Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatástól magasabb lesz a...

Szoptatástól magasabb lesz a baba IQ-ja?

Figyelt kérdés

Minap vezettem a munkahelyemre mikor a Retro-rádiót (vagy Radio1-et már nem tudom sajnos) hallgattam úgy emlékszem, ahol reklámblokkban bejátszották egy pasas propagandáját (vminek az elnöke) a szoptatásról.

A szoptatás előnyeiként felsorolta, hogy a tápszeres babákkal szemben a szoptatottak mennyivel okosabbak is

Na akkor brutálisan sz*r érzésem lett, mert a gyerekemet csak pár hónapig tudtam szoptatni, utána tápszeres lett.

Én még át is gondoltam hirtelen, hogy lehet, hogy jobb lenne bizonyos dolgokban ha többet szopizott volna? És majd az iskolában később hátrány éri?

Anyukák? Szerintetek etikus ezt így az arcba tolni egy rádió adásban a nem tudom milyen szoptatási szervezet elnökének szájából?

Aki tápszeres az kb egy életre hátrányból indul? Le is írtam a gyereket ezzel?



2023. okt. 3. 20:39
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Azt a reklámot (?) hallottam én is, fel is kaptuk rá a fejünket a férjemmel.

Mondom ezt úgy, hogy én szoptattam.

2023. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
18%
Itt biztosan hiteles választ fogsz kapni, itt sok szakértő fordul meg.
2023. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
24%
2023. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
90%

Tápszeres gyerek voltam. Iskolában mindig kiválóan teljesítettem, minden érettségim 90+ százalékos lett, jelenleg egyetemre járok. Köszöntem szépen, megvagyok.

Ne higgy el minden hülyeséget, amit mondanak. Főleg ne, ha propaganda vagy reklám célzattal szajkózzák.

2023. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
19%
ez is hülyeség, hogy az iq öröklődik,ismerek olyat akinek 3 diplomás anyja van kisdoktorival a lánya még a gimit sem tudta befejezni úgy hogy a gyűjtőbe járt...
2023. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
25%
15! Kérdés, hogy miért nem tudta befejezni.
2023. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

8: Egyetértek! A korreláció nem feltétlenül jelent ok-okozati összefüggést. A másik, hogy ha már egyszer statisztika :) ami szignifikáns, nem biztos, hogy releváns. Ha elég sok gyereket vizsgálnak, lehet egy egészen kis különbség is szignifikáns, amiből aztán lesz egy publikáció. Az újságíró elolvassa a címet, esetleg még az összefoglalót, ebből rittyent egy ilyen tartalmú cikket, de azt már nem írja bele, hogy a hú de nagyon szignifikáns különbség mondjuk 1 pont, aminél valószínűleg még a teszt mérési hibahatára is nagyobb.

Az IQ-t tudtommal az öröklött és a környezeti tényezők is jelentősen befolyásolják, ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy most azért lett intelligens egy gyerek, mert ezt örökölte, vagy mert olyan környezetben nőtt fel. Erre jók lehetnek a nagy mintás vizsgálatok, de minden tényezőt nem tudnak ők sem belevenni és pontosan mérni. Mi van azokkal, akiket nem szoptattak kizárólagosan vagy csak x hónapig? Ha engem mondjuk csak 4 hónapig szoptattak, de sok mondókát hallottam? :D

2023. okt. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy baromság, az oviban már a kutya sem tudná eldönteni, hogy ki mit evett. Csak a szokásos feszültség gerjesztéséről szól.
2023. okt. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Én máshonnan közelíteném meg. Jelent bármit az IQ a menza tagságon és az értelmi sérülés határán túl? Sikeresebb és boldogabb az az ember, akinek 115 helyett 120 van? Kezd bármit egy beilleszkedésre képtelen aspergeres a 150-es IQ-jával?


A képesség egy adott dolog, kb egy tucat egyéb összetevő határozza meg a gyakorlati kimenetelt.


Én simán elhiszem, hogy magasabb lesz pár ponttal statisztika szerint az anyatejesek IQ-ja. Ahogy magasabb a jobb táplálkozásúaké, akinek többet olvastak, aki zeneiskolába járt, akinek nem váltak el a szülei, stb. Kérdés, hogy releváns-e az a pár IQ pont a való életben.

2023. okt. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 NTBS ***** válasza:
100%
Átlagban lehet, hogy néhány ponttal több.
2023. okt. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!