Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet baja a babámnak, ha...

Lehet baja a babámnak, ha Pantoprazolt vettem be?

Figyelt kérdés

Beleestem abba a hibába, hogy megbíztam az orvos szavában és csak azután olvastam el a betegtájékoztatót, miután bevettem a gyógyszert…. És szoptattam is.


Tegnap voltam fül-orr-gégésznél, aki felírta nekem a 40-es Pantoprazolt, előttem nézte meg, hogy szabad-e szoptatás alatt alkalmazni, ezért eszembe sem jutott megkérdőjelezni.

A gyógyszertárban is szoktam mondani, hogy szoptatok, de ez pont most kimaradt.



3 hónapos a kisbabám, még nagyon nem szeretném abbahagyni a szoptatást.

Az tuti, hogy nem veszek be több gyógyszert.


Ma mikor szoptathatok újra nyugodtan, ha a gyógyszer felezési ideje 1 óra?

6-kor vettem be.


nov. 25. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha elolvastad a betegtájékoztatót, akkor ugye ezt olvastad:


"Terhesség és szoptatás

Terhes nőkön történő alkalmazásra nincs megfelelő adat a pantoprazol tekintetében. Beszámoltak arról, hogy a pantoprazol kiválasztódik az emberi anyatejbe.


Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.


Csak abban az esetben szedheti ezt a gyógyszert, ha kezelőorvosa úgy ítéli meg, hogy a várható előny Önre nézve nagyobb, mint a lehetséges kockázat a magzatra, illetve a csecsemőre."


Az orvosod mérlegelt és döntött.

nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szoptatás

A pantoprazolt/metabolitokat kimutatták az anyatejben. A pantoprazol újszülöttekre/csecsemőkre gyakorolt hatása nem ismert. A pantoprazol szoptatás ideje alatt nem alkalmazható.

nov. 25. 08:49
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan szedted a szöveget, én a betegtájékoztatót idéztem.


[link]

nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
A legtöbb gyógyszerre rá van írva, hogy terhesség és szoptatás alatt nem ajánlott. De ez azért van így, mert ezen a 2 célcsoporton nem tesztelnek gyógyszereket, így adat sincs róla, levédeni pedig le kell magukat. A pantoprazol gyomorvédő. Nem okoz semmi kárt. Refluxban szenvedők is ezt szedik napi rendszerességgel.
nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező,ennyire nem bízol egy db orvosban sem,siralmas. Mindegyik gyógyszerre rá van írva konkrétan...olvasd már el a többit,akár egy paracetamolt,mielőtt elítéled,aki segíteni akar neked.
nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A szöveget “csak” az ogyéi oldaláról szedtem, amit nem gondolok megbízhatatlannak.


[link]


Németországban élek és német csoportokban rákeresve is azt találtam, hogy szoptatás alatt inkább kerülni kell ezt a hatóanyagot.

Meglepett most, hogy ilyen válaszokat kaptam, persze ezt is köszönöm. Ítélkezőnek egyáltalán nem érzem magam, sajnálom, ha így jött le.

Akkor valószínűleg nem lesz baja a babának, aminek nagyon örülök.

nov. 25. 10:18
 8/16 A kérdező kommentje:

Az orvosokban van okom nem bízni, ugyanis ők is csak emberek, akik tévedhetnek. 🙂 Pont, mint a háziorvosom, akihez hónapokig jártam az egyértelmű tüneteimmel és nem vette észre, hogy rákos voltam.

Köszönöm túléltem és nem haragszom rá, továbbra is hozzá járok, de igenis szerintem meg kell kérdőjelezni, amit mondanak, hiába okosabb nálam 100x. Nem tudhat mindent ő sem.


Az interneten mindent meg lehet találni és mindennek az ellenkezőjét is.

nov. 25. 10:23
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha Németországban élsz, akkor evidensen a nemetorszagi protokoll a mervado, nem a magyarorszagi. Kis hazánkban kb a c vitamin az egyetlen, amire konkrétan rá merik írni, hogy lehet terhesen/szoptatás alatt használni.
nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Aha. Na és milyen egyértelmű tünetei vannak a ráknak, amit egy haziorvosnak fel kellene tudni ismernie?
nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!