Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Masoknak hogy fer bele a napi...

Masoknak hogy fer bele a napi tobbszori fejes?

Figyelt kérdés
Epp egy szopasi sztrajk alatt vagyunk, a laktacios tanacsado csak jovo heten tud jonni. Addig fejek, de sokszor vannak rosszabb napok, amikor nem tudok napkozben tobbszor idot raszanni 30 perces fejesre, mert sir nagyon, vigasztalni kell, fel kell venni vagy csak szeretnek en is megebedelni, amig alszik vagy kicsit elvezni a "semmit". Sajnos sokszor van, hogy csak 20-40f/ percet alszik. 30 perc meg kell, hogy etetesnyi mennyiseg osszejojjon nekem.
febr. 27. 18:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Minden fejéssel távolabb kerülsz attól, hogy visszaszoktasd a melledre...
febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hagyjam elapadni akkor a tejem? Az jobb :D
febr. 27. 18:17
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Én közben pihenőszékben szoktam ringatni vagy egyik kézben ülve, a másikkal meg fejek. Vagy leteszem a kanapéra, közben bohóckodok neki és közben fejek. Kézivel sokkal gyorsabban végzek, mint elektromossal, nekem az vált be. De vannak melltartóba tehető elektromosok is, ott teljesen szabad a két kezed. Babyono Shellyt például nagyon szokták dicsérni. De baromi nehéz, pláne éjszaka is kelni emiatt. Én priorizálom az evést a fejéshez képest. Enni tudok ringatás közben, még ha utálom is, fejni nehezebb. Nekünk is volt szopi sztrájk, de másnapra sikerült megoldani. Esetleg írd le, hogy mi váltotta ki, hátha tudunk segíteni az eredeti problémát megoldani.
febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%

Igaza van az 1-esnek. Egyébként egyre megy. Kizárólagos fejéssel is ugyanaz lesz a vége, csak némiképp lassabban és nagyobb kínlódással. 🤷

Fejéssel nem tudod lekövetni a gyerek igényeit, plusz a sztrájk mellé cunizavaros is lesz.

De nehogy hallgass a tapasztaltabbakra. ;)

febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%
Habár kicsit nyers volt a stílusa az 1-esnek, de van benne igazság. Nálunk is volt sztrájk és akármit csináltunk nem szopott. Fejéssel meg nem jött annyi tej szóval elapadt és nem tudtuk visszahozni bármit csináltunk. Esetleg írd meg mit tapasztalsz lehet van valakinek rá ötlete vagy megoldása.
febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Nekem melltartóba rakható, elektromos mellszívóm van. Szóval tudok használat közben létezni.

Amúgy erre az időszakra javaslom, hogy ne cumisüvegből etessétek, ha erre van lehetőségetek.

És mit jelent pontosan a szopási sztrájk? Nem fogadja el a melledet? Nekem túl erős volt a leadóm, emiatt egy ideig alig akarta elfogadni, csak nagy sírások közepette, végül a sokadszori kínálás, az éhség, meg a pozícióváltás segített. Plusz a porszívó zajára meg tudott annyira nyugodni, hogy akkor is elfogadta.

febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Sehogy. 2 hónapig kínlódtam fejéssel, miközben a gyerekre alig maradt időm. A lefejt mennyiség meg exponenciálisan csökkent, a tápszeré meg nőtt. Így engedtem el 4,5 hónapos korában az anyatejes táplálást. Addig bírtam hogy üvölt a mellembe és sugárban bukja vissza a tejet.

Nem szabad belemenni a spirálba. Egy-két napnál többet eltölt "mellen kívül", és zéróhoz közelít az esélye, hogy visszaszoktatod.

Második gyereket 3,5 évig szoptattam sikeresen, egy sztrájk se "gyűrt le".

febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
4%
Amúgy nincs párod vagy valaki aki segít? El nem tudom képzelni, hogy ha ketten vagytok egy gyerekre akkor sincs idő semmire
febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

Vegyél egy mellre rakható mellszívót, pl babyono twinny.


Én szaporítás miatt fejtem etetések között, még kicsi volt szóval aludt napközben, de én semmi mást nem csináltam egész nap csak etettem, fejtem, sterilizáltam. Katasztrófa volt és végül nem is járt sikerrel, ha nem fejtem két etetés között nem lett több tejem etetésre.

febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

#8 Azért a nők többsége 10-11 órát egyedül viszi a gyereket heti 5x, amíg a férj vásárol, ügyet intéz, munkába jár esetleg túlórázik is.


Nekem a férjem este 6:30-7:00-ra ér haza 9-kor fekszik a baba. Reggel 8-ig két óránként kel. A férjem 7-kor indul.


Kb. Napi 2-2,5 órát vannak együtt, ebből kb. fél órát én etetem (hozzátáplálás). Nem nagyon vagyunk rá ketten ezt leszámítva 😅

febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!