Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már 2 éves a kisfiam, de még...

Már 2 éves a kisfiam, de még mindig szopizik, meddig vajon? (3-4-szer is naponta)

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 16:11
1 2 3
 11/27 xStefix ***** válasza:
42%
Hű de gyors a moderálás. :)
2010. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
55%
Ne törődj a bunkókkal én is elszúrtam az első két lányomnál és igenis van ilyen, hogy szopizik 3-4 szer persze táplálás szempontjából semmi értelme. Csak egy módja van ha nem adsz neki többet ha begyullad a melled akkor sem inkább szívd ki mellszívóval, mert ha megsejti, hogy van esélye újból kezdheted. a középső lányom két évesen éjszaka 3 szor felkelt és ordítva követelte a cicit. Akkor már zombimódban voltam és úgydöntöttem vége, kb két napig tartott a bőgés.... harmadik kislányomnál már az első jelnél 9 hónapos korban elválasztottam nem bántam meg és ő sem végigalussza az éjszakát és jókedvű.
2010. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 kisnita ***** válasza:
70%
Szia! Ne foglalkozz a negatív kioktató véleményekkel én tudom milyen nehéz leszokni a ciciről a gyereket mert a sógornőm kisfia is nagyon nehezen szokott le. A nyáron volt 3 éves és akkor még cicizett naponta volt, hogy többször is és este azon aludt el. Most lett ovis szeptemberben és azóta nem cicizik. Az oviban egyáltalán nem sír a cici után vagy az anyja után, még a nővére is odajár oviba így könnyebb is volt beszokni neki. A sógornőmet is érték ilyen negatív kritikák, hogy mért nem szoktatja már le azt a gyereket, de hogyan is tudná mikor szegény gyerek bömbölt a ciciért ha nem adta oda neki. Senki nem fogja kínozni a saját gyerekét, aki pedig ezt teszi az az én szememben nem jó anya! Van aki cumizik és van aki szopizik, mind a kettőről ugyan olyan nehéz leszoktatni a gyereket. Én nagyon sokáig cumiztam a szüleim már mindent kipróbáltak, de csődöt mondott minden ötlet. Aztán egyik napról a másikra 7 évesen letettem a cumit mert akkor éreztem úgy hogy már nincs rá szükségem. Előtte nem tudtam elaludni nélküle, ezért a szüleim rájöttek, hogy felesleges kínozni ezzel úgy sem fogok elaludni cumi nélkül. És jól tették hogy nem kínoztak mert végül csak leszoktam magamtól, kényelmesen, minden erőszak nélkül. A Te kisfiad is le fog szokni a ciciről, de adj neki időt majd ő szépen elválasztja magát amikor már nem lesz rá szüksége. Szerintem ha bekerül oviba biztos, hogy le fog szokni róla. Addig is türelem, hidd el nem vagy rossz anya, ne foglalkozz azokkal akik ezt mondják! A gyereked igényei érdekeljenek ne vad idegen emberek véleménye! Nyugodtan szoptass addig amíg a kisfiad igényli, baja nem lesz tőle ez 100%, azzal viszont komoly lelki sebeket ejthetsz ha erőszakkal szoktatod le!
2010. okt. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem se foglalkozza bunkókkal, magukat minősítik.

Én mindkét gyermekemet szoptattam két éven túl is. A lánykám a fiam születése előtt egy héttel abbahagyta. A kisfiam most volt két éves, a hónap elején. Nyáron bizony volt, hogy csak cicin élt, semmi étvágya nem volt. Voltunk allergia vizsgálaton, ahol általános vérképet is néztek, és ott mondták, hogy kicsit vérszegény. Azóta adom a béres cseppet neki, és már pár hét alatt észrevehetően javult az étvágya. Olyan dolgokat is megevett, és olyan mennyiségben, amit előtte el se tudtam képzelni.Azzal párhuzamosan nem kérte olyan sűrűn a cicit, már csak alvás előtt szokott szopni. Ha szomjas, akkor hajlamos még cici után kutatni, de mindig van valami csábító barackos ital, tea amivel meg lehet kínálni helyette. Lehet nektek is meg kéne a vasat nézetni, lehet az is oka nálatok is.

Most mi ott tartunk, hogy mielőtt elaludna, de már teljesen lenyugodott, és hajlandó a dologra akkor el szoktam venni a cicit tőle, és szépen elalszik magától. Persze nehéz megtalálni azt a pillanatot, amikor már annyira félálomban van, hogy nem ragaszkodik a cicihez, de megéri. Ezen a héten volt az első olyan nap, hogy nem kérte alvás előtt a cicit, tegnap is este szépen elaludt nélküle, bár most délben alvás előtt megint cicizett.

Januárban születik a pici tesó, és már nekem kényelmetlen a szopizás, nomeg a kórházi napoktól is tartok, így addigra remélem valamilyen szinten elválasztja magát, bár tényleg ezen a héten nagyon sokat elaludt cici nélkül. Neki már inkább az alvás előtti lenyugodás eszköze.

2010. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

46 éves kolléganőm 3 éve szült, a mai napig szoptatja a kislányát, és esze ágában sincs leválasztani. Ha nekik így jó, úgy gondolom, másnak nincs hozzá köze. Nálunk sajna nem szopizik, fejve kapja, így azt kell mondanom: irigyellek:)

Szerintem a két éves kor még nem gond egyáltalán.

Jó babázást!

2010. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%

A 17 éves bunkó lány vagyok...

Na ott kezdeném, h 3 kistesóm van 2-3,5 évesig. Még ha nem is közvetlen a személyes tapasztalatom de azért látom, h mi zajlott körülöttem!

De, talán ha jobban kifejtem a gondolatom nem leszek bunkó. (Meg én vagyok a bunkó... inkább aki bunkózik :D na mindegy, te tudod felnőtt fejjel... ;) )

Szóval a kérdésedből nekem van egy olyan sejtelmem, hogy már nem szeretnéd szoptatni a 2 éves gyerkőcöd. Na most (ahogy te is írtad) tisztában van már mindenki azzal, hogy neki már nem létszükség miatt kell a cici, hanem mert jó, megszokás. (De én láttam már 4 éves gyereket szopizni és szerintem undorító. Később leírom miért.)

Mit lehetne tenni?? Azt amit sokan írtak, ő már viszonylag megérti a dolgokat. 2évesen a cumit vettük el öcsémtől úgy, h azzal volt hajlandó csak aludni! Egyik éjszaka még azzal aludt másnap már nem! (kreativitás kérdése.) És úgy gondolom, hogy a cicit könnyebben el lehet venni (vagyis leszoktatni).

És arra a kérdésedre, hogy MEDDIG FOG?? Honnan tudjuk?? Erre válaszoltam! A többiek nem. Szóval nem értem, hogy mi volt a baj a válaszommal. Most se tudtam rendesen kifejteni magam, mert mindent leírtak a válaszolók. Meg hát én már csak ilyen bunkó vagyok. :D Biztos szar anya is leszek, hogy addig fogok szoptatni amíg arra szüksége lesz a gyerekemnek és nem addig amíg játéknak tekinti.


És, hogy miért undorító amikor a 4 éves gyerek szopizik?

A szülőre szerintem rossz néven van, mert látszik, hogy a gyereke irányít, nem pedig ő. Ami lássuk be nem túl jó.

Ez a véleményem... lehet lepontozni... pont nem érdekel.


Ja, és csak annyit üzenek, hogyha te magadtól nem tudod erről leszoktatni akkor az arra utal, h a gyerek irányít téged.

Mindenesetre a kérdésedre adok még egy választ:kb 1 hónap 3 óra és 12 perc múlva fog róla leszokni. :)

2010. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 xStefix ***** válasza:
40%
17 éves lány: a te megítélésednek tett volna jobbat, ha inkább nem írod le a 2. válaszodat.
2010. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
55%
Pedig kár ezt a 17 évest lenézni, hogy "na, mit tudhatsz Te??!" mert nem ír butaságot. A harcias szopiligásoknak is be kellene látniuk, hogy az anyatej 2 évesen nem táplálék; azért szopizik a kisgyerek, mert érzelmi függősége van a cicitől. Miért, Milyen gond lesz abból, ha anyuci lefeji a tejet és cumisüvegből adja neki oda, ha mééég annyi tejcsije van neki? És igen, 2 évesen majdnem minden fogacska kint van, a gyermek meg harapni tanul épp.
2010. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 xStefix ***** válasza:
58%

Én nem nézem őt le, csak megjegyeztem, hogy lehet, hogy nem kellett volna újabb kommentet írnia, mert ennek a stílusa már kevésbé szimpatikus.


Az én lányom soha nem harapott meg, pláne nem mostanában. Akit meg igen, annak mindig oka és értelme, céja volt/van. De nem értem, hogy jön ez ide..

A "nem táplálék"-ról már eleget írtunk, aki nem érti, annak nem lehet jobban elmagyarázni.

Fejni? Ha valaki tud szoptatni, akkor minek?! Én tanácsadó vagyok/leszek, úgyhogy gyakran találkozom a fejés témájával, de soha nem szoktam direktbe, első megoldásként ajánlani, mert a szoptatáshoz képest mindig idő- és energiarabló, körülményesebb és esetenként épp negatívan is hathat! Az első évben még többször szükség lehet rá, ez nyilvánvaló - de minden komoly ok nélkül fejni egy 2 évesnek? Le a kalappal az előtt, eki ezt önszántából így bevállalná. Nekem se időm, se erőm nem lenne rá. Eszembe se jutna, ha egyszer tudok szoptatni.

2010. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
36%
A szoptatás nem időigényes. Ja nem, csak rá kell tenni a babát....:) szoptattam én is, és nem olyan egyszerű. Harap rendesen fog nélkül is, erős az ínye, a rágás pedig már refelexes. Nekem egyszerűbb elkészíteni mostmár a tápit és cumisüvegbe odaadni neki. Az elején kb. 20 perces folyamat ma már 3-4 perc -a rutin miatt,- ahogyan a szopiztatás is. Én nem vagyok anyatej ellenes félreértés ne legyen, immunanyagok, meg vitaminok...stb. De egy 2 éves ne napi 3-4 szer ne szopizzon már (ez nem meghatározás csupán eszmefutattás!) A ciciztetés érzelmi függőség így és ezért nehéz a leválasztás .(Nem is beszélve ha van éjjeli szopi! Elég nekem kajtatni a gyerekem után egész nap, nem tudnék félálomba cicit adni neki. Nekem meg ez lenne a nagy macera)
2010. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!