Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más kismamát is elriaszt a...

Más kismamát is elriaszt a szoptatástól ez a rengeteg tanács, reklámok, anyatejdömping?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, eddig nem volt semmi ellenérzésem a szoptatással kapcsolatban, de ami azóta megy, hogy terhes vagyok már nagyon zavar és egyre jobban vagyok vele úgy, hogy én ezt inkább nem akarom. Az első védőnői látogatáskor kezdődött, aki nem tudom milyen IBakármi tanácsadó is és már az agyam eldobtam a kiselőadásától. Azóta nonstop jönnek fel a szoptatóshirdetések, cikkek, pedig már bejelöltem, hogy nem érdekel és mégis. Meg persze az összes kolléganőm, barátnőim mind mind nyomatják, könyvet adnak róla, mutogatják a képeiket, jönnek az ilyen olyan tanácsokkal. Már nagyon elegem van, de hiába mondom hogy hagyják már ezt a témát, ismét előkerül..meg aztán jön a megjegyzés hogy ne legyek már ilyen prűd.
2022. dec. 17. 10:58
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

Ja bocsi, es 18-as valaszomban en leirtam,miert rettegek. A bababaratnak hazudott korhaztol, ami tudom, hogy nem az es borzasztoan szar hire van, de sajnos ott kell szulnom.

Jogom van ettol felni szerintem, koszi :D

2022. dec. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy nem akarok. Igen szeretnék és tenni fogok érte, de emiatt rettegni, előre ráparázni butaságnak tartom. Igen, én olvastam utána a legelején, de nem gondoltam volna, hogy utána a csapból is ez fog folyni. Védőnő, orvos, barátok, ismerősök, közösségi oldalak, mindenhol. De akkor ezek szerint rossz környezetben vagyok.
2022. dec. 17. 13:50
 23/31 anonim ***** válasza:
79%
Nekem azzal nem lenne bajom, ha valóban segítenének. Engem inkább az idegesít, hogy a szoptatást egy tökéletes, romlatlan állapotnak írjak le, amiben hiba nem lehet. Ha mégis van, akkor azt az anya gondolja rosszul. Egyszerűen nem fogadják el a szoptatási tanácsadók sem, hogy van, akinél tényleg tökéletes minden, de van, akinél nem. Az én fiamnak pl hatalmas étvágya volt és bár nem volt kevés tejem, neki nem volt elég. Akkor nyugodott meg, amikor tápszert is adtam neki pótlásnak. Hívtam tanácsadót és persze egyből megvétózta ezt az állításom. Szerinte a tápszertől csak kiüti magát, valójában nem is éhes. Na persze... azért üvöltött, mert nem éhes... azóta rájöttem, hogy minden tanácsadó ugyanezt mondja. A megtanult mondatokon kívül nem gondolkoznak, hogy minden eset más és más. A fiam azóta 2 éves, ugyanúgy nagy az étvágya, többet eszik, mint én.
2022. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

A fél karomat adtam volna, ha a védőnőm egyben ibclc is. Akkor sokkal könnyebben kaptam volna segítségel a problémámmal.

Egyebként szülés előtt engem is zavart a szoptatás téma, és bár olvastam a témában, nem szerettem beszélni róla, zavartak a kéretlen okoskodások, tanácsok. Aztán valahogy szülés után természetessé vált, amitől korábban tartottam, elmúlt, és én csodálkoztam magamon a legjobban, hogy a 3 hetes babámat hezitálás nélkül nekiálltam szoptatni a hallásvizsgálat várójában, hogy elaludjon.

2022. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a kovid kellős közepén, full tudazlanul menten szülni és vágtam bele az anyaságba. Nem voltam szülésfelkészítőn, nem tudtam semmit a szoptatásról, bár azt hittem ez úgy is alakul magától és segítenek a csecsemősök ha kell. Nos a vége az lett, hogy a korházi lét alatt éjszakákon át ringattam a babám, mert sírt, mert nem tudott szopizni, hiába raktam mellre. A nővérek csak rám ripakodtak, hogy "tegyem mellre" majd rámcsapták az ajtót, hogy hadjam aludni őket. Így már csak akkor jött a segítség, amikor besárgultunk és nem akart csinálni semmit.

Pótlással hoztuk ki a "szoptatásbarát" kórházból. És az még csak a káváriánk kezdete volt. Én már eljutottam oda is, hogy feladom, amikor úgy begyulladt a mellem, hogy a sebész vágni akart. És pont ott ért a szerrncse, mert az UH-os csaj kiállt értem, elmondott mindent és műtét nélkül meggyógyultam, és tudtam rendesen szoptatni. (Máig hálás vagyok neki).


A szoptatás nem könnyű út. Tényleg kell a segítség, mert sok a dezinformáció, és sokan tabuként is kezelik.

2022. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Engem szülés után zavart, hogy mindenki azzal jött, hogy "és? tejed van elég?" "tudsz szoptatni?" "tudsz szoptatni! hála istennek, az a lényeg!". Olyanok is, akikkel amúgy nem biztos, hogy meg akartam beszélni, hogy rohadtul ki vagyok borulva a szoptatás miatt és bármit megadnék, hogy a témában kompetens védőnőnk legyen. Nem, nincs elég tejem, így a gyerekem marha nyűgös, és én is, és sebes a bimbóm és a falat tudnám vakarni, ha a felsőm hozzáér... node mivel ilyeneket az ember ugye nem beszél meg mindenkivel, így csak egy mosoly mellett elmondtam, hogy igen, persze, minden rendben.

Egyébként én szülés előtt pont hogy abszolút nem tudtam átérezni, hogy ez mekkora dolog és mennyi mindenen lehet elcsúszni. Utána megtapasztaltam. Valószínű ezzel te is így vagy, nincs ezzel gond. Kívánom, hogy neked simán menjen minden a szoptatással kapcsolatban majd!

2022. dec. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
67%

A cikkek amiket a net dob, hiàba a szoptatàsròl szòlnak, de èpp az ellen dolgoznak. Az ilyen-olya papàs-mamàs, csalàdos, gyerekes meg mindenfèle klubos oldalak cikkeibe (direkt nem ìrok pontos neveket) a fèligazsàgok közè àltalàban pont annyi csùsztatàst kevernek, hogy alààssàk a sikeres szoptatàst. Segìtsèg ès jò tanàcsok àlarca mögött ott a tàpszeripar.

Egyedüli megbìzhatò forràsok a LLL-es honlap, ès az IBCLC-n keresztül elèrhető infòk.

A védőnődnek lehet, hogy jò lenne visszajelezned. Akàr nèvtelen levèlben. Egy jó szoptatàsi tanàcsadònak nem csak a szoptatàshoz, hanem a kommunikàciòhoz is nagyon jòl kell èrtenie. Ha segìtsèg helyett inkàbb riasztò a ràmenőssège, előadàsmòdja, akkor ezen vàltoztatnia kell.

2022. dec. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
36%

Én dömpinget nem látok, de nekem is túlságosan "megmondom a tutit" stílusúnak tűnik sok cikk, amit a szoptatásról írnak.


Anyum, nagyim nem tudtak szoptatni, pedig nagyon szép nagy melle van mindkettőjüknek. Pár éve anyum volt MR-en, és megállapították, hogy jóformán nincs tejmirigye, ami előnyös, mert mellrákja sem nagyon lesz, de szoptatni sem lehet enélkül.


Mi mindketten a húgommal, mindig a kórosan sovány és a sovány határán lebegtünk gyerekként és ferde szemmel néztek anyumra, amiért titokban tápszert adott a gyereknek, mivel akkor (is) az iszsz nagyon népszerű módszer volt.


Na gondolnád, a nővérem ezzel a tudással ment a Róbertbe, magánkórház, mondta, hogy elég nagy valószínűséggel nem lesz teje, nem szeretné ezt végigjátszani, a gyerek kapjon azért valami tejet az első napokban. A csecsemősöket egyáltalán nem érdekelte, jöttek és mutogatták, hogy hogyan kell szoptatni, tápszert ne adtak, de őt szídták, mert rosszat akar a gyereknek és nem akar szoptatni. A gyerek fogyott, később a védőnője is annyit ajánlgatta a szoptatási tanácsadót, hogy hívott azt is, persze nem segített.


Nekem is az az érzésem, hogy a szoptatási tanácsadók többsége olyan, mint a mi közösképviselőnk. Megtanult valamit a tanfolyamon, de amúgy nem túl okos, ezért annyi helyzetfelismerő képessége nincs, hogyha valamiért nem a 90%-nál működő tankönyvi módszert kell alkalmazni, akkor ezt felsimerje, és kitalálja, hogy mit csináljon.


A cikkekben meg nincs normálisan leírva, hogy mondjuk ha nincs tejed, de van egy MR vizsgálatod, akkor pl. azt érdemes megnézni. Vagy ki tudja még hány módszerrel lehet megállapítani, hogy egyáltalán lehet-e tejed. Ezekről sose írnak, pedig egy teljesen valós eset, hogy nagyon kevés tejed van, ha a fejed tetejére állsz is...

2022. dec. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsó vagyok,visszaolvasva rájöttem, hogy zavaró lehet, hogy nem írtam le, hogy hárman vagyunk lány tesók a nővérem jóforman teljesen tápszeres baba volt, mert anyum tovább a kórházban maradt komplikációk miatt és nem tudott szoptatni.
2022. dec. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
49%
Én ugyanígy voltam kérdező, mint te, annyira erőltette mindenki a szoptatást, hogy én a szülés előtt, már rendesen ellenérzésekkel álltam az egész témához. Nekem nagyon nem jött be ez a szoptassunk mindenáron, mindenhol, akár fél óránként, évekig dolog, mert ha ezeket nem csinálod, rossz anya vagy, és nem fog kötődni hozzád a gyerek. Persze, mert csak ezen múlik... Aztán megszületett a kisfiam, és természetes lett a szoptatás, eleinte igény szerint szopizott, de pár hónaposan elkezdtem terelgetni, és hamar beállt a 3-4 óránkénti evésre, úgy már kényelmes volt nekem is. Soha nem szoptattam nyilvánosan, kapott lefejt tejet cumisüvegből, simán elvolt már pár hónaposan a férjemmel akár órákat is. 1 éves kora előtt nem sokkal saját magát választotta le. Én azt mondom ne görcsölj rá, jönni fog minden magától, és ha nem, akkor sincs semmi gond, én is tápszeren nőttem fel, az anyukámmal mégis kivételesen jó a kapcsolatom és beteges sem voltam soha. :)
2023. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!