Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » T! hogyan csináljátok? Szoptat...

T! hogyan csináljátok? Szoptatás-fejés) Jól jönne pár jótanács!

Figyelt kérdés

Sziasztok anyukák,


Két napja vettem egy kézi fejőgépet, mert úgy éreztem, hogy nem elég a tej, emiatt pótlok is, ha kell. Persze nem szeretnék a jövőben. Igazából az csináltam eddig, hogy etetés után lefejtem a maradékot. Volt, hogy több jött, volt, hogy kevesebb, igazy hogy csak most vettem, mint írtam is és nem használtam minden etetés után. Ma pl. a bal mellből evett a picim, illetve egy kicsit a jobb mellből is. A bal mellből ezt követően kb. 30 ml jött le, a jobb mellből pedig 80 ml. Ez rossznak, normálnak, vagy minek számít?


Leírnátok nekem, hogy ti hogyan csináljátok? Minden etetés után fejtek? Mennyi ideig? Vagy ml-re mentek? Segít?


Ami még fontos, hogy elég erős a tejleadó reflexem. Tanács az orvoslásra? Van, hogy nem zavarja a babát, van, hogy igen. Többségében nem, de van hogy mivel sok tej jön, fulldoklik mondhatni, nem akar szopni, zavarja.


Köszönöm szépen előre is a segítséget.


2022. aug. 15. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavarja, akkor fejj egy kicsit etetés előtt. Csak annyit, hogy ne spricceljen. Aztán eszik a baba. Ha kevés, akkor utána odaadod, amit lefejtél. Ha etetés után még 30 és 80 ml-t tudsz fejni, nem értem, miért kell a pótlás.

Egy tipp: szerezz be egy tejgyűjtő kagylót. Amíg a baba az egyik mellből eszik, a másikba berakod a kagylót, és gyűlik benne a tej. Aztán ezt el tudod tenni. Az elején mindig öntögettem egy tejgyűjtő zacsiba, majd ment a fagyóba.

2022. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Rendben, köszönöm!


Mert gyakran kérte a cicit. Adtam is. De este már volt, hogy ordított, mint a sakál, hiába volt mellen nonstop. Mondjuk lehet épp volt egy növ.ugrása, de alapból úgy kezdtük, hogy nem volt még elég, a kórházban is tápszert kapott, nem került mellre, mert el kellett vinniük születés után. Így kapott tápszert, illetve szondán keresztül enni.

Van nekem kagylóm. Valamikor használtam, de most pár napja nem folyik. Talán mert fejem(?) Akkor folyt amúgy, amikor tele volt, érezhetően tele, duzzadt, úgy értem. Gondolom tudod mire gondolok.

2022. aug. 15. 23:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy idő után fejni se tudsz majd. Azért mert beáll a tejed. Nyilván ha pótlod akkor nem arra a mennyiségre ami szükséges. Így sose jössz ki ebből a pótlás dologból.

Mire 3 hónapos lett a fiam nem tudtam fejni. Másfél évig szoptattam. 6 hónapig kizárólagosan. Kórházban ő is kapott tápszert míg úgy nem ítélték hogy jól szopik. 5. Naptól semmit. Csak cici volt igény szerint

2022. aug. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen idős baba? Az elején gyakran nem elég, de aztán ez szépen beáll. Ha még ennyit letudsz fejni, akkor nem valószínű, hogy mennyiségi baj van. Azon etetések után érdemes fejni, amikor úgyérzed, hogy nem elég. Ezzel kvázi serkented a tejtermelést abban az időszakban. De ha még akkor is lejön ekkora mennyiség, akkor biztosan nem ez a baj.

Hogyan pótolsz? A lefejt tejet adod neki vissza? Hogyan?

2022. aug. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első pár héten abból álltam ki,hogy minden szoptatás után fejtem. Kb.semmit nem aludtam, mert óránként cici,majd fejés. De 40 milinél sosem tudtam többet fejni. A babám mégis gyarapodott, nem kellett pótolni. Végül beállt, utána már nem fejtem,de sokáig óránként cicizett,mindig rátettem a mellre. 6 hónapig csak anyatejes volt,és még altatáshoz szopizik ill.éjjel korlátlanul cicizhet. Nappalra már nem kap,mert kellemetlen volt,hogy társaságban is követelte. 2 éves. Ne add fel,tedd rá a cicire amikor csak úgy látod. Idővel beáll. Valaki egyáltalán nem tud fejni,de a baba ügyes, kiszívja ami kell.
2022. aug. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos infó, hogy milyen idős baba. Az elején, amíg nem áll be, érdemes minden szoptatás után fejni, hogy gyarapodjon a mennyiség. Ha már beállt, csak növekedési ugrás van mondjuk és úgy érzed egy-egy napszakban nem elég, akkor csak azok után érdemes, de mégjobb, ha a babát hagyod rajta, a lényeg ugyanaz.

Erős reflexre pedig azt mondják le kell fejni az első tejleadást szopi előtt. A következő már nem olyan erős. Ezt nem tudom, mert a gyakorlatban nem volt rá szükségünk. Nekem nem erős, de a kislányom így is félrenyel néha, ha túl nagy hévvel kap rá. :)

2022. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 5 hetes múlott a pici.
2022. aug. 16. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!