Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már 2 éves a kisfiam, de még...

Már 2 éves a kisfiam, de még mindig szopizik, meddig vajon? (3-4-szer is naponta)

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 16:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%

Amíg odaadod a cicid!

17/L

2010. okt. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%
Tutikizárt hogy igaz , amit írsz. 1 évesen még csak -csak....De a legádázabb szopiztatós anyukák is ilyenkor már csak napi 1-2x ciciztetnek. Annál is inkább, mert a fogak nagy része kinő addigra....De ha igaz is, csak nem gondolod, hogy neki az anyatej még tápanyag??? (innivaló max)
2010. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek az előző hozzászólókkal.
2010. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelmű, hogy nem a tápértéke miatt cicizik még mindig, hanem mert ez amolyan rituálé, összebújás anyával, nyugtatólag hat a gyerkőcre. Olyasfajta, mint más gyereknél a cumi. Ha te már tehernek érzed, próbáld lerövidíteni az egyes szopik időtartamát és egy szopit próbálj meg elhagyni, figyelemeltereléssel, játékkal. Nekem 2 éve úgy sikerült a kislányomat leszoktatni a ciciről (akkor 1,5 éves volt és nekem a pocimban volt már a kistesó és iszonyatosan fájt a mellbimbóm mikor szopizott, így muszály volt), hogy minden alkalommal mikor cicizett mondtam neki, hogy anyának fáj és rövidítettem a szopizás idején, hamar már ő is mondta, hogy "anya bibis cici" és egyre rövidebb ideig szopizott, majd már csak ha fáradt volt ill. alváshoz kellett cici és az én "nagy ciciimádó" kislányom rövid idő alatt leszokott a szopiról, egyik nap még szopizott és másnap nem kérte. A kisebbik most 16 hós és úgy mint a nővére naponta számtalanszor cicizik, sőt éjjel is többször, kíváncsi vagyok meddig fog cicizni. Próbáld ki így ahogy leírtam, ha le akarod választani.
2010. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
20 hónapos a kisfiam. Reggel, este, nappal elalvás előtt, illetve éjjel 1-2 cicizik. 2 éves korára leakarom választani.Éjjel inkább csak cumizik rajta, megnyugszik és alszik tovább. Teát, vizet nem fogadja el, ordítani meg hagyom. Engem nem zavar. Egyébként meg nem harapnak, mint ahogy az egyik válaszadó írta. Legalább is kisfiam nem harap.
2010. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Szerintetek (első 3) hobbim kérdéseket kitalálni, és közreadni?

Felfogtam én is, hogy nem ez a tápláléka, de szopizik.Olyanok válaszát várom (4. 5. akiknek köszönöm!!!)akik értik a kérdésemet, és át is érzik.

2010. okt. 18. 08:37
 7/27 xStefix ***** válasza:
68%

Attól (is) sokban függ, hogy te ezt gondnak, tehernek érzed-e vagy sem.


Én a kötődő nevelést gyakorló anyukák táborába tartozom, úgyhogy nekem nem jelent problémát, sőt. A lányom 2 évesen még 3x szopizott, reggel, este és a délutáni alvás előtt. Nem sokkal később elhagytuk a délutánit, mostmár csak kétszer, de azt stabilan (32 hónapos).

A legközelenni "dátum" nekem a 3 év, addig még szeretném, ha szopizna. Nem tudom, megoldható lesz-e, mert ősz óta levelezős suliba járok.. Ha igen, annak örülök, ha nem, akkor tudomásul veszem és akkor annak örülök, hogy ilyen sokáig sikerült.

Én csak jót tudok mondani a hosszú távú szoptatásról, ezer előnyét látom nap mint nap.


De az is világos, hogy nagyon karakterfüggő, hogy ki melyikkel szimpatizál. Van, akit a hideg kiráz ettől (láthatjuk..), más meg csak hallgatólagosan fogadja el.

Én sok szempontból végiggondoltam anno, hogy mit és hogyan szeretnék majd csinálni és nekem abszolút ez lett a szimpatikus, célravezető, helyes, egészséges stb. megoldás. Én ezt tartom etalonnak, erre bíztatok mindenkit, mert szerintem ez a gyerek érdeke.


Az viszont szerintem valószínűsíthető, hogy ha engeded őt magától elválasztódni, akkor ez még hosszabb időt fog igénybe venni. Nem biztos, de ha nagyon szopis/anyás, akkor sanszos. Az igény szerinti szoptatás (ebben a korban már egyre erősebben) hosszú távú program.

2010. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
Kedves kérdező! Harmadik vagyok. Azért nem tudom "átérezni" a problémádat, mert egyedül magadnak köszönheted ezt a helyzetet. A 17 éves kislány érettebb gondolkodású, mint te, függetlenül attól, hogy gyereked van. Én már felneveltem a gyerekeimet, szoptattam őket, de pontosan tudtuk, mikor kell elválasztani, sőt az unokáimat is idejében elválasztotta az édesanyja. Persze, az is igaz, hogy mi táplálás céljából szoptattunk, és nem a mellünket használtuk cuminak. Attól, hogy nem cumizik egy gyerek az anyja mellén, még ugyanúgy lehet szeretgetni, magunkhoz ölelni. A rosszokásokat sokkal könnyebb kialakítani, mint eleve jól szoktatni egy gyereket. A leszoktatás pedig nagyon nehéz. De hogy ne panaszkodj, tanácsot is adok: A szuperdadus című sorozat egyik epizódja éppen egy ilyen családnál tesz rendet, leszoktat egy az anyja mellén cumizó gyereket a rossz szokásokról. Nézd azt a sorozatot, sokat tanulhatsz belőle később is.
2010. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%

Sokkal boldogabb babád van és egészségesebb mint annak aki kevesebbet szoptat.

Ismerek olyat aki még4-5 évesen is ciczett bár nem hiszem h jött volna tej,inkább csak cuminak használta.

Nincs igaza az első 3-nak sem a 17 évesnek.

Mert az én lányom magától hagyta abba a cicizést.Én adtam volna még neki.

Fiam pedig 18 hósan.

Most a pici fiam 9 hónapos,de még szopik ahányszor akar.Persze eszik is.

2010. okt. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 xStefix ***** válasza:
47%

Kérdező, én leginkább neked adnám ezt a tippet, mert a többi Szuperdadus-típus valószínűleg úgysem értékelné:

Ha meg tudod szerezni, olvasd el Dr. William Sears Éjszakai gondoskodás c. könyvét. A címe ne riasszon, mert nagyon sok szó esik benne az ún. kötődést segítő nevelésről, ami körül a te kérdésed is tapogatózik.

Én most olvasom már harmadszorra és egyre jobban egyet értek vele. Én is ezt az utat igyekszem járni és eddig csakis pozitív tapasztalataim vannak róla. ;)


A Szuperdadust ajánló hozzászólónak pedig csak annyit fűznék jozzá, hogy pont ne vallásos idézetet hozzon (akár a konkrét témára, akár másra), mert az őszintén, mélyen hívő családoknál épphogy nem az elkülönítő nevelés az etalon!

És ajánlanék ezen kívül még egy igen komoly fejlődés- és személyiségpszichológia kurzust is, mert elképesztően hiányosak az ilyen irányú ismeretei. Az általa hangoztatott nézetek soha nem voltak szakmailag kellően megalapozottak, ellenben a múlt század különböző "célorientált" gyermeknevelési irányzatait abszolút jól kiszolgálták (lásd elkülönítő nevelés, önállóságra, napirendre szoktatás és társai). Csak sajnos sokan sokáig nem vették észre, hogy a gyereknevelési módszereket nem a gyerek feje felett és tőle függetlenül kellene megálmodni és utána vasakarattal kikényszeríteni, hanem fordítva, a gyerekből kiindulva kellene összegyűjteni, hogy mi mikor hogyan jó neki és hogyan nem.

És ezek miatt sajnos a hozzá nem értők körében nagyon hosszú ideig ezek a tanok maradtak elterjedtek, bár mára szerencsére egyre többen vagyunk, akik képesek belátni, hogy a gyereknek mi a VALÓDI érdeke...

(Mindezt szakmailag elég jól tájékozott anyukaként bátorkodtam leírni.)

2010. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!