Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tudnék tenni hogy több...

Mit tudnék tenni hogy több legyen a tejem?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hetes a babám és eddig volt tejem rendesen. Most az utóbbi 2-3 napban egyre kevesebb van, fejve is csak max 20-30 ml.
2023. jún. 26. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fejni akkor adj neki cicit mikor keri. A mell nem tejtarolo hanem tejtermelo szerv. Ha elegedett jokat alszik tele pocakkal ne aggodj nem kell mericskelni
2023. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne fejd, hanem a baba szopizzon, mert attól fog beindulni. A baba váltja ki a tejtermelő reflexet, nem a mellszívó! Az csak arra való, ha túl sok a tej, akkor le tudd csapolni...
2023. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan gondolod, hogy kevesebb van? Miutàn belövellt a tej, elmúlik a feszítő èrzès. Nekem első hèten ùgy nèzett ki a kèt mellem, mint kèt piros görògdinnye. Az idő mùlasàval mar nem volt olyan nagy, piros ès feszülő, mègis 6 hònapig kizàròlag szopott a gyerekem.
2023. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fejni, felesleges. Tedd mellre minden nyekkre, és lesz bőven. De nem kell több semennyivel, mint amennyi elég neki, ő meg szépen beállítja magának.
2023. jún. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fejés nem reprezentatív. Van, aki egy cseppet nem tud fejni, mégis van elég teje. Egyszerűen a fejés más inger, nem úgy reagál a mell. A tej nagy része szoptatás közben termelődik, ezért tud teljesen puha mellből is jóllakni a baba.

Másrészt épp növekedési ugrás közelében vagytok, normális, ha állandóan cicin akar lenni, mert ezzel szaporítja magának a tejet a következő időszakra. Úgy túnhet, kevés a tej, de épp ellenkezőleg.

Vannak szuper oldalak a szoptatásról, vagy fb csoportok. Érdemes belépni, sok hasznos infot kaphatsz.

2023. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Én Karalamz "sört" ittam. Amúgy is nagyon szeretem, csak ki sit drága, de szoptatás alatt ráfogtam, hogy kell a tejszaporítás miatt :D S amúgy tényleg felszaporította, mert a kisbabám nem szopott többet/kevesebbet mégis kemény lett a mellem a tejtől egy éjszaka alatt, a rendes etetési rutin ellenére is.


Azt lefejtem, és elraktam a nehezebb időkre :)

2023. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2 év alatt 1x sem fejtem. Minek?


Enni kell (szénhidrátot) és inni rengeteget. Akkor lesz tej. Víz,limonádé, karamalz, nullás sör, ami jólesik.

2023. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A baba hatekonyabb, mint a fejes. Legyen cicin a leheto legtobbet, a baba tudja legjobban szaporitani. Sok viz, sok szenhidrat. Ha mindenkeppen fejni szeretnel, akkor szaporito fejes (keress ra). De tenyleg a baba a leghatekonyabb. Kitartast, ne add fel. :)
2023. jún. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!