Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan aki túlsúllyal...

PetraMandola kérdése:

Van olyan aki túlsúllyal indult, és meg tudta tartani a súlyát a terhesség alatt is?

Figyelt kérdés
15+ hetes kismama vagyok. Nagy túlsúllyal indultam neki a terhességnek. 174 cm-hez 113 kg voltam az elején amiből az első trimeszterben kb 7 kg-ot leadtam. Rengeteget hánytam, és az étvágyam is elment. Szerencsére rendben van eddig minden, viszont szeretném ha nem szállna el nagyon a súlyom a következő időkben sem. Gondoltam elkezdek kalóriát számolni. Jelenleg 1800 kalória körül próbálok enni de ez nagyon nehéz mert nincs étvágyam de próbálok többször keveset csipegetni. Valahogy átálltam az egészségesebb dolgokra ha kívánok valamit akkor az inkább zöldséges ételek(hála az égnek) tudom nem kell fogyózni nem is célom csak odafigyelnék. IR is jelen volt 2 évvel ezelőtt a terhelésnél 8.4 volt a cukrom 2 órával később amire gyógyszert is írták aztán de most abba kellett hagynom. Így elküldtek korai terhelésre ahol most 6.8 volt a 120 perces érték. Jelenleg csak házimunkát végzek és itthon dolgozok illetve a kerti dolgok. Szeretnék lassan újra sétálni egyre élénkebb vagyok szerencsére. Elég az 1800 kalória így? Köszönöm a segítséget! Szívesen olvasok hasonló történeteket!

2022. ápr. 9. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 118 kg voltam amikor teherbe estem

Én 160grammos diétát tartottam ami lényegében annyi ugye hogy 5xor ettem keveset

Sok gyümölcs, leves, zöldség, fehérjék.

Ha megkívántam egy túrórudit vagy valamit, simán megettem , nem csináltam belőle problémát.

Tartottam a súlyom szépen, viszont a 30.héttől megindultak a kilók felfelé. A baba súlya miatt is meg vizesedni is kezdtem stb

Úgyhogy végül 125kg voltam amikor szülni mentem.

Szülés után 1 héttel mikor már nem vizesedtem a súlyom vissza ment 118ra.

2022. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is túlsúllyal kezdtem, bár én 160-162 centihez voltam 73 kiló az első mérésen. A terheléses vizsgálaton derült ki a cukor probléma. Így a 160 grammos szénhidrát diétát tartottam. Sajnos így nekem a sok gyümölcsöt is ki kellett iktatni, de tartottam a súlyom vele végig, fogytam egy kicsit, de nem jelentős mértékben. A végére pedig olyan vizes lettem, hogy a kezdetihez képest plusszal mentem szülni. De az utána le is szaladt hamar és összességében az alap súlyom maradt utána.
2022. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

165/78al lettem mind a 2 gyerekemmel terhes (tök véletlen h ugyan annyi volt)

Fiamnál 8kg jött fel, lányomnál 6.

Szülés után 2 héttel mind a 2 gyereknél minuszban voltam kilóba.


Most fél éves a lányom, 72vagyok

2022. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

164cm vagyok.107 kilóval kezdtem a terhességet, 105 kilóval szültem,95 kiló voltam mikor hazajöttem a kórházból.(Baba:3230g 50cm)

Nekem semmi problémám nem volt.

Orvos örült, hogy nem hízok és én is.

2022. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
160 grammos diétát kellene tartanod, mert nem biztos, hogy jó ez a kalória számlálás. Túlsúlyosoknak szokták javasolni az orvosok meg a védőnők is, hogy keveset hízzanak. Alig hízol, vagy fogyol az is jó.
2022. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!