Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyucik, teljessn el vagyok...

Anyucik, teljessn el vagyok keseredve, miért nem nő a babám?

Figyelt kérdés

15 hetes és még nem érte el az 5kg. 2590 grammal született. Egész jó fejlődött december közepéig amikor tüdőgyulladásos lett. Itt mintha megállt volna a növésben. Most újra influenzás.

Elég nehezen megy neki a kakilas is, van hogy egy héten egyszer sikerül és mire azt hiszem hogy megment 200 gr, jön egy kaki és kiderûl hogy majd semmit nem hízott. Próbálom nagyon gyakran mellre tenni, de hiába. Éjszaka nagyon jól alszik, ha felkoltom szopizik egy két percig, aztán elalszik és sehogy sem sikerül rávdnno hogy egyen még. Máskülönben egész nap jókedvű, kacagos baba, ezért nem tudom ha valami betegség áll a háttérben vagy csak ebben a ritmusban fejlődok ő. Tapasztalt már valaki hasonlót?


2023. jan. 5. 01:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha jókedvű és van elég pisis pelenka, akkor ne görcsölj ezen. Az evés utáni méricskézést felejtsd el, semmi értelme. Természetes, hogy ha beteg, akkor étvágya sincs annyira, ha meggyógyul majd eszik rendesen.


Egyébként 6 hónapos koráig “kell” megdupláznia a súlyát, tehát egyáltalán nem baj, hogy még nincs 5 kiló.

2023. jan. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ne ébreszd éjszaka, hacsak nem orvos utasít rá! Ha éhes, szólni fog. És így van, ahogy az egyes írja, féléves korig kell megdupláznia a születési súlyát.
2023. jan. 5. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Orvos mit mond? Gondolom,kérdezted, ha aggódsz.


A súlyt 6 hónapos korra kell megkétszerezni.

2023. jan. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

A fiam 2100 grammal született, és 1 évesen csak 9 kg volt, 6 évesen 18 kg. Most okos, egyetemet végzett, négy nyelven beszél, a ph disszertációjára készül.

Jókedvű baba volt, csak nem hízott, mint ahogy azt mindenki elvárta volna.

Ne aggódj, amig jókedvű. A széklettel kapcsolatban pedig, ha szopik, akkor elsősorban neked kellene változtatni az étrenden (szerintem neked sincs minden nap székleted)

Annak örülj, hogy éjjel alszik. Majd jön a fogfájós időszak hamarosan :D

2023. jan. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Ne méricskéld és ne keltsd föl ha alszik!!!!


15 hetes és már volt tüdőgyulladása, most influenzás-persze hogy nem hízik olyan gyorsab, a gyógyulásra koncentrál a szervezete.

2023. jan. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, kérdező, ne keltsd már fel szegény babát! Majd felkel ő, ha éhes, hidd el.


Egyáltalán nem kell megduplázni sem a súlyát, ezt nem kell ilyen tankönyvi módon ráhúzni a gyerekekre. Legyen egészéges, jókedvű baba és kész, majd ő tudja, mennyit akar enni, nem kell tömni.


Mi pont most beszéltük 2 másik anyukával, hogy mindnyájunknak 10 kiló körül van a gyereke. Az egyiké 2 éves, a másiké 1 éves. Az enyém 20 hónapos. Na érted, 3 tök különböző korú, különböző súllyal született gyerekről beszélünk, és minimális 20-3-40 dekák vannak köztük, pedig egyik se gebe bava, disznó, átlagos babák, gyerekek.


Amúgy az én gyerekem sem sokat hízott 4-67 hónapos kora között, csak 100 grammokat, pedig ő, aztán evett, nem kellett erőltetni.


Engedd el ezt az egészet, komolyan. Nem kell havonta megadott mennyiséget híznia a babáknak, ez csak a védőnők mániája.

2023. jan. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem azt mondták 1 éveyen kell a duplájára nölnie mint aszüléskor..

Na nálunk sokkal hamarabb volt és nem volt duci .

Sztem ne stresszelj :)

2023. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 3280g-al született, 5 hónaposan lett 5 kg.


Nem értem, miért kellene elérnie már.

2023. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

1/2 évesen elírtwm bocsi

7es

2023. jan. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Fél éves korra kell duplázni a születési súlyát.

A heti egy kaki is teljesen normális anyatejes babánál. Ha nem szenved, akkor 10-14 nap sem gond.

Mérni teljesen felesleges, bízz a babádban, jelzi, ha nem elég, amit kap. Az is normális, ha betegség miatt lassul a gyarapodás. Te sem eszel szívesen, ha beteg vagy, tőle se várj csodát.

2023. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!