Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek hinnétek, ha a többség...

Kinek hinnétek, ha a többség azt mondaná, hogy anyádnak meg apádnak 10 hónapon keresztül eszébe se jutottál? A szüleidnek vagy a többségnek?

Figyelt kérdés

Már kicsi koromtól hallottam azt a történetet, hogy anyám meg apám otthagyott nagyanyámnál 10 hónapra, mert nem kellettem nekik, de a szüleim mindig azt mondták, hogy ez hazugság.

Most az apai nagyanyám részletesen elmondta, hogy mi volt, hogy volt.

Ugye anyám 16, apám meg 21 volt, amikor anyám terhes lett velem. Összeházasodtak, anyámat nagykorusították. Majd anyám és apám odaköltözött apám anyjához. Anyám megszült engem és nem bírt velem. Apám és anyám születésem után 1 hónappal szétmentek, anyám hazaköltözött a szüleihez, apám meg elköltözött onnan egy faluba. Anyám magával akart vinni, de tudta, hogyha az ő szülei házába vinne, akkor elvennének tőle, mert olyanok voltak a körülmények, hogy oda nemhogy embert, de még kutyát se lehetett volna vinni.

Ezért 10 hónapig nagyanyám és két nagynéném nevelt. Majd amikor 1 éves korom körül voltam, akkor anyám visszakönyörögte magát apámhoz, és utána bejelentették, hogy el akarnak hozni engem. Nagyanyám és a nagynéném vitt le abba a faluba, ahol a szüleim laktak régebben. Ott anyám meg apám a kapualjban beszélték meg, hogy most akkor kell a gyerek, vagy nem kell. Nagyanyám meg elkezdte dobálni őket kövekkel, mert nem beszélhetnek úgy a gyerekükről, mint egy zsák krumpliról.


Rákérdeztem az oltásokra, hogy akkor hogy lehet, hogy megkaptam mindenféle irat és igazoltatás nélkül az oltásokat, és nagyanyám azt mondta erre, hogy szegről- végről rokonuk volt az orvos, és soron kívül végezte az oltásokat mindenféle irat nélkül. A betegségeknél is így volt, hogy mindenféle kiskönyv, irat, igazoltatás nélkül feketén fogadott minket. Anyámról nem tudnám elhinni, hogy 10 hónapra lemondott volna rólam, apámról talán egy kicsit el tudnám hinni. De engem ez az egy zavar. Hogy akkor most mindig ott volt a nagyanyám rokona, aki sose kért semmilyen iratot semmilyen oltáshoz?

Többen mondták már nekem, hogy anyám meg apám elhagyott majdnem egy évre. De nem tudom, hogy kinek higek. Anyám kis családja, anyám meg apám azt mondja, hogy ilyen sose volt, apám családja, rokonok, barátok meg azt, hogy így volt.


2021. máj. 29. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Igazán azt nem értem, miért kell ezen ennyit problémázni?

Szemmel láthatólag semmi hátrányod nincs belöle, akár így, akár úgy történt.

Ha netán ott maradtál a nagyszülöknél, akkor is elönyödre vált - sokkal jobb, mint állami gondozásba kerülni -, akkor is te érdekeidet nézte. Ez nem az, hogy lemondott volna rólad, az akkor lett volna, ha állami gondozásba ad.

Ezt minden gond nélkül el lehetne fogadni, mint tényt.


Amit meg körítésként mondanak hozzá, az lehet igaz meg lehet hazugság is, csupa rosszindulatból. A kérdésed alapján a nagymama eléggé utálja a menyét meg a fiát, szóval böven valószínü, hogy az csak rágalmazás, amit a szüleidröl mondanak.

2021. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

anyukadra ne ugy tekints mint egy nemtorodom rossz anyara, hanem egy ketsegbeesett tinianyara, aki maga is gyerek meg.

valoszinuleg igaz a tortenet, csak a szuleid szegyellik hogy ilyen helyzetbe kerultek.

szerencses voltal nagyon hogy voltak tobben is akik gondodat viseltek, ha most mar jo a kapcsolat kozottetek, ne hanytorgasd fel a multat nekik.

2021. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Miss Endzsi ***** válasza:
98%
Gyerekként szült, nyilván depressziós lett. Nagyon erős, hogy vállalni tudta a felelősséget.
2021. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De apámnak nem volt szülés utáni depressziója, ő csak elment akkor.
2021. máj. 29. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De még ő is fiatal volt, vsz éretlen egy gyerekhez. Azóta ha jó, támogató a kapcsolatotok, akkor nyilván megérett a személyisége. Bár nem sokat írtál a kapcsolatotokról, ezt neked kell tudni. Az biztos hogy az emberek változnak, fejlődnek, érnek az idővel és a tapasztalatokkal. Azt hogy fiatalon mit hogy csináltak, valószínűleg felesleges most felhozni ellenük, mármint nem a mostani énjük hibás semmiért, ha azóta veled vannak (és nemcsak fizikailag értem).
2021. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha amúgy már jó a kapcsolat, akkor én megkérdezném külön-külön egyszer anyámat és apámat is, hogy ők hogy emlékeznek, ha nem igaz, akkor hol, milyen körülmények között töltöttem életem első évét, esetleg fényképét is kérnék. (Előtte biztosítva őket, hogy bármi is az igazság, te ugyanúgy fogod őket szeretni, nem változtat semmit a kapcsolatotokon.) Aztán, ha mindenki elmondta a saját verzióját, nem foglalkoznék ezzel tovább.
2021. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Az oltási kiskönyved meg tudod nézni. Az mindenkinek van.
2021. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os: fényképeket nem feltétlen tudnak mutatni, ezelött 10-15 évvel még nem csináltak minden 5 percben képet a ygerekröl meg magukról.
2021. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
98%
Sógornőm is ezt csinálta, élete végéig bánja, pedig már 28 éves a fia. Ne haragudj rá ezért.
2021. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
#8! Én 39 vagyok, de azért van, vagy 3 gyerekkori albumom. (Nagy).Oké, hogy akkor még nem hányták tele képekkel a közösségi oldalakat, de azért az már nem az őskor. Bőven voltak PAPÍRalapú képek minden családban. De persze nem kötelező, csak gondoltam, megkérdezhetné.
2021. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!