Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig nem ciki a szoptatás?...

Meddig nem ciki a szoptatás? Mikortól adnátok üvegből/pohárból a tejet/tápszert/tejitalt?

Figyelt kérdés
Munkatársam 3 éves koráig szoptatta a melléből a gyereket. Nektek nem furcsa ez? Tudom, hogy nincs rá törvény, de kinek meddig "normális", ameddig nem "ciki" nektek a szoptatás, hogy mellre teszed a gyereket? Utána, ha van még tejed, azt lefejve odaadod üvegből vagy ha nincs, akkor kornak megfelelő tápszert vagy sima tejet adnál üvegből/pohárból vagy ha le van választva, akkor nem is adnál semmilyen tejet már utána?

nov. 6. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Én 2 évig szoptattam a lányom. Tápszert,tejitalt,tejpépet nem kapott.

Tehéntejet is ritkán, mert fáj tőle a hasa és kiütéses lesz.

nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekemet 4 hónapig,

másikat 3,5 évig szoptattam, akkor választotta el magát.

Ki előtt lett volna "ciki"?

Nem premier planban csináltam, családon kívül nem tudta senki, rajta meg "nem látszott". Okos, ügyes, jó étvágyú, szépen fejlődő kisgyerek.

nov. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 2 éves és 4 hónapos volt, amikor abbahagytam. Vikinek nem éreztem, viszont már “teher” volt számomra, ezért szerettem volna abbahagyni.
nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

*cikinek.

Elírtam, bocsi.

Utolsó voltam.

nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Mindig is furcsának tartottam, hogy az van sulykolva a nőkbe, hoz, szoptatni KELL a gyereket, nehogy már tápszert kapjon, aztán kb 1 éves kor után meg azt kapjuk, hogy minek szoptatod már azt a gyereket, hát már olyan nagy. 2-3 éves kor körül pedig egyenesen ciki.

Én kicsivel 2 éves kora előtt valasztottam le (22 hónapos volt), egyrészt kert terhes lettem a 2.picivel és borzasztóan fájt ha csak hozzáért a mellemhez, másrészt mert teljes mértékben komfortszopi volt, nagyon terhes lett az egész számomra. De egyáltalán nem érdekelt volna, ha bárki cikinek tartana, hogy én szoptatom még a gyerekemet.

nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem sem ciki szoptatni addig. Nem másoknak kell megfelelni, hanem magadnak. Ha neked kényelmes és nem jelent terhet, nem gondolnám problémásnak.


Tehéntejet egy éves koráig nem ajánlatos adni piciknek, utána is 24 hónapos korukig kb. 0,5 liter a maximum ajánlott (legalábbis gyermekorvosunk szerint). Én nem azzal váltanám ki, meg nem is tápszerrel, hanem egyéb folyadékkal, pl. vízzel. A sima tehéntejben olyan tápanyagok vannak, amelyeket más ételekből tud fedezni egy jól evő baba. :)

nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket.
nov. 6. 14:07
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
#5: Egyetértek. Nálam amikor megszületett az első, kérdezték, hogy van-e tejem, helyes, hogy szoptatom stb, majd ugyanők amikor kiderült, hogy már 1 éves elmúlt és még szoptatom, rosszallóan csóválták a fejüket. Egyébként majdnem 2 éves volt, amikor magától lejött az anyatejről. Jött a testvére, meghagyta neki :). Szerintem nem kell azzal foglalkozni, ha valaki a szoptatás tényét cikinek tartja. Ez az anya és a gyerek dolga. Látványosan és nyilvánosan szoptatni egy 2 évest mondjuk már más téma, én legalábbis jobb szeretem az ilyesmit valami nyugodtabb helyen intézni.
nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapig szoptattam, nekem elég volt ennyi. Igazából magát választotta el, de nem is erőltettem, fokozatosan csökkent az igénye.

Nekem a fogakkal már rettegés lett volna. Így is nagyon rossz volt a technikája, harapott, tépett.

Mindenkinek úgy kéne csinálnia ahogy neki jó.

Nem szabadna az anyákra ilyen és ehhez hasonló elvárásokat rakni, hogy mindenért meg az ellenkezőjéért is legyen bűntudatuk.

nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak érdekelt, ki hogy vélekedik. Nem ítélek el senkit, csak be szokta hozni a kislányt a munkahelyre és amikor elmondta, nem tudtam elképzelni, hogy még cicin lóg:D
nov. 6. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!