Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi 7 hetesek vagyunk. Nagyon...

S.Ági kérdése:

Mi 7 hetesek vagyunk. Nagyon sebes a mellbimbom, már sokmindent kiprobáltunk, de semmi nem segitett rajta. és ezért a baba sem szopik rendesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia sajnos az elején még a kicsi nem tanulja meg a helyes mellbimbo bekapást ilyen is lesz viszont brobálj beszélni védőnővel mondjuk hátha megtudja mutatni a helyes technikát vagy doktornénivel viszont a melledre vegyél bepanthent kenöcsőt meg esetleg bimbovédőt hát azzal jobban tudna kisfiad szopizni és neked se fájna annyira bár tudom most neked sovány vigasz de rengeteg kisbaba csinál igy az elején. Meg volna 1 kérésem normálisan van tejed kicsinek nincs lenőve a nyelve mert az is neheziti az evésbe meg hogy ha nehezen jön a tej és a kicsi már türelnmetlen inkább harapdálja tépkedi.
2010. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szia! Nincs lenőve a nyelve,és a védőnővel már beszéltem ő azt mondta fejjek,és gyógyítgassam,de nem tudok annyit lefejni,hogy elég legyen! Már azon gondolkozom,hogy kiegészítem tápszerrel,mert már nagyon fáj,és sokszor vért is szív! Jó zsíros a tejem de mégis óránként meg másfél óránként cicire kell tegyem,ezért nem is gyógyul mert mindig feláztatja!
2010. okt. 25. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Elmondod, miket próbáltál?
2010. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az nem lehetséges, hogy a picinek esetleg szájpenésze van amit átragaszt a cicidre és emiatt nem tud begyógyulni. Állandóan átfertőzitek egymást. Lehet meg kellene próbálnod a lila ecstelőt, az sokféle fertőzésre jó, és a gyerek száját is kenheted vele.

Nekünk is előjött ez a probléma 6 hetes korábban.

Csak egy tipp volt, esetleg érdemes átgondolni.

Meli

2010. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én ugyanezzel küszködtem ekkora korában is, meg 3 hónapos korában is. sajnos ki kell bírni valahogy, és szépen lassan begyógyul. nekem amiatt jött elő ez a probléma, mert rosszul tettem mellre; nem kapta be eléggé a bimbót, így a nyelve kisebezte. nekem egy szoptatási tanácsadó segített megtanulni a helyes szoptatást. (ami 3 hónaposnál nem volt egyszerű, mert már beidegződött a rossz.)


én a helyedben most keresnék fel egy tanácsadót, remélhetőleg a te babád hamar át tud állni a helyes módra.

itt lehet őket megtalálni:

www.lll.hu

2010. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat.mindennek utána fogok járni,és odafigyelni mindenre.
2010. okt. 26. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kisebesedett nagyon az elején, egy hét után amikor már a fogaimat összeszorítva szoptattam vettünk bimbóvédőt, azzal tök normálisan szopizott. Mondjuk ő eleve szopizott ciciből is rendesen, csak az én mellem nem bírta. Próbáld ki a bimbóvédőt, nem lesz tőle cumizavaros vagy mi... a mi kisfiunk még a cumisüvegből a tejet sem fogadja el.
2010. okt. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12:06-os vagyok

én is próbáltam bimbóvédővel, attól nem tanulta meg rendesen bekapni a mellem. bimbóvédőn át meg nem tudja kiinni rendesen, ezért akkor meg folyton begyulladt. nekünk nagyon nem vált be a bimbóvédő.

minden gyerek más.

2010. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!