Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 Hónapos babám túl sovány?

2 Hónapos babám túl sovány?

Figyelt kérdés
2 Hónapos és egy hetes kislányom múlt héten volt 4260 gr 59cm. 3360gr 53cm vel született amikor haza jöttünk 3140gr volt.Azt mondja az orvos hogy elég lassan hízik és úgy látom rám akarja beszélni a tápszert.A tegnap megint voltunk ellenőrzésen most 4410 gr. De az orvos meg mindig mondja a tápszert, amit ha nem muszáj nem akarok. Nagyon vidám kisbaba sokat kacag , nem sír,eszik is 3 óránként tejem is van,éjjel jól alszik egyszer felébred enni S reggelig alszik.Szerintetek túl sovány lenne adjak tápszert ? Nektek 2 hónapos babàtok hány kiló volt?

jan. 17. 16:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
3700-zal született, 5780 volt két hónaposan. Mondjuk nem is 3 óránként evett 2 hós korában, hanem kb. folyamatosan.
jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Ez azt jelenti, hogy kb. fél kilót hízott/hó, és ez nem aggasztó egyáltalán. 100 g/hét a nagykönyv szerinti minimum, de ez sincs kőbe vésve. 53-ról 59 cm lett, az én gyerekeim sokszor vagy híztak, vagy nyúltak. Én nem adnék tápszert, ha más nem utal arra, hogy kevés lenne a tej, van elég pisi, kaki, nem sír egész nap, stb...
jan. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, 6 hónapos korára kell megduplázni a születési súlyát. Ha az arányokat nézzük, teljesen rendben van. A leírásod alapján egy egészséges kisbaba, nem kell minden gyereknek kövérnek lenni.
jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
9%

Mi a baj a tápszerrel?

Miért nem hiszel a gyerekorvosnak?

jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Semmi baj a tápszerrel, csak attól tartok ha elkezdjük a tápszert akkor kevesebb lesz a tej vagy nem fogja elfogadni a tejet utána. Nem Azt mondta az orvos hogy muszáj adni mert baj van, hanem csak hogy az átlag alatt van.
jan. 17. 16:55
 6/25 anonim ***** válasza:
17%

Ha nekem azt mondaná az orvos hogy átlag alatt van a babám súlya és egészítsük ki az anyatejet tápszerrel egy másodpercig nem gondolkoznék rajta...

Ha nagyon nem bízol az orvosba, ott a védőnő. Esetleg őt is megkérdezheted mit javasol.

jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

6os

Nincs az átlag alatt a baba!!!!


Kerdező

Fogadd el a tápszert és ne add a babának ha nem látod indokoltnak. Szerintem nincs gond a méreteivel!


Nekem 2800al született és 2 hósan 3850volt. Senki egy szót sem szolt!

jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
3200al szeületett a fiam. 3 hónaposan volt kereken 4kg és 64cm. Na ő tényleg sovány volt. A tied teljesen rendben van.
jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 7-es! A kérdezőnek mondta az orvosa hogy a baba súlya átlag alatti.

Elhiszem hogy itt mindenki szoptatás párti ősanya, de ne írjátok már felül egy gyerekorvos szavát.

Ha esetleg gond lesz a babával mert lebeszélitek a kérdezőt a pótlásról ti tartjátok a hátatokat, vállaljátok a felelősséget?

Van védőnő, ha nem bízik az orvosába keres másikat, esetleg megkérdez egy szakembert. Ez a módja! Nem vadidegenek szavára adva kockáztatni a gyerek egészségét!!!!!

"Fogadd el a tápszert és ne add a babának ha nem látod indokoltnak. Szerintem nincs gond a méreteivel!"

Az agyam eldobom komolyan mondom...

jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

#9, ha a baba 2 hónap alatt egy kilót hízik, az minden, csak nem átlag alatti. Az én lányom bőven túlteljesítette a heti 100 g elvárt gyarapodást, mégis nyomta a gyerekorvos, hogy tápszerezzem.


Kérdező!

Nem kell tápszer, jól hízik a babád.

jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!