Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy évesnek ha már nem szoptat...

Egy évesnek ha már nem szoptatok,kell valami pótlás?

Figyelt kérdés
Egy évig szoptattam, a kislányom magát választotta le. Múlt heten volt egy éves. Az utóbbi kb két hónapban már csak éjjel szoptattam,egyre kevesebbet kérte. Most már nem kell neki. Már eszik mindent,bár válogatni szokott,mikor mihez van kedve. Tápszert soha nem fogadta el. Szükséges valami pótlast adni neki,esetleg vitamint? D-vitamint adok neki,ezen kívül mást nem. De jó lenne valami kiegészítés,én is szedek vitaminokat,es most,hogy nincs anyatej, immunanyag sem jut a szervezetebe.

márc. 19. 10:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Megirhatjatok milyen tejitalt kap a tiétek,akinek kap..hátha.. még nem adtam fel.

Van bolt,tudok neki venni pasztorozott tejet is,magunknak is azt szoktam. De a férjem laktozerzeken,,így csak laktozmenteset veszünk.

Kap egyébként tejterméket,szoktam rakott dolgokat főzni,abban van tejföl,vagy tejszínes tésztákat,abban is,sőt volt hogy natúr joghurtot is kapott. Egyedül a sima tejet nem kapta még,bár van egy két babakaja,amit nagyon szeret,abban van folozott tej.

márc. 19. 12:10
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Milupa vanília ízesítésűt kapta a gyerekem.
márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38%

9# vagyok. Lepontoztok,mert leírom a gyerekem mit kap és mit javasoltak a dokik? Nevetséges. Mondjuk ha a kaki uncsi életetek ettől jobb lett,akkor örülök,hogy segíthettem. :D Még jó,hogy bírtok annyi szakértelemmel mont egy orvos.


Lactogént kap nálunk amúgy kérdező.

márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,ment mindenkinek a zöld! :)


A teljes tehentejet amúgy azért írtam,mert az jó zsíros.

Érdekes egyébként hogy hány éves kortól igyon tejet a gyerek,közvetlen még én sem mertem neki adni. Viszont ők Németországban már hat hónapos kortól mehetnek elvileg a tejes dolgok. Csak nem más biológiailag egy német és egy magyar gyerek?

Cebiont fogok venni,a tejitalokkal még próbálkozom (egy- két hét alatt egy új ital,úgy anyagilag sem rokkanok talán bele), a tejjel egyelőre nem tudom mi legyen.

Még egy kérdés,ti miből adjatok neki? Soha nem volt cumisüvege,és a cumit sem fogadta el. Ha nem muszáj most már nem vennék cumisüveget. Poharbol inni még nem tud,csőrös pohara van.

márc. 19. 13:56
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én simán vennék itatópoharat és abban, de közben elkezdeném már pohárból is, hogy tudja szokni azt is.
márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!