Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most így akkor tényleg éhezik...

Most így akkor tényleg éhezik a babám? (El vagyok keseredve)

Figyelt kérdés
Ma voltunk gyermekorvosnál a 10 napos babámmal. 3050 grammal született, 2900-al jöttünk haza, reggel szopi előtt pucéran 3060 grammot mértünk. A gyermekorvos szerint viszont rosszul etetem a gyereket, mert vékony a combja, és össze tudja csípni a hasán a bőrt, nincs rajta hurka. Igény szerint szoptatom, figyelek arra, hogy meglegyen az aktív szopási idő, így néha keltegetnem kell közben, illetve cicit váltani. Ilyen aktív szopós időszakban 80-90 grammokat szopik, utána hagyom komfort szopizni (tudom, hogy elég lenne hetente mérni, de ponr az ilyenek miatt már teljesen belém tették az ideget). A gyermekorvos azt mondta, hogy a babám nem jut el a zsíros tejig, mert első szülő nő vagyok és fejletlenek a melleim, ezért a bimbóudvar környékén megült tejet bírja csak kiszopni. Hiába mondtam neki, hogy úgy tudtam két hetes korára kellene elérnie a születési súlyát és már ott tart, szerinte mindent szarul csinálok és 20 perc alatt 150 grammot kéne szopnia a babámnak...
jan. 30. 18:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert első szülő nő vagy és fejlentlenek a melleid 🙈🙈🙈🙈🙈

Ugye ezt nem hitted el neki???????????????????

Ekkora baromságot mióta gyakorizok nemigen olvastam!

Nagyon gyorsan keress másik gyerekorvost!!!!!

jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyik füleden be, másikon ki.
jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztò, hogy ilyen tudatlan emberek dolgozhatnak. Keress másik orvost, mert ez nem ért a munkájàhoz.

Teljesen jól fejlődik a gyereked. Nagyon szépen visszanyerte a születèsi sùlyàt ès tökéletesen táplálod.

jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Ez h<lye.

A 80-90g nagyon jó.

Enyémnek se volt hurkája és kevesebbet evett. Egészséges.

jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ìràsban kèrnèm tőle a marhaságait, aztàn jelentenèm a bizonyìtèkkal a kezemben. Akàr egy e-mailt is dobhatsz neki, ha van a kőkorszaki szakinak, hogy ezt-ès ezt amit mondott, akkor erősítse meg ìràsban is.
jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Illetve még azt tanácsolta, hogy minden szopi után fejjem le üresedésik a mellemet/melleimet (én úgy tudtam ez nem lehetséges, mert a tej folyamatosan termelődik a szopó inger hatására) és következő szoptatás alkalmával a szoptatás végén itassam meg vele azt is.
jan. 30. 18:47
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

Jajj.

Amiket az orvos összehord sajnos nettó múlt századi hülyeség.


VISZONT! 10 nap alatt 3060 g az tényleg nem sok gyarapodás. IBCLC szoptatási tanácsadót keress fel, mert lehet, hogy látszólag sokat szopizik, de valahogy mégsem eleget. Ennek több oka is lehet. Meg kell nézni.

Ha erre végképp semmi lehetőséged, és jövő héten sem gyarapodott akkor sürgősen el kell kezdeni pótolni, vagy fejsz és úgy cumiból, vagy tápszer ha az nem megy. Sajnos ilyenkor mindegy hogy szoptatni szeretnél a baba élete a fontos.

jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ma már beszéltem emiatt két laktációs tanácsadóval is. Ők is próbáltak megnyugtatni, de nagyon bennem van az ideg, mert két hét múlva megint kell mennünk hozzá... Orvost pedig nem tudom tudok e váltani, mert pedzegették, hogy januárig lehetett szabadon orvost választani.
jan. 30. 18:48
 9/25 A kérdező kommentje:

7-es


2900-ról lett 3060 gramm, tehát kicsivel több mint egy hét alatt hízott 160 grammot, viszont csak 6 napja van rendesen tejem - akkor volt tejbelövellésem. Előtte kb. a semmit szopizta.

jan. 30. 18:50
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Válthatsz gyerekorvost ha van rá kapacitása körzeten kívülit is felvenni.
jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!