Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg élvezi a többség a...

Tényleg élvezi a többség a szoptatást?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció, tényleg érdekel a dolog. Olyan sok helyen olvasom, hogy élvezd ki, amíg szoptatsz, meg ez a legszebb időszak, és nem értem valaki hogy tudja ezt így megélni. Kíváncsi vagyok kinek mi okozott örömet a szoptatásban, hátha én is tudnám máshogy látni a dolgokat.


Nekem 3 hónapos a babám, akit imádok és legalább fél éves koráig szoptatni fogom, ha tudom, de nekem nem okoz örömet a szoptatás. Maga a fizikai részével nincs gond, szerencsére már nem fáj, egész jó rendszert kialakítottunk a babámmal. Lelkileg viszont semmi örömet nem okoz, sokkal jobban szeretem, amikor együtt játszunk és nevet rám, vagy simán elalszik hozzámbújva az ölemben. Ezen kívül az zavar legjobban, hogy iszonyat macerás, mindent úgy kell szervezni, hogy etetésre otthon legyünk. Elfogadja a tejet cumisüvegből is, de ha kimarad egy evés folyok össze vissza, feszül, fáj, egyszerűen utálom. Éjszaka ugyanez, a babám már sokszor álaludja az éjszakát, ilyenkor reggelre minden csupa tej és kőkemény a mellem. Azt hittem mostanra be fog állni, de nem. :(


Velem van a baj?


2022. aug. 13. 13:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Én szeretem, ez csak a mi időnk. Már 1,5 éves, csak este és éjjel szopizik, valahol nekem "rossz érzés" hogy így eltelt az idő

Viszont szerintem azzal sincs baj, ha valaki ezt csupán táplálásként fogja fel, és nem "élvezi"

2022. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Semmi baj nincs veled. Csak épp tabu az ilyesmiről beszélni. Nekem rémálom volt pl. az első három hónap, bár nem a szoptatás miatt. Úgy éreztem, felborult az életem, iszonyú nyűgnek éltem meg, egy végtelenített videó volt az életünk, fiam üvöltött, nappal semmit sem aludt. Soha senkinek nem beszéltem erről a saját anyámon kívül, nem véletlenül.
2022. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Nincs baj veled. Nagy változás egy baba érkezése. Az első három hónap csak a túlélésről szólt nálam szoptatás téren is. Utána volt egy kicsit könnyebb úgy 1 éves koráig, de főleg ilyen megelégedés érzés, öröm hogy sikerült neki ismét anyatejet adnom, jóllakott, és békésen alszik az ölemben. Ekkor még 90%ban anyatejes volt. Ilyenkor sokáig néztem milyen aranyos, örömömben sírtam is sokszor hogy milyen tökéletes.

Utána olyan 1-2 éves koráig kifejezetten szerettem a szoptatást, ritkultak az alkalmak, könnyű volt, mikor beteg volt hozzambújva egyből jobban lett.

Utána nyűg lett inkább, szerencsére 2,5 éves korára önként abbahagyta.

2022. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%
Én szerettem szoptatni. Vagyis egy időben. Első baba tápis lett, másodikat jobban akartam szoptatni már. Az első 2 hónap fájdalmas és borzalmas volt. Utána elmúlt, rátaláltunk a problémák megoldására. Ilyenkor lelkileg már sokkal erősebben éreztem, hogy ez nagyon klassz dolog. Sokkal meghittebb, mint fogni az üveget. Bensőséges, szeretetteljes volt, és persze jó érzés, hogy a cici szinte mindenre megoldás. Végül elég hamar, tíz hósan leszokott.
2022. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! :)

Egyébként érdekes, hogy mindenkinek más a nehéz ebben az időszakban, én úgy érzem, hogy a szoptatást leszámítva nagyon élvezem az anyaságot, nem érzem magam fáradtnak, tele vagyok energiával, mindig mennék valahová a kisfiammal. Sokkal jobban bírom ezt az időszakot, mint a szülés előtt gondoltam, viszont a szoptatás sokkal macerásabb és nehezebb, mint ahogy az én fejemben élt.

2022. aug. 13. 13:33
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Szintén 3 hós a babám. Úgy 2 hete kezdte, hogy szopizás közben a szemembe néz, és ha mosolygok rá meg beszélek hozzá, akkor ő is nevet meg gagyog, miközben teli a szája 😁 Na ezt tudom már "élvezni". És most már gyorsabb is - mi ilyen 1,5 -1 órás szoptatásokkal kezdtük, az nekem kínok kínja volt, iszonyúan unatkoztam, nem vagyok telefonnyomkodó típus. Tévénk nincs, olvasni meg nem bírtam, mert egyik kezemmel muszáj volt fognom a mellem...

Szóval összességében nem 'élvezem', mostanra természetessé vált, és vannak szép pillanatok, de semmi lila köd.

2022. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%
2 évig szoptattam. Imádtam minden percét.
2022. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%

Én sem élveztem. Valószínűleg ezért se tartott ki sokáig a tejem és ami volt, csak mutatóban. Én még örültem is neki, teljesen oké volt nekem hogy akkor tápszer.


Az érzéseid a tieid, nem kell rosszul érezned magad emiatt. Az is rendben van, ha úgy érzed nem akarod csinálni, az is, ha kitartasz egy adott időpontig és az is, ha csak sodródsz és szoptatsz, míg tudsz.

2022. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem sokn nem élvezik, pár barátnőm mondta is. Én nem szoptattam, nem volt tej és egyetlen hátrányát látom. Lányom beszédhibás lett és nem tud jól csücsöríteni, szívni, nem igazodik el a szájában, ki se tudja mindig köpni az ételt, gyümölcs magját, 5 éves, lehet, hogy ez a cumis etetés miatt van.
2022. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
Engem mijdigis valami földön túli boldogság öntött el, ahogy ram nézett kozhen vagy csak ahogy en néztem a kis arcát, kezét ahogy fog, simogat kozben. Mindig erősebben kotodtem hozzá, mindig imádtam. Most 2,5 még mindig igenyli, én nyilván nem erőltetném ha már nem akarba, de a leszokast sem. Mostmeg már ahogy beszél a cicirol, hogy milyen finom, mennyire szereti és odabujni hozzam stb.. Nagyon szeretem.
2022. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!