Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatástól magasabb lesz a...

Szoptatástól magasabb lesz a baba IQ-ja?

Figyelt kérdés

Minap vezettem a munkahelyemre mikor a Retro-rádiót (vagy Radio1-et már nem tudom sajnos) hallgattam úgy emlékszem, ahol reklámblokkban bejátszották egy pasas propagandáját (vminek az elnöke) a szoptatásról.

A szoptatás előnyeiként felsorolta, hogy a tápszeres babákkal szemben a szoptatottak mennyivel okosabbak is

Na akkor brutálisan sz*r érzésem lett, mert a gyerekemet csak pár hónapig tudtam szoptatni, utána tápszeres lett.

Én még át is gondoltam hirtelen, hogy lehet, hogy jobb lenne bizonyos dolgokban ha többet szopizott volna? És majd az iskolában később hátrány éri?

Anyukák? Szerintetek etikus ezt így az arcba tolni egy rádió adásban a nem tudom milyen szoptatási szervezet elnökének szájából?

Aki tápszeres az kb egy életre hátrányból indul? Le is írtam a gyereket ezzel?



2023. okt. 3. 20:39
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
76%
Tudományosan vizsgálták ezt a kérdést és a válasz az, hogy nem lesz magasabb tőle a gyerek IQ-ja.
2023. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%

Császárral születtem, tápszeres voltam, de lány létemre már általánosban matek versenyeket nyertem, top 50-ben lévő gimnáziumba jártam, és mérnök lettem.


IQ tesztet még sosem töltöttem ki, de nem hiszem hogy az "anyatejesek" mögött végeznék...


Szerintem az sokkal többet számít mennyit foglalkozol a gyerekkel, mint az hogy mit eszik.

2023. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
86%
Egy napot sem szopott a lányom, mert kemot kezdtem két nappal szülés után. 27 éves, jelenleg SBO-n rezidens, mellette közg-t tanul. Nyilván ő csak egy a sokból...
2023. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
23%

1 hónapig kapott a fiam tejet, azt is csak napi pár alkalommal mert nem tudtam szoptatni.

Jelenleg épp várjuk a papírt a vizsgálatáról, ugyanis a korához képest 60-al magasabb az iq-ja mint a korosztály átlagnak, ami nagyon kiemelkedő.

Kétlem, hogy a szoptatáshoz lenne köze. De még csak hozzám se és a férjemhez sem, mert elméletileg egyikünk sem volt csodabogár.

2023. okt. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%

Az IQ anyai ágon "öröklődik", de nem az anyatejjel. 🙄

Anyatejes vagyok, magas az IQ-m, de ez ugyanúgy igaz tápszeres emberekre is. Meg van egy csomó anyatejes is alacsony IQ-val.

Én szoptatást tervezek abszolút, de most én is kiakadtam, hogy ilyen hülyeségekkel bizonytalanítanak el anyukákat.

Ne aggódj, semmit nem rontottál el, nincs hátrányban és véletlenül se jusson eszedbe "leírni".

2023. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg épp várjuk a papírt a vizsgálatáról, ugyanis a korához képest 60-al magasabb az iq-ja mint a korosztály átlagnak


Legalább olvass utána, mielőtt kamuzol. Az intelligenciatesztek átlaga ugyanis mindig, minden korcsoportban 100. 160 pedig kozárt.

2023. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
42%

Nekem 2 évig szopott a lányom igény szerint. 120-as IQ-t mértek neki.

De nem hiszem, hogy köze lenne az anyatejhez.


Én megfordítanám ezt a dolgot. Szerintem nem az anyatej a csodaszer. Hanem a tápszer a mű étel. Azért támadják állandóan. Mert sokak nem tudják elviselni a gondolatot sem,hogy valami olyat egyen egy újszülött kisbaba,ami nem természetes, hanem az élelmiszer ipar terméke.

Mérgezheti magát még eleget onnantól, hogy szilárd ételt eszik.

Én ebből eredeztetem ezt az egészet.


Nem lesz magas IQ-ja az anyatejtől,ez biztos. Csak természetesebben fog étkezni. Ennyi előnye van. Semmi más.


Sose felejtem el,annyira mondta a gyerekorvos,hogy adjak a lányomnak Sinlacot. Nem volt rá szüksége, de "minden baba ezt eszi". Na jó,vettem egyet. A lányom sugárban hányta ki azonnal...Elolvastam,miből van. Szentjánoskenyérmagliszt.

De most komolyan. Miért egyen egy baba ilyet? Ez még csak nem is rendes étel.


Én azt gondolom,nem kellett volna a rádióban ilyeneket mondani. Mert aki nem szoptatott,úgyis felkapja a vizet egy-egy ilyen megszólalástól. Most mindegy,miért nem szoptat.


De ha autót vezet közben, még a végén balesetet okoz.


Felesleges ilyenekkel "reklámozni" a szoptatást,ez nem fog célt érni. Teljesen más megközelítés kellene.

2023. okt. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%

Nos, tény, hogy az IQ egy kicsit korrelál azzal, hogy szoptattak-e valakit.


De a korreláció nem jelent ok-okozati összefüggést.


Olvastam olyan vizsgálatról is, ahol azt is nézték, hogy az anya akart-e szoptatni - függetlenül attól, hogy végül sikerült-e. Kiderült, hogy igazából ez számít...


Azzal magyarázták, hogy átlagosan okosabb anyák közül többen akarnak szoptatni, az IQ meg ugye öröklődik.


Szóval kérdező, ha akartál szoptatni - és ugye akartál - akkor semmilyen hátrányt nem szenved a babád.

2023. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%
Hát én több olyan már felnőtt vagy nagyobb gyereket ismerek, akik anyatejet kaptak, de eléggé műveletlenek, buták. De velük nem foglalkoztak gyermekkorukban. Az ég világon semmi köze nincs egymáshoz a két dolognak.
2023. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
64%

Az összes putriban szoptatnak, mert az ingyen van.

Gondolom nem kell bemutatni az uralkodó intelligencia-hányadost.

2023. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!