Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig nem ciki a szoptatás?...

Meddig nem ciki a szoptatás? Mikortól adnátok üvegből/pohárból a tejet/tápszert/tejitalt?

Figyelt kérdés
Munkatársam 3 éves koráig szoptatta a melléből a gyereket. Nektek nem furcsa ez? Tudom, hogy nincs rá törvény, de kinek meddig "normális", ameddig nem "ciki" nektek a szoptatás, hogy mellre teszed a gyereket? Utána, ha van még tejed, azt lefejve odaadod üvegből vagy ha nincs, akkor kornak megfelelő tápszert vagy sima tejet adnál üvegből/pohárból vagy ha le van választva, akkor nem is adnál semmilyen tejet már utána?

2023. nov. 6. 11:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez nem cikiség kérdése, mert senkinek semmi köze hozzá az anyán és a gyereken kívül, miután káros hatása nincs, se egészségi, se lelki. Az a ciki, ha valaki bele akar szólni.


2 éves múlt a fiam, és még simán szoptatom. A felső határ számomra a 6-7 éves kor, de nem azért, mert ciki, hanem mert egészséges gyerek legkésőbb ekkorra magától is elválasztja magát. Tehát ha még mindig szopni akar, akkor aggódnék, hogy valami gond van a háttérben.


Másfél-kétéves koráig szoptattam teljesen igény szerint, most már bizonyos esetekben nemet mondok. Például, ha délelőtt a játszótéren kéri, akkor felajánlom, hogy menjünk haza, és ott lehet. Vagy azt mondom, hogy most nem, hanem majd ebéd után, mikor aludni megy, akkor lehet.

2023. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!