Tényleg sovány a babám?

Figyelt kérdés

A védőnő macerál egyre jobban, hogy sovány a gyerek.

Születésekor volt 3300 gramm és 52 centi.

Ma pontosan 5 hónapos, 6400 gramm és 69 centi. A kortársaihoz képest vékony, az egyértelmű.

Az tény, hogy keveset eszik, tápszeres, napi 750 ml a maximum, ennél több nagyon ritkán megy, egyszerűen kifordítja a fejét, összeszorítja a száját. Én nem tömködöm erőszakkal.

Pár hete kezdtem a hozzátáplálást, szívesen megevett mindent, 100 grammot elfogyaszt egyszerre bármiből, egy étkezést váltottam ki. Így van, hogy tápszer csak napi 650 ml megy le.


Mivel a fejlődése egyenletes, “tud” mindent amit egy ekkora gyereknek “kell”, jókedvű, nem sírós, nem nyűgös, eddig nem foglalkoztam ezzel, de a védőnő állandóan a nyakamra jár, táblázatokat mutogat, meg arra hivatkozik, hogy a súlyához képest 1,5-tel számolva kb napi 1000 ml-t kellene ennie.

Jelezte a gyerekorvosnak is.


Én meg voltam győződve róla, hogy a gyerekünk egyszerűen csak ránk hasonlít, magasak és vékonyak vagyunk mi is, férjem pl. 190 cm és 83 kg. De most már egyre jobban aggódom, hogy valami nem oké.



2022. máj. 12. 16:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

jaj istenkém, ezt minden héten megkérdezi valaki?

gyerekorvos is látta gondolom nem egyszer az 5 hónap alatt. ha ő nem szólt, akkor nincs gond.

amúgy a 750 ml tápszer nem kevés, ugye a súly kilónként x 150 ml a napi adag. az nálatok pont ennyi. plusz ha hozzá is táplálsz akkor pláne nincs miről beszélni… 🤦‍♀️

2022. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
* bocsi a hozzátáplálással szó kimaradt a pont ennyi elől 😂
2022. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
39%
Töltsd le a child growth trackert. Ha a görbe jó bekaphatja a védőnő. Egyébkén az én kisfiam 5 hónaposan kerek 7000 gramm volt, majd kicsattant az egészségtől, senki egy rossz szót nem szólt. Nem kell mindegyik gyereknek pufóknak lenni. Egyébként a védőnő nem hatóság, le lehet pattintani. Gyerekorvos mit mond?
2022. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
13%
Fiú vagy lány, az se mindegy. Sajnos igaza van, kap egy hasmenős fertőzést és nincs rajta tartalék amiből fogyjon ez végzetes is lehet.
2022. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
4. Jézusom 🤦‍♀️
2022. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Fiú.

Első, ha az 1,5 szabállyal számolunk, akkor nem épp 750 jön ki, hanem 960, nem mindegy. 200 ml, az nála két étkezés.

Letöltöttem ezt az alkalmazást, születésétől szinte az alsó 10 százalék percentilisben volt.

A gyerekorvos eddig nem szólt semmit, most kezdett ő is vakarózni, ahogy a védőnő szólt neki. Laborvizsgalatokat akar.

2022. máj. 12. 16:53
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
ha nem eszik mennyiséget, akkor mitől hízzon?
2022. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ami miatt egyébként én eddig különösebben nem aggódtam, az az, hogy úgy tudtam, hogy hat hónapos korára kell megduplázni a születési súlyát. Ez neki már vélhetően jövő héten meglesz, de legkésőbb utána, tehát hamarabb, mint fel éves kora. A védőnő azt mondta, hogy ez a szabály nem érvényes.
2022. máj. 12. 17:02
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
Az én babám is gracilis alkat, és én is mindig megkapom, hogy nem hízik eleget. 5 hónapos és 6200 gramm, úgy hogy 3600 grammal született. 3300-zal hoztam haza. 4-5 centiket nőtt havonta már két alkalommal is, ilyenkor csak 100 grammot szed fel hetente, de olyankor is macerálnak. Őszintén szólva engem nem hat meg, de azért idegesít. Eleven, okos kislány, és marha mozgékony. Kis hosszú, formás baba. Mérget veszek rá, hogy semmi baja, és hogy eleget eszik. (Percentilis 15 és 50 közötti.) A tied is, ha egyszer nem kér többet mit csinálj vele szerintük? Ez most valami trend lett, hogy már csecsemőként is csak az átlag feletti súlygyarapodás a kívánatos/elfogadott?
2022. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ami miatt egyébként én eddig különösebben nem aggódtam, az az, hogy úgy tudtam, hogy hat hónapos korára kell megduplázni a születési súlyát. Ez neki már vélhetően jövő héten meglesz, de legkésőbb utána, tehát hamarabb, mint fel éves kora. A védőnő azt mondta, hogy ez a szabály nem érvényes."

Ezt én is így tudtam, de akkor lehet, hogy nem igaz. Az miért olyan nagy baj, hogy néznek neki egy labort?

2022. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!