Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes baba tápszerre...

Anyatejes baba tápszerre szoktatása hogyan?

Figyelt kérdés
6 hónapja fejem a tejet a babámnak, úgyhogy a cumisüveggel nincsen gondja. Viszont a tápszert nagyon nem szereti. Szorítja össze a száját, sír, ha csak meglátja a cumisüveget (már akkor is, ha anyatej van benne). Próbáltam többféle tápszert, de mindegyikre ugyanez a reakciója. Tegnap úgy megitta, hogy tettem bele egy kocka banán pürét, de erre sem szeretném rászoktatni. Pláne mert a fél konyhát összekoszoltam, mire leszűrtem úgy, hogy cumisüvegből inni tudja. Anyatejet adok neki amíg van, de másfél hete jött meg először, és azóta drasztikusan csökken a tejem, hiába fejek. :( Mit tudnék csinálni, hogy megigya a tápszert, lehetőleg kevés sírással?
2022. dec. 13. 08:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Szopni nem tud?
2022. dec. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem szivatnám vele, ha egyébként vizet iszik.

Beke lehet ételbe is keverni a tápszert. Gyarapodási gond esetén sinlac/sinemil.

2022. dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szopizni sajnos nem tud. 6 hétig szenvedtünk szoptatási tanácsadóval, de nem ment neki. Mostanra nem is tudja, hogy mit kéne csinálnia a mellemmel.

2-es, hogy gondolod pontosan? Most csak tízóraira eszik rendes ennivalót, a többi étkezést hogy? A vizet ímmel ámmal elnyalogatja, de pl. éjszakára nem jó neki. Akkor addig nem alszik vissza, amíg tejet nem kap. De mondjuk, ha meg tudom szerettetni vele, akkor azonnal váltsunk ki 6 étkezést?

2022. dec. 13. 08:38
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Milyen tápszereket próbáltál eddig, és milyen cumival?
2022. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Műcicivel sem tud szopizni?én babám úgy tudott csak mert kicsi volt a bimbóm.Egyébként ha elnegy a tejed akkor muszály lesz a kicsinek ennie valamit lehet vaníliásat kellene próbálnod.

Először írtad hogy cumis üveggel nincs baja utána meg hogy összeszorítja a szájat..

Milyen üveget próbáltál? Lehet túl nagy rajta a "cici"

2022. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Szoptaninnal sem szopizik?
2022. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Ne HA tápszert adj. Az keserű anyatej után.

Létezik bananos tápszer is. Igaz, nem a legjobb, de a semmitől jobb.

De tényleg az lenne a legideálisabb, ha nem erőltetnéd. A menstruáció csak átmenetileg veti vissza a tejet. Haladjatok a hozzátáplálással. Legjobb a blw lenne, hogy ne utálja meg még jobban az evést.

2022. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Milumilnek nagyon rossz íze van, ha esetleg azzal próbálkoztál.
2022. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Nekem az első gyerekemnél elkezdett fogyni a tejem kb 4 hónapos korban. Kellett volna pótolni, ki is próbáltunk 3-4 fajtát, de semmit nem fogadott el. Akko elkezdtük a hozzátáplálást, azzal sikerült kihúznunk, mire elfogyott teljesen a tejem. Ez 18 éve volt. Akkor így jó volt. Most nem tudom, mi az ajánlás ebben a helyzetben.

Csak tapasztalatként írom, hogy nekünk sikerült gyors ütemben haladni a kiváltással.

2022. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Milumil HA-t meg Milupa tápszert próbáltunk, de lehet, hogy akkor megnézem, milyen ízesítettek vannak és végigpróbálgatjuk őket. A cumisüvegen semmi nem változott, 6 hónapja abból issza az anyatejet, csak a tápszer nem kell neki belőle. Azért szorítja össze a száját most a cumisüvegre, mert nem értékelte, hogy tömni próbálom belé a tápszert. De amikor rájön, hogy tejet kap, akkor utána iszik szépen. A szoptatást szerintem nem lehet már visszahozni. 5 hónapja nem szoptatom, ha eléteszem a mellem (tegnap megpróbáltam), akkor csak az ujjával megcsípte, esze ágában nem volt a szájába venni.

Hozzátáplálni blw-vel csináljuk, azt nagyon szereti, de még egy étkezésnek a felét eszi kb gyümölcs, zöldségből. Tejpépet adtam neki kanállal, azt is szerette nagyon, azzal esetleg még egy étkezést ki lehet váltani. De hosszú távon mindenképp tápszer kéne, ha nem lesz elég a tej. Másfél hete jött meg, már el is múlt, mégis napról napra kevesebb van. Kb feleannyi, mint normálisan. Örülnék, ha átmeneti lenne és fejek tovább, de fel akarok készülni arra, ha nem az.

2022. dec. 13. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!