Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem probléma ha nem tartjuk...

Nem probléma ha nem tartjuk be a 3 óránkénti etetést?

Figyelt kérdés
ugy értem hogy ha megetettem és nem 3 óra mulva eszik megint hanem mondjuk 1 óra mulva ujra kéri a cicit, akkor adok neki. Ettől nem zavarom össze az etetést? mert én nem szivesen teáztatom inkább mellre teszem! Amugy 1 hetesek vagyunk még csak! Tudom ez idővel kifog alakulni. De azért kiváncsi vagyok másoknak a tapasztalataira is, ti hogyan csináljátok?! köszi a segitséget elöre is!
2008. dec. 27. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi 21-én születtünk. :) Én is igény szerint szoptatok. Szerintem nem baj, ha nem tartjuk be.
2008. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Dehogy is baj!Sőőt,az a jó ha igény szerint szopatod,így neked is töb tejed fog termelődni! És ige,majd idővel ki fog magának alakítani egy napirendet,nálunk ez 2 hónapos kora körül volt,h ráállt a 4 órás etetésre-és este 9-10-től reggel 6-7ig átaluda az éjszakát.Most épp nő a foga,úgyhogy most megint éjszakázunk,és 1,5-2 óránként eszünk,de most neki így jó, ő így igényli és kész:)Ha éhes/szomjas,persze h én is akkor adok neki,amikor kér!Sztem teljesen jól csinálod te is!

2008. dec. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok,annyi a lényeg csak az igény szerinti szoptatásnál,h még ilyen picike,3 óránál több idő ne teljen el 2 szoptatás közt.:)
2008. dec. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én babám három hetes, én is igény szerint szoptatom, a védőnőm is helyeselte, csak annyit mondott, hogy eleinte ne hagyjam, hogy öt óránál több idő teljen el két szopi között. Most este már hat órát alszik egyhúzamban, de napközben egyre inkább rááll magától a három óránkénti szopira. Sok boldogságot a picivel!
2008. dec. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szió!


Én is az igény szerinti szoptatásra voksolok. Ahogyan az előttem szóló írta az a lényeg, hogy azért 5 óra ne teljesen el két szoptatás közben, viszont én hozzá tenném azt is, hogy nappal. Éjszaka az alvás miatt eltelhet több is, bár eleinte még úgysem fog.

A babád okos teremtmény és ha éhes, akkor sírással jelez neked.


A három óránkénti evést most valamiért nagyon támogatják az orvosok (meg jó néhány védőnő is, mint például az enyém), de szerintem ez csak divat, mivel a baba számára szerintem nem jó. Te sem örülnél neki, hogy ha éhes vagy ha nem tömnének, mint a libát három óra elteltével, még a legszebb álmodból is felkeltenének.


Zita (8 hónapos kislány anyukája)


Ja, és ahogy az egyik előttem szóló is megjegyezte, kialakítják ők a saját napirendjüket sokkal ügyesebben, mint ahogyan mi alakítanánk nekik. (mi a 8. héttől az ő általa kialakított rutint követjük)

2008. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D

Most még nagyon sűrűn eszünk nappal, tényleg van hogy 2 oránként vagy oránként eszik. (sok tejem is van) de éjszaka 3-4 oránként kel! :D nektek is jó babázást!!

2008. dec. 28. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!