Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt kalóriaszámolás?

Szoptatás alatt kalóriaszámolás?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisbabám, és aktívan szopizik, ömlik a tejem, szerencsére. Azonban ami lement terhesség után, az most szépen kúszik visszafelé :( Ne akarok fogyókúrázni, egyszerűen csak kalóriát számolni, esetleg tornázni, hogy egészséges legyek. Nem árt a babának, ha fogyok?
2022. okt. 3. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő mennyiségű kalóriát viszel be (tehát nem ilyen 1200 kalóriás étrendet követsz) és változatosan étkezel, illetve megfelelő mennyiségű vizet iszol, nem. A tej a vérből termelődik.
2022. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom kikísérletezni, mert nagyon nem érzem jól magam a bőrömben, viszont nem akarom, hogy az esetleges fogyással elapadjon a tejem. Természetesen 1800-2000 kcal-ban gondolkodtam, meg laza tornában.
2022. okt. 3. 09:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed és cukrod nézesd meg, sokaknak "elszáll" szülés után. A másik meg hogy a kialvatlanság és/vagy magány is sajnos van, akit hizlal, ha cukorral tartja ébren és/vagy boldogan magát. Sétálj nagyokat a babával.
2022. okt. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy lesz.
2022. okt. 3. 10:27
 5/9 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálás önmagában nem tud káros lenni, sőt, nagyon hasznos, mert az ember hajlamos nem észlelni, mennyit is eszik egy nap. Innen jön a "nem is eszek sokat, mégis hízok" történet.

Persze fontos, hogy a főtt ételeket is pontosan mérje az ember, nem lehet saccolni, hogy pl. 1 tányér rakott krumpli. Ez nagyon félrevezető tud lenni.


Próbaként mérd le, és írd fel 1 napi étkezésed, de pontosan, és csak nap végén tápláld be az applikációba. Akkor láthatod, mennyi az annyi.


Ha 1800 kcal körül fogyasztasz, és abban a szénhidrát egy jó nagy része zöldség formájában kerül elfogyasztásra, és mellé elég fehérjét viszel be (zsírszegényt), annak elégnek kell lennie szoptatáshoz, és nem lennél éhes sem.

2022. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 800 kalóriás étrend mellett is mai napig szoptatok.

A folyadék számít.

2022. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. Miért is kellene zsírszegényt?


6. Azta. Konkrétan egy bölcsisnek több kalóriára van szüksége. Ugye tudod, hogy ha abbahagyod az éhezést a duplája fog visszajönni?

2022. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 800 kcal szerintem is kevés, de kinek mi... én is régen ilyen drasztikus voltam, de sokkal több jött vissza...
2022. okt. 3. 16:26
 9/9 anonim ***** válasza:

#7


A zsírszegény nem egyenlő a zsírmentessel. Különben elég egyszerű a válasz: ha 15 dekányi zsírszegény húst fogyaszt, az közel sem annyi kalória, mint egy zsírosabb. Ugyanez érvényes a tejterméknél, mint pl. a túró Ergo, egy fix napi kalóriabevitel mellett mennyiségre többet tud enni, így biztosan a jól is lakik szoptatós anyukaként.

A zöldséget is ezért írtam ch kapcsán: telítettségérzetre nagyon nem mindegy, hogy mondjuk 200 kalóriányi köretet ebédre rizsből/tésztából fogyaszt el, vagy zöldségből.


1800 kcal-t úgy is el lehet fogyasztani, hogy tápértékileg 0-t evett, és éhes maradt, meg úgy is, hogy kellemesen jól is lakott, mert ügyelt a ch-zsír-fehérje arányokra.

2022. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!