Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem fogytam semmit...

Miért nem fogytam semmit mióta szoptatok?

Figyelt kérdés
Sokfelől hallottam, hogy szoptatás alatt fogynak. Na hát ez nálam úgy néz ki, hogy eddig 2 kilót híztam. Lányom 100% anyatejes, 16 hetes, 2-3 óránként eszik. Folyamatosan éhes vagyok, ennek ellenére nincs időm enni, tehát nem zabálok egész nap. A hajam csomóban hullik ki, úgy érzem magam, mint egy kimerült gazdatest :( Valaki tud bármi tanácsot adni? Most ebédeltem és mintha nem is ettem volna.. 12 kiló plusz van rajtam

2022. szept. 16. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Én híztam a 2. Gyerek után

Első után pedig lefogytam.


Türelem.

Ha màr eszik, akkor jobban tudsz figyelni a saját étkezésedre, bár most is meg kellene nézni mennyit is eszel valójában.


Addig, amíg 100% anyatejes nem csinálnék mást..


Végül én szoptatás mellett fogytam le, de kőkemény szàmolást jelentett, hogy se kevés se sok ne legyen amit eszem.

2022. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

nem zabálok egész nap… aham oké, írd össze miből mennyit eszel aztán kiderül.


levegőtől, napfénytől, kcal deficitben még senki sem hízott. soha.

2022. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Pontosan a rendszertelen evés, a "folyton éhes vagyok, és néha bekapok valamit" a melegágya a túlzott kalóriabevitelnek. Mivel alattomos, nem tudja az illető követni, ténylegesen hány kalóriányi ételt kapkodott be napközben. És még a sors iróniája, hogy emiatt igazán sosincs jóllakva.

Muszáj valami rendszert kialakítani. Ha szoptatás mellett híztál, akkor biztosan túl magas a napi kalóriabeviteled.

2022. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert a hormonháztartásod nincs még rendben. Nem kell fogynod, az ilyen zabálózós kommentekre meg ne figyelj. 16 héttel szülés után nem kell számolgatnod a kalóriákat. Próbálj meg most minél több friss zöldséget, gyümölcsöt enni, igyál sok vizet, fogyassz egészséges gabonákat. Szülés után 1 évvel is van rajtam valamennyi felesleg, de baromira nem izgat. Szoptatok még, ezer a dolgom, sportolok, egészséges vagyok, de fogyókúrázni nem fogok. Ez az időszak most nehéz és éhezve nem lehet végigcsinálni.
2022. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

2-es csúnyán fogalmazta meg


De valóban a 2-3 is igaz


Nekem is a rendszertelenül magas kalóriájú ételek bevitele okozta a fő gondot, mellette a hormonok is szerepet játszottak.


Számolás sikert hozott..



Hajadra szedj cinket, kollagént. meg nem állítja, de jobb haj jön vissza és gyorsabban.


Nálam kb 2,5 hónapig tartott..



1.

2022. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Hát a #2 nem finoman fogalmazta meg, de teljesen igaza van.

A hajhullás meg sajnos a terhesség után szoptatás alatt normális.

2022. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 kg ot híztam
2022. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 kilót híztam 1,5 év szoptatás alatt (hozzatáplalás nem ment túl jól, akkor volt az első kiváltott étkezés, így rengeteget szopizott). Jól megörültem mikor szülés után a kórházból 6kilóval kevesebbel mentem haza mint mielőtt a teherbeesési súlyom, és tessék, a szoptatás alatt visszaszedtem bőven.

Csinalhattam akármit, ha nem ettem rengeteg szénhidrátot, csökkent a tejem. Van ilyen. Most kezdem leadni 2,5 év után, hogy abbahagytam a szoptatást.

A hajhullás is normális, ilyenkor elveszítjük a terhesség alatti szép hajkoronánkat, akkor ugyanis valahogy nem hullik egyáltan a haj. Ilyenkor meg egyben kijön az egész, ami 9 hónapig nem.

Az is tény hogy legyengül ilyenkor a szervezet, kell a sok vitamin. Én pl. ekcémás, allergiás lettem. Szoptatás abbahagyasa után elmúlt.

2022. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Én odafigyeltem, szoptatás alatt mégse fogytam. Amint elkezdtük a ht-t, látványosan fogyni kezdtem, pedig semmit nem változtattam az étrenden, csak csökkent a szoptatások száma. Az is számít, ha nem tudsz jól aludni, vagy keveset mozogsz.
2022. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy legenda. De valóban van olyan, aki fogy a szoptatástól. Nekem 3 gyerekem van. Egyiknél se ment le semmi csak szoptatással. Amikor figyeltem az étkezére és elkezdtem mozogni, akkor ment le. De addig nekem semmi.
2022. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!