Mit csináljak ?

Figyelt kérdés

3 hetes babám nem akar 15 percnél tovább szopni és abba hagyja majd elalszik . Nehezen felébresztem majd elalszik a cicin ujra. Már mindent próbáltam . Végül a tápszert elfogadja de azt sem eszik sokat és már alszik is.

Na meg az egyik cicim picit nagyobb mint a másik mióta szoptatok. Azzal mit tudok kezdeni? Hogy egyforma legyen. Félek így marad 😁


2023. febr. 14. 11:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hűű...


Miért baj, ha elalszik? Miért ébreszted fel?


A páros szervek meg sosem egyformák.

2023. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj, ha csak annyit eszik? Miért kell ezért tápszert adni?

Lányom az első naptól negyed órát sem szopott. Mégis szépen fejlődött.


Ha éhes lenne, hidd el nem aludna, hanem ordítana.



A mell meg ilyen. Kb pont semmit nem tudsz vele tenni

2023. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Épp most ujra szoptatok mert felébredt sírt, hogy éhes . Egy órát aludt max.
2023. febr. 14. 12:28
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez háromhetesen tök természetes.
2023. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Adj magatoknak 6 hetet, és szépen beáll minden. Azért ennyit eszik, mert elfárad még bele, mert nagyon picike. Hagyd, hadd aludjon, ha felébred és éhes, adj neki újra. Mire 6 hetes lesz megerösödik annyira hogy egy szuszra jól fog lakni. Most ez a dolgod, szolgáld ki az igényét. Viszont ha szoptatni akarsz, akkor a tápszert felejtsd el.
2023. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha 15 percen keresztül szopizik, akkor valószínűleg jóllakott ez idő alatt, ilyen pici baba rendszerint szopi alatt elalszik. Az anyatej gyorsan emesztodik, szóval egy óra múlva nyugodtan lehet újra éhes, nincs ezzel semmi baj.


Ha a 15 perc alatt nem enne jóformán semmit, és közben percenként belealudna, akkor probalhatod csiklandozni a talpát, vagy az állkapocs alatt.


Persze tudom, hogy most nagy a váltás, és az az érzésed, hogy állandóan szoptatsz és nincs időd se enni, se aludni, meg kB semmire ilyen gyakori szopizas mellett, de ez ilyen időszak... Jobb kész idővel, hidd el.

2023. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen :D

Nekem mind a 2 gyerekem az első 3 honapban ezt csinálta. 1 órát aludni... tedd össze a 2 kezed. Nálunk a fél óra volt a max.

Azt ujra cici.


Ha szoptatni akarsz, a tápszert nagyon gyorsan engedd el.

2023. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
3 hetes még csak, az sem baj ha óranként szopizik. Tedd mellre amikor kéri, pici még a gyomra, idővel ritkulni fognak a szopizasok, és képes lesz nagyobb adagokat megenni. Nálunk az első két hónapban napi 10-12 alkalommal szopizott. Amíg szépen fejlődik, nem kell tápszer.
2023. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
3 hetes növekedési ugrása van.Fog is szopizni sűrűn.Ne adj tápszert.A melle pedig senkinek sem egyforma.
2023. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisan viselkedik a babád. Ne adj tápszert, ha szoptatni akarsz. Ha nem fontos neked, akkor adj nyugodtan.


Amivel megpróbâlhatod könnyebbé tenni az életed, az az itt leírt módszer:


[link]


A lényeg, hogy mikor bealszik a baba, kicsit megnyomod a melled, mintha fejnél. Ezzel kiváltod a tejleadó reflexet, és a baba- álmában - eszik még egy picit. Hallod majd a nyeléseket.


Ha csak kifárad, és szájában a cicivel alszik el, akkor ez a módszer segíthet. Ha tényleg tele a pocak, akkor nekem mindig el is engedte a cicit a babám, tehát nem is tudtam ezt megpróbálni.

2023. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!