Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más kismamát is elriaszt a...

Más kismamát is elriaszt a szoptatástól ez a rengeteg tanács, reklámok, anyatejdömping?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, eddig nem volt semmi ellenérzésem a szoptatással kapcsolatban, de ami azóta megy, hogy terhes vagyok már nagyon zavar és egyre jobban vagyok vele úgy, hogy én ezt inkább nem akarom. Az első védőnői látogatáskor kezdődött, aki nem tudom milyen IBakármi tanácsadó is és már az agyam eldobtam a kiselőadásától. Azóta nonstop jönnek fel a szoptatóshirdetések, cikkek, pedig már bejelöltem, hogy nem érdekel és mégis. Meg persze az összes kolléganőm, barátnőim mind mind nyomatják, könyvet adnak róla, mutogatják a képeiket, jönnek az ilyen olyan tanácsokkal. Már nagyon elegem van, de hiába mondom hogy hagyják már ezt a témát, ismét előkerül..meg aztán jön a megjegyzés hogy ne legyek már ilyen prűd.
2022. dec. 17. 10:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem inkàbb a tàpszerdömping folyik a csapból is. Rengeteg hamis informàciò kering, orvosok, vèdőnők, ismerősök körèben, facebookon mindenfèle àlcàzott tàpszerreklàm oldalakròl.

A védőnődnek nemzetközileg elnismert komoly vègzettsège van. Tőle nem fogsz hamis informàciòt kapni. Az IBCLC a legmagasabb képzettségű szoptatàsi tanàcsadó. Ha túl ràmenős valaki, az engem is idegesít, de ő legalàbb nem og neked marhasàgokat tanàcsolni, èd èrti, hogy mennyire fontos az anyatej a gyereknek.

Telefonon mindig olyan tèmàkat ajanlanak, amikről beszèlsz, olvasol, ezèrt jön a dömping. Voszont valószìnűleg 99%-a fèlrevezető. Szoptatàsi tanàcs köntösèbe bújtatott rejtett tàpszerreklàm.

2022. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

És nem kellene a kéretlen tanácsait megtartani magának? Nem veszi észre, hogy ezzel az ellenkezőjét éri el? Akkor tartson kiselőadást, amikor megkérik rá. Nem egyik cikknek sem volt köze a tápszerekhez. Sőt.

Meg mások is, mi közük a mellemhez, mások melleihez...

2022. dec. 17. 13:10
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkádhoz használod a közösségi médiát, igazán tudhatnád, hogy hogy működik az algoritmus. Egyszer rákeresel valamire a Google -ön, egyből kapod csőstül. Sajád magadnak köszönheted. Mondjuk a hiteles forrásoknak nincsenek fizetett hirdetései.

Munkaprofillal megoldható.

2022. dec. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%

De, szerintem is meg kellene tartania mindenkinek a kéretlen tanácsokat, de azt se értem, miért kész bele.


Hoznak egy könyvet? Köszi, aranyos vagy, de én erről nem akarok egy könyvet elolvasni, nem viszem haza.


Küldenek egy cikket? Ne nyisd meg, mondjad is, hogy nem olvasol el több ilyen cikket, mert ezret olvastál már.


Ne menj bele a játékba, állíts le mindenkit.

2022. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

Aki szoptatni akar, azt nem tántorítja el az információdömping, maximum összezavarja.

Ilyenkor nagyon jó, ha legalább 1 hiteles forrásra támaszkodhat.

2022. dec. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
66%

12# kérdező, de ezt akkor neki kéne mondani, nem itt elpuffogni.

A védőnő tanácsa ennyiből 3/4 részt kéretlen, hiszen minden másnak ugyanúgy utána tud nézni, aki akar.

2022. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Mást sem csinálok, mint leállítom őket. Aztán próbálkoznak újra.

Már a kedvesből bunkóba is átmentem.

2022. dec. 17. 13:17
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

Tulerzekeny vagy, de tenyleg. Az algoritmus mukodeserol meg igazan tudhatnal tobbet is, ha mar kell a munkadhoz...


En is terhes vagyok, engem inkabb az zavar, hogy egy olyan bababaratnak hazudott korhazban kell szulnom, ahol az anyukak 0 segitseget kapnak es elso nyekkenesre tapszerezik a babakat, ha nem indul azonnal be a tej...

6 honapos terhes vagyok es rettegek.

Egy embert se ismerek, aki szoptatott volna, pedig az elmult 3 evben 6 gyermek szuletett a kozelemben. Anyukam se szoptatott soha, szoval a kornyezetembol 0 segitseg es tamogatas ilyen teren, nagyon ossze kell szednem magam, ha szoptatni szeretnek.


De kerdezo, semmi se kotelezo! A te maganugyed, mivel taplalod a kisbabadat, ebbe meg a ferjed se szolhat bele, mert a te tested, te tudod mit akarsz, te erzed, nem o.

Ne masokra legyel merges meg mutogass masokra, mert benned van a hiba. Ne oket hibaztasd, hogy te miattuk nem szoptatsz...

Tessek belatni, hogy egyedul a te dontesed, nem masoke es vallalj felelosseget ezert.

2022. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Még nem született meg, én is 6 hónapos terhes vagyok. Nem rettegek, miért lenne bennem a hiba? Miért kell ennyire túlerőltetni, előre túlaggódni egy ilyen dolgot? Soha nem agyaltam rajta, most meg idegesítenek vele feleslegesen. Szerintem benned van a hiba, ha előre rettegsz.
2022. dec. 17. 13:23
 20/31 anonim ***** válasza:
78%

Csak azert van benned hiba, mert masokat hibaztatsz, hogy te miattuk nem akarsz szoptatni.

Csak ezt ne csinald, mert ez eleg gyerekes, egy bizonyos kor utan, foleg, ha gyereked lesz, meg kene tanulni felelosseget vallalni a tetteidert.


Tokeletesen jo a tapszer, nem kell szoptatni, ha nem akarsz. De ez nem masok, hanem a te dontesed.

2022. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!