akár csak a nevét "kiáltsd". Ahányszor csinálja, annyiszor legyen ez a válasz, ha megint csinálja, akkor vedd el és befejezve a cici. Ha nagyon nem akarja megérteni mire akarod így következetesen rávezetni, akkor válaszd le. Ha csak játszik, harap, akkor nincs szüksége a cicire!
2022. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
Én 6 hónaposan választottam el a gyerekeket anno. Egy éves és még cicizik?? Uhh, hát akkor turjed ha harap. Nem tudod megakadályozni.
2022. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
18%

Na a sok szoptatási professzor 🤣🤣🤣 és akkor mit adtál a 6 hónaposnak, gondolom tehéntejet cumisüvegből. A who is két évig ajánlja, de a gyakori okos anyukái ezt is jobban tudják. Nem kell ettől mindenkinek két éves korig szoptatni, de úgy szörnyülködtök itt mintha az 5 évest szoptatná.


Vedd el tőle, mondd, hogy nem. Ha pityereg pityereg, pár percig nincs. Én ezt 3x játszottam el, megértette. Abba belegondolni is rossz, hogy megütni egy egy évest, anyukád azért elég durva, ne haragudj.

2022. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, 8as, én is így gondolom, szoptatom, ameddig tudom, neki jó, ez számít!
2022. aug. 11. 16:08
 10/25 anonim ***** válasza:
38%
9. Fontos az is, hogy te jól legyél. Valószínű jön a foga, akkor szoktak ilyen kis harapósak lenni. De engem is felháborít mikor beugatnak, totál tanulatlan emberek, hogy jézusom még szoptatsz?? Mintha bűn lenne.
2022. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!