Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett cumi?

Szoptatás mellett cumi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hetes a kislányom, eddig teljesen anyatejes baba. Nagyon hasfájós, esténként 1-3 óra ordítással telik :( persze sokat van cicin is, de nekem is muszáj pihenni, és a férjemnél van, ilyenkor a cumi nagy segítség, mert megnyugtatja. Tegnap adta neki először. Nekem borzasztó látni a szájában, mert rettegek a cumizavartól, félek, hogy elromlik a szopása. Mekkora ennek az esélye? Nem tudom eldönteni, hogy mivel teszek jót. A hivatalos állásfoglalást tudom, tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy okoz-e gondot.


nov. 24. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

A cumisüveggel van inkább a gond, nem a sima cumival. Az én kislányom is cumizott és semmi baja nem lett a szopival, nagyon szépen, ügyesen szopott végig.

Cumisüvegből egyszer sem etettem.


Olyat hallottam viszont akinél 1-2 cumisüvegből etetés után cumizavaros lett a baba, onnantól fejnie kellett és cumisüvegből etetni.


Persze gondolom minden baba más. De nekem ez a tapasztalatom, véleményem.

nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Hát, nálunk acumi bezavart, és utána úgy'ráharapott' a bimbóra, hogy majd belepusztultam. Pedig csak pár akalommal kapott cumit. De hetek kellettek, mire elfelejtette...
nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 5 hetes a kislányom. Mi a kezdetektől kombináljuk a cumit, cumisüveget és szoptatást (nincs elég tejem ami neki elég lenne), de semmilyen zavar nincs. Szépen szopizik, cumisüvegből is eszik. A cumiért egyébként annyira nincs oda, nem kell neki, kiköpi vagy be se veszi. Ritkán cumizik akkor is max 10 percre. Napi cumizása sztem összesen fél órára tehető. Ez szerintem teljesen baba függő. Ez olyan, hogy van amelyik baba 2x kel egy éjjel van amelyik 3x. Szerintem ezt nem lehet előre megmondani, hogy melyik babánál okoz zavart és melyiknél nem. Az enyém első naptól kezdve nagy étvágyú és teljesen mindegy neki, hogy miből eszik és mit (tápi vagy anyatej) csak sok legyen. :D A cumiból meg nem jön semmi ezért nem érdekes számára.
nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
3-as vagyok: azt elfelejtettem hozzátenni, hogy szerintem nem mindegy, hogy milyen a cumisüveg. Nekem olyan fej van amiből ugyanúgy jön belőle a tápi vagy anyatej, mint a cicimből. Ugyanúgy meg kell dolgoznia érte. Szerintem azoknál okozhat zavart akik rossz fejet használnak és gyorsan tud sokat enni kevés "munkával" a baba, erre rászokik és kb ellustul. Mondjuk fura, hogy a cicin levés nem nyugtat meg egy babát és az üveget részesíti előnyben.
nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam is rosszul szopott, miután cumit kapott (többórás autóúton). Ami segített, hogy odaadtam neki az ujjamat szopni. Nem vicc, tényleg. Nyilván tiszta kézzel, rövid körömmel, és a köröm a nyelve felé legyen, csak egy ujjpercet dugtam a szájába. Később olyan is volt, hogy miután nem tudott elaludni, nyugtalanul ficeregve kidörzsölte a mellem, az ujjamat adtam komfortszopihoz. Úgy elaludt, és a következő szoptatásra rendbe is jött a mellem.
nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem nyugodtam meg 😃
nov. 24. 21:54
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

7 hónaposan kapott az igény szerint szoptatott lányom cumit egy műtét miatt. Nem lett belőle gond.


2 évesen választottam el. Másnap letette a cumit is. Leszoktatnom sem kellett.

nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Akkor az én válaszom megnyugtat. 3 gyerekem van, mindhárom cumizott már pár naposan és az első 1 éves koráig, a második 14 hónapos koráig szopott, a harmadik folyamatban van, 4 hónapos, kizárólag anyatejes. Egyáltalán semmi zavart nem okozott nekik a cumi. (Igaz nehéz leszoktatni róla)
nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatással én nem tudok szolgálni. Nagyobbikom kapott cumit és pótlást is. Pótlást csak "nehéz" üvegből: medela calma, brutál nehéz kinyerni belőle. Az nem okozott gondot, utána még normálisan próbálkozott, viszont a játszócumi után csak cuppogott fájdalmat okozva. Mivel kezelésekre kellett járnom, napi szinten kapta 3 hónapos korában. Előtte nem. Azt mondták, hogy ilyen idős korban már nem tud bezavarni, nála nem volt igaz. Napi 1-3 órát voltam távol, utána mindig kínkeserves volt, végül 2 hét után már egyre kevesebbszer fogadta el a mellem, a stressz és a betegség miatt egyébként is apadt a tejem, de ez tett be igazán.
nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Megértelek valamikor ilyenkor én is megpróbàltam egyszer, elfogadta nagy nehezen és szabàlyosan rossz volt látni, èn is rettegek a cumizavartól. Szóval cumi ki, cici vissza, azóta se kapott, cumisüvegből is egyszer muszàjból, és köszöni szèpen jól elvan nélküle is. Nem törvényszerű hogy kialakult volna a cumizavar de jobb megelőzni a bajt.

El fog múlni ez az időszak. 3 hetesen van egy növekedési ugrás, nem lehettek abban? Ilyenkor mèg amúgy is sok cicit igènyelnek a babàk, mindenre azt használják, hasfàjásra is, megnyugvásra is.

nov. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!