Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fél éves a kisfiam, szoptatás...

Fél éves a kisfiam, szoptatás közben elkezdett harapni. Mivel szoktathatom le?

Figyelt kérdés
Megütni, rákiabálni nem fogok. Amit most teszek:ha megharap, elveszem tőle és mondom neki, hogy ez fáj. Természetesen sír, egy idő után kénytelen vagyok folytatni a szoptatást. Cumisüvegezést, tápszert semmiképp sem szeretnék.

2023. máj. 21. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon helyesen reagálsz, ha harap, azonnal abba kell hagyni a szoptatást. Pár perc múlva újra adhatod neki, amíg nem harap. Nagyon rövid idö alatt rájön, hogy ne harapjon.

A lányomnak három hónaposan jött ki az elsö foga, akkoriban párszor megharapott. Mindig megszakítottam az etetéstm kb két nap után még véletlen sem próbált harapni.

2023. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan ezt kell csinálni. Harap, elveszed tőle, mondod, hogy ez fáj, és kicsit később folytatjátok.

Nálunk a nagy nem volt harapós, vele ezt kb egyszer elég volt bejátszani, a kicsi sajnos néha megfeledkezik magáról, és úgy figyeli a testvére rosszalkodásait, hogy a cici a szájában marad. Ilyenkor ez csak simán figyelmetlenség a részéről, de ha komolyan gondolja a szopikat, akkor azért már kezd lassanként odafigyelni ő is (szintén fél éves).

2023. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Én is ezt csináltam le is szokott több hét alatt...szerintem a fogzás miatt csinálta. Mást nem nagyon tudsz tenni.
2023. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Miért töröltettétek az első válaszom? Tényleg van ilyen bimbóvédő.
2023. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos most úgy megharapott, hogy vérzett is a mellbimbóm. Odaadtam neki helyette a cumit, (sosem szerette) és pár perc után folytattuk. Olyan édes volt, nagyon finoman szopott. Ettől függetlenül rettegek a következőtől, nagyon fájnak a mellbimbóim.
2023. máj. 21. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Azonnal elveszed a melledet,és megmondod neki határozott hangon, hogy ne harapjon,ez neked fáj.


Megérti,hidd el. Lányom is így hagyta abba a harapást. Csak kitartónak kell lenni. Meg fogja érteni!

Bízz benne

2023. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!