Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más kismamát is elriaszt a...

Más kismamát is elriaszt a szoptatástól ez a rengeteg tanács, reklámok, anyatejdömping?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, eddig nem volt semmi ellenérzésem a szoptatással kapcsolatban, de ami azóta megy, hogy terhes vagyok már nagyon zavar és egyre jobban vagyok vele úgy, hogy én ezt inkább nem akarom. Az első védőnői látogatáskor kezdődött, aki nem tudom milyen IBakármi tanácsadó is és már az agyam eldobtam a kiselőadásától. Azóta nonstop jönnek fel a szoptatóshirdetések, cikkek, pedig már bejelöltem, hogy nem érdekel és mégis. Meg persze az összes kolléganőm, barátnőim mind mind nyomatják, könyvet adnak róla, mutogatják a képeiket, jönnek az ilyen olyan tanácsokkal. Már nagyon elegem van, de hiába mondom hogy hagyják már ezt a témát, ismét előkerül..meg aztán jön a megjegyzés hogy ne legyek már ilyen prűd.
2022. dec. 17. 10:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem, bár nem értem, engem nem vett körül ilyen dömping.
2022. dec. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%
Ibclc azaz szoptatási tanácsadó. Nemhogy örülnél hogy ilyen jól képzett védőnőd van és ilyen segítő környezeted. Bizony sokan akik nem néznek utána, nem készülnek, a szülés után kapott sok téves infó miatt nem tudnak szoptatni.
2022. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%

Nem, egyáltalán nem. Bocsi, de én nagyon is szerettem szoptatni. Sosem tapasztaltam ilyen dömpinget.

Nem lehet, hogy fordítva van, és pont azért látod mindenhol ezt, mert nem akarod csinálni? A védőnő, főleg ha IBCLC, természetes, hogy beszél róla, hiszen a babázás egyik legfontosabb része a baba táplálása. Tudod, sok ember örülne, mint majom a farkának, ha a védőnője IBCLC lenne. Legalább biztosan nem beszél hülyeséget, mint anno az enyém. Csöppet sem élveztem a sok hülyeség közül kitalálni, melyik tanács a megfelelő.

2022. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Nem vett körül semmilyen dömping, bele is buktam az elsővel a rossz tanácsoknak köszönhetően. Mit nem adtam volna, ha magától házhoz jön a helyes tanács.

Második gyerekkel magam jártam utána, sikerült is.

2022. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem örülök neki. Nagyon zavar inkább. Túl sok(k) már.
2022. dec. 17. 11:11
 6/31 anonim ***** válasza:
73%

Én őszintén szólva nem foglalkoztam semmilyen szoptatás témájú cikkel. Videókat néztem a baba ellátásáról, a szülésről, de a szoptatást meghagytam szülés utánra.

Én nagyon természetesen álltam a dologhoz, és bár nagyon rosszul voltam utána testileg, a császár ellenére sok tejem volt.

Innentől kezdve pedig szoptattam. Ahogy jó esett. Igény szerint, 2 évig. Igazság szerint 2 óránként kérte a lányom.

Találtam egy jó pozíciót,ez meg is maradt végig. A franciaágyon ülve, felhúztam a 2 lábam, azzal támasztottam meg a babát. Más pozícióban csak akkor szoptattam,ha elmentünk valahova.


Sajnos 3 hetesen beteg lett a lányunk, ezért sokat utaztunk az országban mindenfelé vonattal (az kényelmesebb volt,tudtam vele sétálgatni). Szoptattam kórházban, vonaton, Tescoban, plázák babamama szobáiban, mindenhol.


Csak hálás voltam a testemnek, hogy ezt ennyire könnyűvé tette. Nem is tudom, a tápszert hogy oldottuk volna meg ennyi utazás közepette...

Szóval mivel ez nekem bevált, innentől kezdve írhattak nekem bármit.

Szerencsére probléma nem akadt a 2 év alatt. Se gyulladás, se sebesedés,semmi. A lányom is ügyes volt,a betegsége ellenére.


Nekem szerencsém volt, a szoptatás miatt nem kellett aggódnom. Amiatt nem..... Voltak persze hullámvölgyek, pl amikor a lányom 8 hónapos korában megjött a menzeszem, de én nem adtam tápszert vagy tejpépet,tejitalt. Az nekünk kimaradt teljesen.

2022. dec. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

7 hónapos terhes vagyok, eddig senki sem hozta szóba nekem a szoptatást, pedig védőnőhöz is négyhetente járok.

A múltkor került szóba, én hoztam fel a koraszülés kapcsán.

Szerintem alapból rá vagy mégis görcsölve, vagy ennyire tudnak befolyásolni mások.

2022. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem tom, 14 éve nem vett körbe semmilyen dömping, nekem természetes volt, hogy szoptatni fogok, és szerencsére könnyen is ment a dolog. Nem hiszem, hogy elment volna a kedvem tőle akkor sem, ha mindenki magyaráz róla, hisz ugyanazt akartuk. És mondom ezt úgy, hogy különösebben nem élveztem az egészet, és egy éves koruk után szépen leválasztottam őket, mert nekem kezdtett akkor már terhes lenni.
2022. dec. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Sose volt körülöttem ilyen dömping. A védőnő is csak rákérdezett hogy szeretnék e szoptatni. Mondjuk számomra egyértelmű volt hogy igen, fel sem merült bennem hogy nem. Az egyetlen amit nem akartam az az,hogy a 2-3 éves gyereket is szoptassam. 1 évig terveztem, így is lett. Soha senki nem akart beleszólni hogyan táplálom a gyerekemet.
2022. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Akkor jó nektek.. nem volt az egész dologgal semmi bajom eddig, de besokalltam. Az én munkámhoz kell a közösségi felület és most is, amikor felnéztem már 3 ilyen cikket nyomott az arcomba.
2022. dec. 17. 12:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!