Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy évesnek ha már nem szoptat...

Egy évesnek ha már nem szoptatok,kell valami pótlás?

Figyelt kérdés
Egy évig szoptattam, a kislányom magát választotta le. Múlt heten volt egy éves. Az utóbbi kb két hónapban már csak éjjel szoptattam,egyre kevesebbet kérte. Most már nem kell neki. Már eszik mindent,bár válogatni szokott,mikor mihez van kedve. Tápszert soha nem fogadta el. Szükséges valami pótlast adni neki,esetleg vitamint? D-vitamint adok neki,ezen kívül mást nem. De jó lenne valami kiegészítés,én is szedek vitaminokat,es most,hogy nincs anyatej, immunanyag sem jut a szervezetebe.

márc. 19. 10:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk D(eurovit) és C(cebion) vitamint írt a doki semmi mást
márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
"és most,hogy nincs anyatej, immunanyag sem jut a szervezetebe" szerencsére az immunizálódás nem az anyatejtől van :D egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás, sok friss levegő, sok szabad mozgás, és nem baj, ha egy kis kosz is jut a szervezetébe. na meg a genetika, de arra nincs ráhatásod.
márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

amúgy tejet adj neki (minél zsírosabbat), az kell az izmoknak és a csontoknak is. ennyiben kell csak "pótolni" az anyatejet.

#2

márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Egy csomó kiegészítés van ha még nem akarsz neki tejet adni. Milupáktól kezdve Milumil és társai. Reggel-este még kellene neki.

Nagyobbik fiammal ilyen volt, ő 2,5 éves koráig kapta a korának megfelelő itókát, mert tejérzékeny volt. A picim nagy cicimanó, ő meg nem eszik mennyiségeket 16 hósan, tehát ha most elválasztaná magát, neki is adnék.

márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Tej vagy esetleg tejitalt. Nekem sokáig nem fogadta el a gyerekem a tejet egy éves korától 2.5éves koráig tejitalt ivott. (Elötte tápszeres volt)
márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Semmilyen tápszert nem fogadott el,pedig kilenc hónapos korától próbálkoztam (akkoriban kezdtem teljesen kikeszulni a szoptatás miatti nem alvastol),hiába. Most a tejitalokkal ugyanígy vagyok. Kettőt próbáltunk eddig,nem vált be,de nem akarok megint súlyos pénzeket kidobni mint a tápszer esetében. Vagy tízet kipróbáltunk akkor,és semmi. Más alternatíva nincs? Faluban lakunk,tehentejet tudnék venni,amit fel kell forralni.
márc. 19. 11:44
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

nincs bolt? rendes pasztőrözött, homogénezett tejet nem tudsz venni?

#3

márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Tej mehet egyeves kortol.

A tejital meg tarsai magyar nok beetetese, es a legtobb el is hiszi, hogy szukseg van ra.

Tejtermekek, napi minimum 5-6 fele zoldseg - gyumolcs, szinhus, hal, szenhidrat, olajos magvak. Ezekre van szuksege egy gyereknek.

márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk megyeszékhelyen gasztros és más doki se javasolja a tejet 3 évig. Mármint így rendszeresen pl reggel este,de nyilván mindenki úgy csinálja ahogy szeretné/szokás arra. Nálunk tejitalt kap egyébként,de ő igényli is,kéri,20 hónapos.
márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
8# A nagy tejcsike is. Nem véletlen nem javasolja sok szakember egymástól függetlenül. :) Ne gondold,hogy nagyon egészséges ám és tele van minden jóval.
márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!