Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden baba sir fürdetésnél...

Minden baba sir fürdetésnél és pelenkázásnál?

Figyelt kérdés

Az enyém igen, most vagunk 12 naposak! :DDD

De amugy nagyon jo, nyugodt baba, igény szerint szoptatok, és minden etetés után fejem a tejet, ami hála Istennek van is, mert a fagyaszto már lassan tömve van:D

Ezuton is szeretnék minden mamának és babának NAGYON BOLDOG UJÉVET KIVÁNNI!!!! Niki


2008. dec. 31. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én kislányom például imádja mind a fürdést, mind a pelenkázást, mert akkor is lehet egy kicsit meztelenkedni. Még változhat, nagyon picurka!

BUÉK

2008. dec. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte minden baba sír. Nekem mindkét gyerekem ordított az első néhány hétben, aztán javult a helyzet.

Azóta a lányom 6 éves, a kisfiam pedig 1, és mindkettő imád pancsizni!

Majd nálatok i így lesz:)

Boldog új évet kívánok.

2008. dec. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi hat hetesek vagyunk, és csak az első fürdésnél sírtunk. Alapjában véve a babák szeretnek fürdeni, hisz a magzatvízre emlékeztetik őket. Szerintem ha érzik, hogy biztonságban vannak (ha "jól" fogod) és nem fáznak és nem túl forró vagy hideg a víz, élvezni szokták a fürdőzést. Utána siess megtörölgetni, mert a kis testük gyorsan kihűl, és fáznak, akkor aztán megint jön a sírás.

Pelenkázásnál is ez van. Sírhat, mert fázhat, pl. gondolj bele, milyen hideg a kis altestüknek a popsitörlő.

A kérdésedre válaszolva az enyém már általában nem sír sem a fürdésnél, sem a pelenkázásnál. Persze hacsak nem éhes... :)

Neked is BUÉK!

2008. dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét kisfiam kezdettől fogva élvezi a fürdést, kivéve ha betegek. Az egyik 2 éves, a másik 5 hónapos, imádnak fürdeni fülig érő szájjal! :)

Ne aggódj, idővel elmúlik az ordítós időszak!

BÚÉK!

2008. dec. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Az én lánykám is ordított fürdetés előtt (olajozáskor), közben és után az első néhány hétben. HIába próbáltunk ki mindenféle trükköt (melegebb víz, hidegebb víz, jó meleg szoba, ölelés, simogatás stb) semmi sem működött. De úgy 6 hetes volt, mikor azt vettük észre, hogy nem sír. Nem tudom, mi történt igazából, de nem is foglalkoztam vele, mert örültem, hogy nem kűzdünk.

Azóta imád pancsolni, már szinte reszket, mikor olajozás után az ölembe veszem.


Nyugi, a te babád is hamarosan élvezni fog minden fürdéssel töltött percet! Addig is is kitartás!!!

Boldog babázást!!!


Zita

2008. dec. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is sírt az első hetekben fürdéskor,de ez később elmaradt. Kb. 3 hónapos koráig nem volt a locsitól elragadtatva, inkább csak elviselte. Valahol azt olvastam, hogy általában 3 hnapos koráig szeretik meg a fürdést.

A pelenkázás szerintem eléggé gyerek-függő: a lányom kezdettől fogva szereti, a nővérem fiát viszont csak ketten lehet pelenkázni (valakinek mindig le kell fogni...)

2009. jan. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szia

az én kisfiam volt az "egyedüli" a kórházban aki nem sírt a fürdetésnél.(persze, biztos volt még rajta kívül, a nővérek mondták mindig, hogy csak ő nem sír).azóta se sírt egyszer se.hogy élvezi-e azt nemtudom, szerintem inkább elviseli.

5hós kisfiú anyukája

2009. jan. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam újszülöttkorától sírt fürdésnél, aztán egy időre ez megszűnt , azt nem lehet mondani,hogy élvezné, mert elég egy rossz mozdulat vagy hogy nem mozoghat benne úgy mint a szárazföldön:) mert ugye én tudom pl.hogyha hasra fordulna akkor a pofija is beleérne a vízbe...Szóval elég egy ilyen momentum, hogy nem érzi szabadnak magát benne és már sír,kiabál.

Viszont 8 hónaposan a Balatonban meg a tengerben semmi baja se volt mikor hatalmas hullámok csapkodtak körülötte, akkor se.

2009. jan. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia a mi fiunk,a kezdetektől imád fürdeni,főleg ha apa viszi pancsizni.A pelenkázást se viseli rosszul,sőt néha egyenesen vigyorog ha csóré ...2 hónapos
2009. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! remélem nálunk is változik majd a helyzet! :D
2009. jan. 1. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!